Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] SCENA - AMIGA 500
SZUKAM LUDZI ZE SCENY A500
[#2] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #1

wells chyba o tym pisal... wiesz, "wehikul czasu" cie ratuje wylacznie. a tak na serio - weteranow szukasz?
[#3] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #1

Już nie znajdziesz. Przeszli na emerytury pomostowe gdzieś koło 1995 roku :)

[#4] Re: SCENA - AMIGA 500

@kempy, post #2

Pytanie pojawiło się, ponieważ fajnie by było wydawać mag - ale żeby miał wymagania minimalne właśnie na poziomie Amigi 500 ponieważ mam taką Ame z HD SCSI i 8 MB i Samplerem Elsatu HI-FI. Nawiasem mówiąć szukam procka 68010.
[#5] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #4

jest taki magazyn, nazywa sie SAXONIA i wydawany jest przez grupe VOID. zin jest po angielsku, nie grzeszy zabojcza oprawa graficzno-wizualna, ale czyta sie go milo.
[#6] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #1

No wlasnie. Na C64 jest konkurs na port dooma, na 8 bit atari w latach 90-tych odkryto pare nowych trybow graficznych, jest pare dem na widok ktorych galy wylachodza (bo wiesz, ze to niecale 2Mhz a leci jak szalone) i ogolnie te kompy zyja. Rozwijaja sie emulatory (zeby amiga miala taki emulator jak win800...), probuje sie te 8 bitow usieciowic.... Niedawno znalazlem stronke grupy ktora muzykuje na 65XE. Jest sporo recenzji gier a nawet podejmuje sie proby reanimacji niewydanych gier (np. ktos szuka swego dzielka sprzed 10 lat). No i atmosfera juz spokojna. Nie ma juz wojenek miedzykomputerowych

Jak ktos tu wspomni o A500 albo A1200 to od razu usmieszki politowania i teksty typu "amiga sie rozwineła". Tak sobie ogladam czasem te forum i widze, ze g..no sie rozwinela. Te pdeudosystemy operacyjne bez urzytecznego softu marnuja tylko potencjał procesora G4. Tak naprawde niewiele sie da na tej "nowoczesnej" amidze zrobic. Ani dobrego 3D ani grania ani kurna nic. A za stara przynajmniej stoi ladunek sentymentalny.

Ludzie, dziwni jestescie. Chcecie by pececiarz szanowal jakiegos rzecha na voodoo a sami olewacie klasyke. Szkoda, bo niedawno mialem ochote poznac jakies fajne, nowe demko na A500 i okazalo sie, ze poziomu Enigmy raczej nic juz nie przebija (chodzi o klase doznan) i wogole ta A500 wyladawala na smietniku historii komputerowej. To, kurde bele, gorzej niz osmiobitowce.
[#7] Re: SCENA - AMIGA 500

@pececiarz, post #6

Nie olewam klasyki. To druga strona medalu, polegająca na tym,iż Amigi nie można kojarzyć jedynie z A500. To,kurde bele,skandal.

[#8] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #1

PRZYPOMINAM - SZUKAM LUDZI ZE SCENY A500 - JESLI MASZ OCHOTE ROBIC COS NA AMIDZE 500 NAWET JESLI TYLKO PRZEZ CZYSTY SENTYMENT TO DAJ ZNAC IM WIECEJ CHETNYCH TYM WIEKSZE SZANSE NA ODBUDOWANIE SCENY - DLA POROWNANIA SCENA ATARI ST (NP 1040) BARDZO DOBRZE SIE TRZYMA - A PROCESOR TEN SAM. POZDRAWIAM
[#9] Re: SCENA - AMIGA 500

@pececiarz, post #6

MASZ AMIGE? - AMIGE 500 LUB EW. 600, CDTV, JAKIES DEMKA, MAGI NA DYSKIETKACH?
[#10] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #8

ale moglbyc dac zyc capslockowi...
[#11] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #9

Niestety, Amige w pewnym sensie tylko mam. Jest na drugim koncu Polski. Tam sie chyba bardziej przydała bo przynajmniej pare dzieciakow ma frajde. Pare lat temu mógłbyś na mnie liczyć bo nawet coś na niej robiłem (nawet prosty mag/demo oparty na amosie z wlasna grafa i masą cudzej muzyki :))

Nie pomoge zatem. Zycze powodzenia w zabawie z "malymi" amigami. No i sorry za trolowanie (te smutne posty na temat amigi500). Po prostu szlag trafił mnie ze zaleta amigi (otwartosc architektury) spowodowala, ze przy malym "rynku" (bo atarynka tez sie bawi pare setek ludzi) sa 2 nowe systemy i masa roznych pomyslow na rozbudowe (co ciekawe atarowcy tego zazdroszcza :)).
[#12] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #1

No więc robimy Magazyn Dyskowy?
[#13] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #12

ja jeszcze powinienem mieć gdzieś źródła moich demek z ST :)
[#14] Re: SCENA - AMIGA 500

@krucafix, post #13

To extra - jak masz chęci i troszeńkę czasu to możemy się zgadać - co ty na to?
[#15] Re: SCENA - AMIGA 500

@pececiarz, post #6

podejmuje sie proby reanimacji niewydanych gier (np. ktos szuka swego dzielka sprzed 10 lat)

Jezeli chodzi o http://atari.online.pl to wlasnie ja szukam tych swoich "cudakow" sprzed 10 lat. :D Zaginely mi gdzies kasety, a teraz okazalo sie, ze sa chetni do przeniesienia tego na format "emulatorowy". :)

[#16] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #1

Zakodowanie maga jest mozliwe, ale nie sadzę żebys znalazł kodera, który chciałby wrócić do kodowania dziwnych rzeczy używając starych assemblerów, męcząc się z dyskietkami itd...Chyba że znajdziesz kogoś nowego, który dopiero zaczyna, lub też zaczął jakiś niedawno temu. A jak zaproponujesz rozbudowaną A500, to okaże sie że mag się wiesza na słobszych konfiguracjach...Ewenualnie możesz poprosic Extenda o źródłówke NTB napisaną w AMOS'ie...aczkolwiek jest ona zupełnie nieczytelna. Myślę jednak że jest wiele osób piszących fajne rzeczy na A500, ale może nie mają dostępu do sieci...Ale niespójna wypowiedź
[#17] robmy wiec cos

@Rafał Lipiński, post #1

dobra ja tam moge maga na A500 kodować...
dawać na maila propozy: city@box.ids.pl
[#18] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #4

masz unikalny sprzęt!
[#19] Re: robmy wiec cos

@city/BOLSart, post #17

Pominalem ten koment, no to teraz odpowiem:

Nie rob tego i niekoduj nic na A500 poniewaz zadan Mmigowiec tego nie zobaczy, poniewaz niepojdzie takie cos na nowych Amigach. Chyba ze na emulatorze UAE (WinUAE), ale to byloby jakies nieporozumienie.
[#20] Re: robmy wiec cos

@city/BOLSart, post #17

Wlasciwie chodzi o to, aby to co stworzysz mialo promowalny ekran i odpalo sie na kazdym konfigu. PAL IS DEAD :)))
[#21] Re: robmy wiec cos

@Andrzej Drozd, post #20

No nono.... no tak :) promowany moze byc. Wiem, ze pal juz odszedl do lamusa. Tym nie mniej zeby na A500 ruszalo, to musi byc na OCSa, albo moze zrobic dwie wersje grafiki OCS/AGA, a moze nawet 24bity??
Co Ty na to??

A inną sprawą jest, że zrobienie A500 jako osobnej platformy na którą robi się magi/dema/intra/etc nie jest takie bezsensowne.
Tak jak jest scena na C64 albo Speca, to mogła by być na A500, może by zrobić nawet np. A500 demo compo na parties...
To by było zajęcie dla maniaków i świrów, ale w sumie.... robienie kilkuwarstwowego przeplotu na małym ataraku, żeby uzyskać 64 kolory w rozdziałce 320x200 jest właśnie maniactwem i jest bardzo piękne.

Pozdrawiam!
[#22] Re: SCENA - AMIGA 500

@Rafał Lipiński, post #1

ostatnie dema da jormas powstaly wlasnie dla a500.
[#23] Re: robmy wiec cos

@city/BOLSart, post #21

Co Ty na to??


Grafika moze miec nawet 64 colorach i byc w rozdzialce 320x200, wazne tylko aby przynajmniej posiadacze Classicow (VGA) nie musieli podlaczac dodatkowego monitora. Widzisz, mi jak padl Multiscan 15KHz-38KHz...to dlugo niewytrzymalem, jechalem na dwa monitory, teraz tez tak robie, ale gdy dwa to dlaczego nie GFX? :)


A inną sprawą jest, że zrobienie A500 jako osobnej platformy na którą robi się magi/dema/intra/etc nie jest takie bezsensowne.


Mozliwe. Pytanie tylko dla kogo to bedziesz robil. Amiga mimo wszystko wciaz zyje i ludzie tacy jak my juz dawno zapomnieli o A500. Co niezmienia faktu i bedzie bardzo milo ze powalisz jakas porzadna produkcja w 64 kolorachi na 512k lub 1MB. Co innego C64...


i jest bardzo piękne.


No tak...tylko jezeli znowu ktos mialby kwalifikowac Amige/AmigaOS (oraz kompatybilne) do A500 to ja bede oficjalnym wrogiem. Do ciezkiego pioruna! Nigdy nie mialem nic wspolnego z A500 (kupilem taka dopiero 3 lata temu) i dlaczego mam teraz cierpiec za to dziadostwo ktorego nie popieral sam Miner (tylko A2000, a nie puszka pandoery-a500)...
[#24] Re: SCENA - AMIGA 500

@hakon, post #22

Szczególnie to ostatnie jest zaskakująco dobre. Slummy od czasu do czasu też coś zrobi na ECS.
[#25] Re: SCENA - AMIGA 500

@pececiarz, post #11

nie rozumiem niektórych z was, to co dziś nazywacie amigą to już nie amiga, byłem na ostatniej imprezie w łodzi ale to co zobaczyłem trudno nazwać imprezą amigową powinno sić to raczej nazwać pegasos show bo tylko to było tam prezentowane, rozumiem wszystkich którzy zaraz sić obruszą i bćdą pisać żebym sić przeniósł w czasie itd ale nikt z was nie jest w stanie przekonać mnie że pegasos to amiga klimatu tego komputera, tamtych lat, spotkań na zlotach, giełdach nie jest w stanie zastapić najlepszy nawet procek, grafika czy dzwićk po prostu mimo ze bardzo bym chciał tamte czasy nie wrócą ale nie widzć wićkszego sensu by atakować czy wyśmiewać sić podajac przy okazji swoją konfiguracjć PPC KARTA GRAFIKI,DZWIĆKOWA,10000 GB 200000 RAM itd z osób dla których sentyment dla 500-ki czy 1200-ki jest tak silny że do dziś próbują coś robić na tych niezapomnianych komputerach. Jeżeli czyta to ktoś z łodzi niech przypomni sobie giełdć w "fafiku" przy ul. A Struga dla mnie te czasy bćdą zawsze najlepszym okresem w życiu i nigdy ich nie zapomnć
POZDROWIENIA DLA FAFY, SEJMIKA I KRZYŚKA ORAZ WSZYSTKICH NIENOWOCZESNYCH AMIGOWCÓW
[#26] Re: SCENA - AMIGA 500

@PRIMER, post #25

sentyment dla 500-ki czy 1200-ki jest tak silny że do dziś próbują coś robić na tych niezapomnianych komputerach


Tylko kto bedzie podziwial ta tworczosc? Oto jest pytanie. Malo komu sie chce wyciagac z szafy zakurzona A500, lub wyciagac z A1200 karte PPC, a odpalenie dema na UAE pewnie dla Ciebie wcale nie bedzie przypominalo dawnych czasow . Chyba ze wszystko bedzie dzialalo "pod systemem". Nostalgia nie zwiekszy ilosci uzytkownikow A500, tylko uzytkownikow UAE (poniewaz to lepsze wyjscie - oferujace A500 oraz wypasiona A4000 z GFX duuuuuuuuzo szybsza od oryginalu).

Czy dzsiaj ktos robi dema dla 486? A przeciez to taki nostalgiczny komputer. Tomb Raider, to byl wypas...ehh, az sie lezka kreci w oku. Robmy gry/dema dla 486!...
[#27] Re: robmy wiec cos

@Andrzej Drozd, post #23

Tak. Na swoją obronę mogę powiedzieć, że zawsze produkcje scenowe, czy to demka, czy też magi zachęcały ludzi do rozwoju swojego sprzętu.

Dajmy na to: ktoś ma zakurzoną A500 na której pyka sobie w Cannon Foddera, albo Lemmingi w weekendy... nie ciągnie go do rozbudowania sprzętu bo myśli, że ten komputer już umarł...

Aż tu nagle... dostaje jakiegoś nowego maga, albo demoska, który mu się odpala i się dowiaduje, że nadal są ludzie którzy tworzą pod tą platformę.

Kto wie kto wie... może będzie chciał zobaczyć więcej? Może kupi sobie A1200, kartę GFX, albo Pegasosa?? :P :P :P :P

Tjaaaa.... trochę to wyidealizowane, ale coś w tym może być.
[#28] Re: SCENA - AMIGA 500

@Andrzej Drozd, post #26

Andrzej Drozd napisał(a):

> sentyment dla 500-ki czy 1200-ki jest tak silny że do dziś
> próbują coś robić na tych niezapomnianych komputerach

>
>
> Tylko kto bedzie podziwial ta tworczosc? Oto jest pytanie. Malo
> komu sie chce wyciagac z szafy zakurzona A500,
Mow za siebie Ok?

>
> Czy dzsiaj ktos robi dema dla 486? A przeciez to taki
> nostalgiczny komputer.
Nie PC to skladak do ktorego nikt nie bedzie mial sentymentu...

pozdrawiam

Marek
[#29] Re: SCENA - AMIGA 500

@pececiarz, post #6

Zupełna ignorancja i nieznajomość tematu. Zero pojćcia na temat Amigi.
Może rzeczywiscie bedzie lepiej jak pozostaniesz przy A500.
[#30] Re: robmy wiec cos

@Andrzej Drozd, post #23

Całkowicie sie z Tobą zgadzam. Tym którzy są z z amigą od wielu lat nie trzeba tłumaczyć że zajmowanie sić A500 jest bezcelowe i sieje tylko zament.
Ostatnio jest chyba taka moda na stare komputerki i nic w tym złego, ale żle sić dzieje jeżeli grupa napaleńców z niebieskimi klapkami na oczach kupuje sobie 500-setki i wygaduje głupoty...
Niech sobie beda takie dyskusje, ale nie na portalu który ma promować Amige.
Zresztą wićkszość normalnych amigowców pozbyła sić A500 jakieś 10 lat temu, (podobne tematy były wielokrotnie wałkowane na łamach MA)
ehh...nie dziwić sić czasem Markowi Pampuchowi, który usunął sić w cień -
szkoda zdrowia.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem