Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#31] Re: Forever 2011 Party

@slay, post #29

co ciekawe dotyczy to również nowych dem na PC, których nie sposób najczęściej uruchomić


Smiech

nie inaczej, tak wlasnie jest, nawet mysle, ze nowe pecetowe dema to czesciej oglada sie na jakis jutubach niz inne, bo nie dosc, ze pc dema zajmuja sporo MB, to wymagania wciaz rosna i rosna i rosna, a przeciez nie bede wymienial komputera co pol roku, skoro do jakiegos jutuba obecny wystarcza

nowe dema na starszych maszynkach za to wole juz obejrzec na emulatorze niz na jutubie, bo mozna, bo ogranicza maszyna, zawsze to duzo dokladniej widac.., a to juz nieporownywalne jest do jutuba, choc najlepiej obejrzec na sprzecie :)

[#32] Re: Forever 2011 Party

@slay, post #27

"To wszystko zależy jak sobie te 16 bitów zdefiniujesz"

Stock Amiga 500/1200 hardware

O, to procesor 68020 w 1200 nie jest 32-bitowy?


Poeta miał na myśli zdefiniowanie platform i się rozpędził... :)

[#33] Re: Forever 2011 Party

@slay, post #29

Tak czy siak nic nie zastąpi oglądania dema na prawdziwej maszynie, gdy wręcz "czuć" jak procesor się męczy, aby przeliczyć efekty



No tak w czasach świetności kart turbo, dokładnie było wiadomo po co się taką kartę kupuje :>
[#34] Re: Forever 2011 Party

@grg, post #30

Nakreśliłem problemy, które w swojej odpowiedzi zignorowałeś.

Odpowiedzią jest moje pytanie z drugim akapicie postu #26.

[#35] Re: Forever 2011 Party

@advantage, post #34

Odpowiedzią jest moje pytanie z drugim akapicie postu #26.



Ja nie rozumiem tej odpowiedzi.
[#36] Re: Forever 2011 Party

@slay, post #27

A1200 AGA + 060:

Prawda, z gołą A1200 od początku jest był problem: za mało RAM, zbyt wolny CPC, brak HDD. Wszystko po to, żeby wypuścić tani komputer 32 bitowy, tańszy od Falcona 030. Pisanie pod stock hardware nie oddaje możliwości AGA.

Nawet jeśli karty 060 są powszechnie dostępne i zaakceptowane, za chwilę pojawi się karta 16 bitowego dźwięku, dodatkowe wymagania pamięci itd. W tym przypadku nie ma chyba innej możliwości. Dla tego pewnie lepiej zająć się A500 od podstaw.

Edit: W każdym razie wiosna idzie. :D



Ostatnia modyfikacja: 31.03.2011 14:14:48
[#37] Re: Forever 2011 Party

@advantage, post #36

"Nawet jeśli karty 060 są powszechnie dostępne i zaakceptowane, za chwilę pojawi się karta 16 bitowego dźwięku, dodatkowe wymagania pamięci itd. W tym przypadku nie ma chyba innej możliwości. Dla tego pewnie lepiej zająć się A500 od podstaw."


Nie zgadzam się. Przecież tak właśnie już się kiedyś stało, do A1200 zaczęły pojawiać się dodatkowe karty graficzne, muzyczne, mediatory, ppc, etc. powodując spzętowy chaos i chwilowe zachłyśnięcie się nimi. A demo-scenie takie "rozbicie dzielnicowe" nie służy, ona potrzebuje jasno zdefniowanej platformy sprzętowej. I tak się teraz stało, nastąpiło pewne ami-scenowe "otrzeźwienie" o którymi pisałem i swoisty "krok wstecz" do 060 AGA + RAM jako optymalnej konfiguracji scenowej.

Oczywiście nikomu nie można zabraniać tworzyć na A500 i tam reanimować demo-sceny.



Ostatnia modyfikacja: 31.03.2011 14:22:06
[#38] Re: Forever 2011 Party

@advantage, post #36

Był próby wskrzeszenia compotów na Amigę 500 - nawet na którymś Polskim party - ale z tego co pamiętam, to tylko Potion coś fajnego wystawiło.
Jeżeli chodzi o A1260 z 64MB pamięci to jestem pewien, że to pozostanie standardem scenowym, o ile Elude i TBL dalej coś na tym sprzęcie będą robić :)

[#39] Re: Forever 2011 Party

@slay, post #37

OK. Jeśli się zatrzymało na tej konfiguracji i wszyscy to akceptują, to zgadzam się, jest to standart.

Edit: Wytłuściłem, żeby nie było.



Ostatnia modyfikacja: 31.03.2011 14:44:42
[#40] Re: Forever 2011 Party

@gorzyga, post #38

Aż dwie grupy ?

[#41] Re: Forever 2011 Party

@gorzyga, post #38

nawet na którymś Polskim party - ale z tego co pamiętam, to tylko Potion coś fajnego wystawiło.

Astrosyn'99 by Azzaro w koszalinie ..bylem z Maxoftem pilem ;-]

Route / PTN swietnie to jednak dziala na 020
demko mimo ze na A500 1 MB full C2P i 3D efektow..
mi bardziej podobaja sie plastyczne vectorki z hardwired (np poczatek ..ten napis co fajnie lata 1991 ..extra w rytm muzy ..)



Ostatnia modyfikacja: 31.03.2011 14:47:04
[#42] Re: Forever 2011 Party

@HOŁDYS, post #41

Batman Forever chodzi na starym zwyczajnym CPC 6128 z 1985r, a nie tylko na Plusie z 1990. Bo o gierkach na tego ostatniego wspomniałeś jakoś tak, że brzmi to troszkę niejasno. ;)
[#43] Re: Forever 2011 Party

@ZbyniuR, post #42

Widzę że lubisz wykopki. Kolejny odgrzebany temat. Hołdys już ci nie odpowie.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem