Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#31] Re: Gift by Potion

@skipp, post #29

pokłony

[#32] Re: Gift by Potion

@skipp, post #29

A co do karty graficznej - nie no bez przesady, nikt z nas wtedy nie miał czegoś takiego Więc AGA + PAL required...

Dzisiaj mozna przekierowac sygnal z karty TV w mediatorze (do ktorej jest podlaczone wyjscie composite Amigi) na SVGA karty graficznej wiec mozna poogladac cos na SVGA czego normalnie bys nie zobaczyl bez promocji trybu badz jakiegos urzadzonka typu scandoubler, flicker-fixer...

ed: Skip odpaliles system wreszcie, czy yak-jak :D???...



Ostatnia modyfikacja: 04.02.07 02:29
[#33] Re: Gift by Potion

@quantor, post #18

Niee, to nie tak było, Quantor

Gift nie potrzebuje żadnej biblioteki z zewnątrz, procedura do odgrywania DBMa jest z pakietu DBPro (dołączyli źródło playera). To o czym Ty mówisz to była kwestia "Option" na M/S2001.

[#34] Re: Gift by Potion

@skipp, post #29

Znalazłem wersję "final" na swoim dysku i chciałbym to gdzieś posłać. Macie tu jakiś FTP? :) Może wrzucę na Aminet abo cóś :)
[#35] Re: Gift by Potion

@skipp, post #34

Wrzucaj na Aminet.

[#36] Re: Gift by Potion

@Korni, post #8

co prawda jakosc pierwszego filmiku jest komorkowa ale widac plynnosc jak smiga to demo na emulacji procesora 68k pod mosem na mojej A1200. w pierwszym filmie widac tez inne demo ;]

http://rapidshare.com/files/62510728/GIFT_run_on_MorphOS_BlizzardPPC_by_Skolman_1.mpg
http://rapidshare.com/files/62512051/GIFT_run_on_MorphOS_BlizzardPPC_by_Skolman_2.mpg

[#37] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #36

Ja nawet tego nie obejrzę...

[#38] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #36

Ja też miałem telewizor Unimor :D.
[#39] Re: Gift by Potion

@mailman, post #37

> Ja nawet tego nie obejrzę...

o sciaganie chodzi? jak tak to ja tez mam stale IP korzystam z proxy na IBrowse.

[#40] Re: Gift by Potion

@Malin, post #38

a gdzie tam Unimor, mam Philipsa

[#41] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #39

Daj namiar na to proxy. Korzystam z jakiegoś, ale tam podobnie jak i w mojej sieci rzadko kiedy jest wolny slot.

[#42] Re: Gift by Potion

@mailman, post #35

Proszę bardzo:

http://68k.aminet.net/demo/intro/potion-gift_final.lha

Endżoj.

PS. Przeczytać .readme albo od razu włączyć "Clipping" ("Z obcinaniem" w polskim locale) w AHI! Inaczej będzie pierdzieć w głośniejszych momentach (to efekt uboczny trybu "autoboost" w playerce do DBM... blame Tap&Walt ;))
[#43] Re: Gift by Potion

@mailman, post #41

na rapidshare trzeba poczekac az czas uplynie od ostatniego pobrania pliku w zaleznosci od wielkosci, a listy sa np tutaj. jak wczesniej jeszcze nie wiedzialem jak to dziala na IBrowse to prosilem kogos o pobranie i przeladowanie w inne miejsce.

[#44] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #43

na rapidshare trzeba poczekac az czas uplynie od ostatniego pobrania pliku w zaleznosci od wielkosci,

Tak, tylko, że u mnie ten czas oczekiwania to czasami jest pareset minut. Sprawdzę inne proxy. Dzięki za link.

[#45] Re: Gift by Potion

@skipp, post #42

Czy ktoś próbował to odpalić na jakiejś karcie dźwiękowej? Dajcie znać jaki wynik...

[#46] Re: Gift by Potion

@skipp, post #45

Tak, ja probowalem. Niestety z takim samym skukiem jak poprzednio.
Pokazuje sie tylko okna postepu na ktorym nic sie nie zmienia.
Czy to intro ma jakies wymagania co do systemu lub konfiguracji?
Czy moze byc uruchomione z WB czy raczej bez S-S?

Moj konfig: A1200 Blizzard 1260/66, 64MB, Mediator, Voodoo3, SB128
OS 3.9, mapowany Kickstart 3.5
[#47] Re: Gift by Potion

@Phibrizzo, post #46

U mnie po zainstalowaniu ahi laduje sie, rusza, ale dzwiek jest niewyrazny, obraz takze..na golej a1200 z 060.

[#48] Re: Gift by Potion

@MrT, post #47

na Pauli?

[#49] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #48

tak

[#50] Re: Gift by Potion

@MrT, post #49

u mnie wszystko ok, wybieram Paula Fast 14 bit stereo calibrated

przy okazji -> http://www.czo.pl/AHI_4180_AmigaOS_68k_lha95

[#51] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #50

na WinUAE też kicha :P

[#52] Re: Gift by Potion

@Pinto, post #51

no to macie pecha ;]

[#53] Re: Gift by Potion

@skipp, post #42

Cze.

Więc tak:

Dźwięk wybierany na DelfinęLite HiFiStereo Max. jakość (48000):

- pojawiają się na ekranie błędy (losowo w różnych miejscach, czarne paski większe - mniejsze) - coś w stylu zakłóceń w TV lub błędów w kodzie... "chodzi" tak sobie i właściwie niemając drugiej karty muzycznej, pomyślałbym, że te artefakty na ekranie są winą kodu... Poza tym dźwięk jest pierwsza klasa (jak na AMI ofcoz :) ),

- dźwięk skierowany na Concierto HiFiStereo Max. jakość (44192):

- intro chodzi bardzo ładnie, zauważalnie DUŻO szybciej niż w poprzednim przypadku. No i 0 (zero) zakłóceń... ALE jakość dzwięku hmm... tragiczna, naprawdę słaba (dynamika fatalna, "charczenie"), a do tego pjawiają się problemy z czymś w rodzaju losowego zapętlania (?) się dźwięków... tj. motywy nie wybrzmiewają do końca, ale tak jakby się zacinały w jakimś momencie i potem powtarzały przez jakiś czas... Właściwie traci się motyw (melodię?) muzyczny.

Intro odpalane bez systemu z OXYPatcherem (btw: dzięki dla ...... za jego podesłanie).







Ostatnia modyfikacja: 24.11.07 17:38
[#54] Re: Gift by Potion

@Deftronic/..., post #53

> - dźwięk skierowany na Concierto HiFiStereo Max. jakość (44192):

44192 ;]

wystarczy 22050, a w hifi to na ppc odpal.

[#55] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #54

A niby dlaczego?

Po to chyba są te karty, no nie?

Czytaj ze zrozumienim. Przecież napisałem, że na Concierto intro "chodzi" dużo szybciej niż na Delfinie. Praktycznie prawie płynnie.

[#56] Re: Gift by Potion

@Deftronic/..., post #55

> Czytaj ze zrozumienim. Przecież napisałem, że na Concierto intro "chodzi" dużo szybciej niż na Delfinie. Praktycznie prawie płynnie.

widac ze samemu nie umiesz czytac ze zrozumieniem ;]

przeczytaj to co napisales odnosnie dzwieku na Concierto strzałka w prawo

> ALE jakość dzwięku hmm... tragiczna, naprawdę słaba (dynamika fatalna, "charczenie"), a do tego pjawiają się problemy z czymś w rodzaju losowego zapętlania (?) się dźwięków... tj. motywy nie wybrzmiewają do końca, ale tak jakby się zacinały w jakimś momencie i potem powtarzały przez jakiś czas... Właściwie traci się motyw (melodię?) muzyczny.

a teraz przeczytaj jeszcze raz moja odpowiedz strzałka w prawo

> - dźwięk skierowany na Concierto HiFiStereo Max. jakość (44192):

44192 ;]

wystarczy 22050, a w hifi to na ppc odpal.

==

(sprawdziles?)


przy okazji zabawne jest to co piszesz, a konkretnie to, ze intro nie jest tzn jest "prawie" plynnie na A4000 060/50MHz (Trance_JIT na BPPC 240 szybsze od 060/50) brawo!



Ostatnia modyfikacja: 24.11.07 20:17
[#57] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #56

Spoko - mea culpa. Nie sprawdzałem na niższych parametrach. Jutro sprawdzę i podzielę się wrażeniami. :) Nie chce mi się juz dzisiaj przełączać monitora (ano jeszcze się nie dorobiłem prostego switcha).

Co do tego, że intro jest prawie płynne... Bo tak właśniejest tzn. chodzi mi o efekty. Nie ma czegoś takiego, że jednocześnie efekty chodzą wolno i do tego muzyka szarpie (jak wspomniałem na Delfinie jest sporo wolniej, ale do przyjęcia). To miałem na myśli.

Peace.

[#58] Re: Gift by Potion

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #56

Sprawdziłem dzisiaj intro z ustawieniami na 22kHz stereo i efekt w obu przypadkach jest identyczny. Czyli nic się nie zmieniło (nawet efekty działają z taką samą szybkością - znaczy się nie w braku mocy procesora tkwi problem). I to tyle w temacie.

[#59] Re: Gift by Potion

@skipp, post #45

Sprawdzałem na mojej A4000D z 040/25 i kartą Toccata - chodzi z dźwiękiem na karcie, ale ten procesor (na karcie A3640, 16MB RAM na płycie głównej) nie daje rady w zasadzie, żeby się nacieszyć intrem.

Tak więc chodzi na Toccacie, ale wolno. Pewnie jakiś akcelerator z prawdziwego zdarzenia (Apollo, CyberStorm) dałby radę, ale nie najwolniejsza 040 na karcie Commodore...

[#60] Re: Gift by Potion

@skipp, post #59

Ty się człowieku ciesz że masz jakąś amigę na chodzie :).

A tak z innej beczki dalej jeszcze muzykujesz? da się znaleźć gdzieś w sieci jakieś twoje nowe kawałki?

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem