Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Gift by Potion
Probowalem odpalic to demo, jednak nic oprocz niezmieniajacego sie progressbaru sie nie pokazuje.
Czy ktos wie w czym moze byc problem?

Moj konfig: 060/66 64MB, Mediator+Voodoo, remapowany kickstart 3.5
[#2] Re: Gift by Potion

@Phibrizzo, post #1

Może masz za szybki procek ;)

required ..............68030+FPU, 16MB FastRAM (should run with 12MB), AHI
recommended ...........68060, BlizKick (or RemApollo), !OxyPatcher!, Kick3.1


Sprawdzę u siebie czy odpali i dam znać co i jak :) Jeszcze nie znalazłem dema na 060 które by nie odpaliło na moim 030 , ale pewnie do czasu :)


mic

--

Amiga 1200 Escom, 3.1, Blizzard 1230/50+FPU+64MB, HD 1,6,
oraz inne fajne Amigi :)
[#3] Re: Gift by Potion

@mic, post #2

To intro bylo pisane na "trzydziestce" tak dla Twojej informacji... napracowali sie chlopaki, ale efekt koncowy - wymiatacz... . Polecam Gush jeszcze (Gift to Gush2 jakby ktos chcial wiedziec :)... ) Pozdrawiam.

[#4] Re: Gift by Potion

@Lokaty, post #3

Widzę, że nie Umiesz czytać między wierszami, ale nie każdy potrafi ;) Tak przypuszczałem ,że powinno odpalić na 030, ale dla pewności wkleiłem fragment pliku txt, żeby mnie ktoś uświadomił

required ..............68030+FPU, 16MB FastRAM (should run with 12MB), AHI

A tak w ogóle to straszna nuda panuje w tym dziale... ;)


Aha, co do efektu to napisze jak oglądnę, ale pewnie Masz racje :)

mic



Ostatnia modyfikacja: 30.01.07 21:48
[#5] Re: Gift by Potion

@Phibrizzo, post #1

Ja mam również problem z tym demem. Otóż odpalam Amigę bez S-S, zapodaje Setpatcha i odpalam demo. Pokazuje sie okienko z paskiem postępu. Dochodzi do końca, robi sie czarny ekran i nic. Dodam tylko, że na środku ekranu (coś tak jakby puścić 16:9 na zwyczajnym tv 4:3) pojawia sie czarny, choć lekko jaśniejszy "prostokąt", tak jakby lada chwila miało się w nim coś wyswietlić. Jednak jest cisza i pustka. Jakieś pomysły? Jeszcze jedno, nie mam AHI.



Ostatnia modyfikacja: 30.01.07 21:55
[#6] Re: Gift by Potion

@Malin, post #5

Bez AHI nie ma obrazu :D

Spróbuj uruchomić z AHI!

[#7] Re: Gift by Potion

@Prince, post #6

Prince masz 100% racji.

po pierwsze to intro naprawdę wymaga sporego zapasu mocy i koproca. Czy naprawdę masz pełną o6o ? bo problem może być właśnie w tym.

po drugie. AHI czyli jak dobrze pamiętam z palca wpisz addaudiomodes czy jakoś tak (pisze tu o odpalaniu intra bez s-s). Oczywiscie AHI wymaga jeszcze większego zapasu mocy z tego co pamiętam w ACS czy nawet gdzieś w sieci leży dIbIem z tego intra i ma chyba z 1.6 mb.
Więc proszę nie pisać głupot że to trzeba odpalać na o3o bo tego tam nie da rady oglądać. No chyba ze slide-show ktoś lubi, ale wtedy polecam one spiritual journey, wild czy photocell1x1.

PPA odwiedza Nelson... więc on powinien być jeszcze bardziej w temacie co i jak(w końcu był członkiem ptn).
Może poda jeszcze jakąś anegdotkę na temat tej produkcji :).

[#8] Re: Gift by Potion

@jimiche, post #7

Tak btw. jest video może tego intra? Na 040/50 działało ok. Ale teraz już nie mam 040 :)

[#9] Re: Gift by Potion

@mic, post #4

Wiesz, nie bardzo obchodza mnie Twoje "miedzywiersze", a stwierdzajac (bo nie kazdy lubi czytac magi...) ze intro (a raczej intro-demo :D )powstawalo na 030 to nie znaczy, ze mialem na mysli Towje czy inne 030 na ktorym ma ruszyc - podalem ta informacje dla zinteresowanych tematem. Co do wiania nuda to jezeli jeszcze nie odwiedziles wbij sie na http://www.amiscena.org/portal.php - tam nudy nie uswiadczysz... pozdrowionka i milego ogladania rarytasow takich jak Gift! :)

[#10] Re: Gift by Potion

@Phibrizzo, post #1

> Moj konfig: 060/66 64MB, Mediator+Voodoo, remapowany kickstart 3.5

masz jakis TV PAL bo to intro jest na AGA i jak nie masz zaladowanego sterownika PAL to watpie zebys odpalil intro jesli masz odpalony ekran WB na karcie GFX, nawet podobnie jest jak mam WB w NTSC to musze przelaczyc ekran na PAL bo intro czasami odpala sie w NTSC tzn na takim ekranie w jakim mam WB. podobna sprawa jest z audio w CGX trzeba wylaczyc 56kHZaudio bo uslyszy sie tylko piski z glosnika, albo zobaczymy tylko czarny ekran jak juz bylo wspomniane. i najlepiej miec AHI 4.180 bo nowsze wersje na 68k to spowalniacz. dodam ze bez problemu odpalam to intro na MorphOS 1.4 na emulacji 68k z JIT oczywiscie na AGA bez karty graficznej.

[#11] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

Glowny problem polega na tym ze po pokazaniu sie progressbara intro nic dalej nie robi.
Tak jakby prekalkulacja sie zawieszala (pasek postepu nawet nie drgnie).
Jesli rozwiarze ten problem to mysle ze dalej sobie poradze.
[#12] Re: Gift by Potion

@Phibrizzo, post #11

nie pamietam juz czy intro ma wlasne ustawienia dla AHI, ale jak nie to moze sprawdza te z ENV i jesli masz karte dzwiekowa to moze przez to pasek staje.



Ostatnia modyfikacja: 31.01.07 00:17
[#13] Re: Gift by Potion

@Phibrizzo, post #1

1) Chodzi na AGA, nie ruszy na VooDoo;
2) Progressbar... pamiętam ze chyba jakaś biblioteka była potrzebna, ale nie pamiętam czy nie mylę pozycji (np. z Gush, które potrzebowało MathTrans);
3) Na 030 pisano (kończono zdaje się na 040 jak mnie pamięć nie zawodzi, ale to było KUPĘ LAT TEMU!!) i spakowano chyba CrunchManią (takie selfextract exec robił się), a ta AFAIR wiesza się na 040 i 060... Rozpakuj plik i potem uruchom. Powinno pomóc...
4) AFAIR ekran musi być otwarty w PAL;
5) OxyPatcher - WIDOCZNIE PRZYSPIESZA WSZYSTKO W TYM INTRO!!!!


Hmmm... Nic innego mi nie przychodzi do głowy.... Niech się obecny tu na PPA współtwórca wypowie!! :)
[#14] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

ma wlasne ustawienia ahi , i dolaczona konkretna wersje (ahi.device- 4.cos tam,mniejsza o to, streownik dla pauli i ustwienia rowniez). jezeli masz nowsza wersje i nie chcesz jej wymieniac, to sprawa jest prosta...

boot bez s-s
assign env: x:gift_sciezka/env
assign devs: x:gift_sciezka/devs
addaudiomodes


odpalasz intro i powinno byc ok, a jesli nie, no to przeciez co szkodzi odpalic snoopdosa i zobaczyc co jest nie tak ?

te przypisania to oczywiscie w przypadku jesli masz dolaczone wlasnie pliki ahi i preferencje, a juz wogole na marginesie.. jimas wspominal o soundtracku w dbm'ie, ale on ma ponad 3mb, a nie 1.6 ;]



Ostatnia modyfikacja: 31.01.07 02:54
[#15] Re: Gift by Potion

@cactoos, post #14

Nazwa brzmi znajomo, wiec chyba u mnie (tez na 060/66 64MB, tyle ze AGA) chodzilo. Poszukam i sprawdze.

[#16] Re: Gift by Potion

@cactoos, post #14

Tez sobie cosik przypomnialem, ze wlasne preferencje do ahi chyba musi miec wlasne (V4 jak wiem nie konicznie bo odpalalem na V6)... a co do DBMa to mam pytanie. Skip wspomnial, ze najlepiej odpalic ten kawalek na DBPro, ale mam problem bo u mnie odgrywa tylko part1. Jak rozmawialem ze Skipem na ten temat powiedzial mi, ze powinny wszystkie czesci sie odegrac (albo part1 i part2... nie pamietam juz dokladnie, ale mi idzie tylko pierwsza czesc). Jakias rada?? W kazdym badz razie kawalek jest naprawde fajny. Szkoda, ze Skip nie robil muzy do Suicidala, ale tak czy siak zmontowal cos pieknego w Planet Potion (i te ACIDowe syntezy... mmmmm...) nie wspominajac juz o kodzie, dizajnie, grafice gdzie reszta ekipy Potion "wbila swoje paluchyu" :D ... .



Ostatnia modyfikacja: 31.01.07 09:45
[#17] Re: Gift by Potion

@jimiche, post #7


Intro moze nie dzialac na kartach dzwiekowych (wiem ze uzywa ahi i to moze byc dziwne). Polecam uruchamiac na zestawie AGA + paula no i minimum 040/40. najlepiej uruchamiac bez s-s z przypisanymi ustawieniami dla AHI. Zdaje sie ze trzeba bylo assigna dac i skopiowac ustawienia. Oczywiscie sugerowane patche systemowe przyspieszaja znacznie dzialanie.

Co do anegdoty to moge powiedziec ze skipp zawiozl intro na mekke i po powrocie powiedzial nam ze zostalo zdyswalifikowane przez organizatorow (juz nie pamietam za co) dopiero po 2 dniach powiedzial ze wygralismy ;)

O ile dobrze pamietam to skipp dostarczal organizatorom to intro z nagrana w osobnym katalogu muzyka i organizatorzy podejrzewali ze muzyka sie stamtad doczytuje i przegrywali intro na dyskietke czy cus :) tak mi przez mgle pamieci sie kojarzy ;)
[#18] Re: Gift by Potion

@nelson, post #17

Mi powiedział, że zdyskwalifikowali, bo AHI itp itd... Ale mało brakowało, bo organizerzy wymyślili, że AHI - OK, ale nie mozna korzystać z zewnętrznej DBPlayer.library i było ją trzeba wkomponować w kod. Kosztem kilku efektów... :/ Tak coś Mav albo Diam mi kiedyś mówił...
[#19] Re: Gift by Potion

@cactoos, post #14

1,6 ma muza z GUSH.
[#20] Re: Gift by Potion

@Lokaty, post #16

Lokaty napisał(a):

> a co do DBMa to mam pytanie. Skip wspomnial, ze
> najlepiej odpalic ten kawalek na DBPro, ale mam problem bo u
> mnie odgrywa tylko part1. Jak rozmawialem ze Skipem na ten
> temat powiedzial mi, ze powinny wszystkie czesci sie odegrac
> (albo part1 i part2... nie pamietam juz dokladnie, ale mi idzie
> tylko pierwsza czesc). Jakias rada??

Każdy part jest w osobnym songu. DBPro domyślnie ma SONG 0. (po prawej, gdzieś pod licznikiem patternów). Przestawiając tę wartość kolejno na 1 i 2 masz muzę z partów 2 i 3.
[#21] Re: Gift by Potion

@quantor, post #18

co do wkomponowania dbplayer.library to trzeba bylo to zrobic na pewno w planet potion, przez co zabraklo nam kilku kilo na dodatkowy soundtrack i w ostatniej chwili trzeba bylo przerobic tak ze intro ma dwie muzyki a jakby 3 czesci. odpadlo tez sporo efektow.
[#22] Re: Gift by Potion

@nelson, post #21

Szkoda ze nie zrobiliscie Special Edition No Compo Version tego dema.
Mozna by bylo je wtedy obejrzec z wszystkimi efektami i cala muzyka.
[#23] Re: Gift by Potion

@quantor, post #20

Dzieki qunator... :) - pozostaje zadac sobie pytanie: "Dlaczego tego sam nie odkrylem??" . W kazdym badz razie chwala Ci za to. Pozdrawiam.

[#24] Re: Gift by Potion

@quantor, post #13


Cześć,


Znalazłem trochę czasu po pracy i odpaliłem to intro na mojej Amidze z 030. Uruchomiło się bez najmniejszych problemów z poziomu Workbencha jak i bez S-S :). Próbowałem wersje spakowaną jak i rozpakowaną. Jeśli chodzi o szybkość, to nie jest powalająca, ale nie jest to zupełny slide-show, jak napisał jeden z kolegów. :) . A co do samego intra to jest super extra. :) No i muza fajna.


mic

--

Amiga 1200 Escom, 3.1, Blizzard 1230/50+FPU+64MB, HD 1,6
oraz inne fajne Amigi
[#25] Re: Gift by Potion

@quantor, post #18

nom sprawdzalem i nie uzywa w ogole dbplayer.library, bo ma wlasny playerek do modka i najlepsza jakosc dzwieku jest z poziomu DBPro na Pauli to pod MorphOS nawet normalnie jest lepsza jakosc dzwieku :)

[#26] Re: Gift by Potion

@Lokaty, post #9



Chyba się na mnie nie obraziłeś, za te "między wiersze" ;) . Jeśli chodzi o nudę , to miałem na myśli ten właśnie portal na którym teraz jesteśmy i dział SCENA, na tym właśnie portalu. :) W innych działach ciągle się coś nowego dzieje. A to się komuś Amiga zepsuje, ktoś inny potrzebuje sterowników itd. itp. , a tu nic Pisząc to miałem właśnie zamiar wzbudzić jakąś dyskusję ;) A co do innych portali poświęconych głównie scenie, to bywam tam bardzo często, ale dzięki za propozycję :)


mic

[#27] Re: Gift by Potion

@Malin, post #5

A Ty tutaj nie marudz, tylko podlacz wreszcie jakis PAL do Ami :P
[#28] Re: Gift by Potion

@mic, post #26

A tam, zaraz sie obrazil... czasem sie nie ma ochoty podchodzic do wszystkiego na luzie... sam rozumiesz. A tak do sceny - fajnie byloby rozruszac "amigowy placyk scenowy", ale nie w taki sposob jak link, ktory podlaczylem pod ostatni post... moze cos bardziej kreatywnego??...

[#29] Re: Gift by Potion

@nelson, post #17

Cześć Nelson i all,

były 2 wersje Gifta - jedna partyversion z Mekki2000, która działała tylko na Pauli (AHI wymagane), a druga wypuszczona chyba z rok później albo coś i była skompilowana z requesterem do wyboru AudioMode (więc teoretycznie na każdej karcie muzycznej obsługiwanej przez AHI powinna działać). Niestety chyba mam tylko tą pierwszą, jak odnajdę drugą to dam znać...

A co do karty graficznej - nie no bez przesady, nikt z nas wtedy nie miał czegoś takiego :) Więc AGA + PAL required...

[#30] Re: Gift by Potion

@skipp, post #29

Skip skad to wyrwales - pierwsze slysze, ze cos takiego istnialo (istnieje)... dawaj no to... jak 060 chadzia??



Ostatnia modyfikacja: 04.02.07 01:57
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem