Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#31] Re: Coś optymistycznego ;)

@PopoCop, post #30

A jak coś dotyczy Polski, to bardzo często sięga się do historii i paru postaci takich jak Kopernik, Skłodowska i Chopin. Wg mnie powinno się z tym skończyć i skupić na teraźniejszości.

Mhm... wymieniłeś postacie które w ostatnich latach nie są w ogóle przywoływane w mediach. Postacie te, niczego im nie ujmując, były sztandarowymi postaciami za PRL, bo neutralnymi niejako wobec komunizmu w Polsce. Ale co złego w odwoływaniu się do np. konfederatów barskich, cudu nad Wisła, rtm. Pileckiego, kpt. Raginisa, podziemnej armii polskiej, gen. Andersa, Brygady Świętokrzyskiej, Żołnierzy Niezłomnych, ruchu "Solidarności",
czy nawet JPII?

Niby dlaczego powinno się z tym skończyć, skoro w żadnym kraju Europejskim (znasz jakiś w ogóle?) nie walczy się z tradycją i historią?
Ukryte kompleksy, jak nic.

Tak na marginesie polecam porównać sposób w jaki szanują pamięć o 9/11 w USA, a szanowaniem pamięci o 10.04.2010 w obecnej Polsce.
[#32] Re: Coś optymistycznego ;)

@Dopuser, post #31

Mhm... wymieniłeś postacie które w ostatnich latach nie są w ogóle przywoływane w mediach
I tu się mylisz, bo na plakatach reklamujących różne imprezy w Warszawie (typu noc muzeów) często pojawiali się Skłodowska i Chopin. Czyżby nie było obecnie żyjących postaci, które można do tego celu wykorzystać?

Ale co złego w odwoływaniu się do np. konfederatów barskich[...]
Nic złego jeśli robi się to w kontekście historycznym. A mówimy o prezentacji technologicznej. Boli Cię, że na Cebicie się do nich nie odwołano? I kto tu mówi o kompleksach...
[#33] Re: Coś optymistycznego ;)

@Dopuser, post #31

konfederatów barskich, cudu nad Wisła, rtm. Pileckiego, kpt. Raginisa, podziemnej armii polskiej, gen. Andersa, Brygady Świętokrzyskiej, Żołnierzy Niezłomnych, ruchu "Solidarności",
czy nawet JPII?


tia, to juz lepiej niech zostanie Kopernik, Sklodowska..., postacie pozytywne i neutralne wobec historii :)
[#34] Re: Coś optymistycznego ;)

@gx, post #33

"neutralne wobec historii"
Ale bełkot! Wstyd...
[#35] Re: Coś optymistycznego ;)

@PopoCop, post #32

Nic złego jeśli robi się to w kontekście historycznym. A mówimy o prezentacji technologicznej. Boli Cię, że na Cebicie się do nich nie odwołano?

Odwracasz kota ogonem. Właśnie o to chodzi, że w temacie współczesnej prezentacji technologicznej odniosłeś się do tematyki martyrologicznej , nie mającej żadnego związku z prezentacją.
A boli mnie tzw. pedagogika wstydu, deprecjonująca nasze miejsce w historii Europy, czy wręcz fałszująca polską historię.

A tak w ogóle polska husaria rules! OK

Coś dla dociekliwych: Poland had the best cavalry unit in history of civilisation.


Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 15:06:09 przez Dopuser
[#36] Re: Coś optymistycznego ;)

@PopoCop, post #32

Ale co złego w odwoływaniu się do np. konfederatów barskich[...]
Nic złego jeśli robi się to w kontekście historycznym. A mówimy o prezentacji technologicznej. Boli Cię, że na Cebicie się do nich nie odwołano? I kto tu mówi o kompleksach...


Ale kogo tu najwyraźniej coś boli i kto tu ma ewidentny problem???
Obejrzałeś pokaz na którym nie było nic z wykpiwanych przez Ciebie symboli patriotycznych i historycznych. Pokaz Ci się nie podobał ale ni z tego ni z owego zacząłeś pisać o wspomnianych symbolach. Zatem kto tu ma problem widać chyba bezdyskusyjnie i myślę, że na tym można by zakończyć.
[#37] Re: Coś optymistycznego ;)

@PopoCop, post #27

Za komentarz niech posłużą teksty i obrazki, które pan D. zamieszcza w sieci:


O, PopoCop bawi się w "lustrację" niczym casus Krashana? Kto następny w kolejce?



Sztandar uszyła moja św.p. kochana babcia...

Duracel, jeśli to prawda to szacun!

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 15:32:08 przez Dopuser
[#38] Re: Coś optymistycznego ;)

@Dopuser, post #35

Dopuser, ale kolegę najwyraźniej uwierają Skłodowska, Kopernik, Chopin, Sobieski, Mickiewicz itd.
Kolega nie jest w stanie zapanować nad tym co z niego chcąc nie chcąc wychodzi, czyli to poczucie, że Polskę należy ociosać z wszystkiego co szlachetne, wartościowe w zakresie historycznym i patriotycznym tak, aby została rubaszna słoma i buty z której można sobie jaja porobić i dorobić to do tezy, że jesteśmy zaścianek i ciemnota bez osiągnięć.

A skoro wyszukuje moje wcześniejsze wpisy o kontekście historycznym, to tylko potwierdza że ma z tą historią i patriotyzmem jakiś problem.

Nie mam prawa być dumny z moich korzeni? Z postawy mojej babci, czy w ogóle przodków? Rozumiem, że powinienem mieć w takim razie jakieś kompleksy? Biczować się poczuciem nieudacznictwa przodków, którzy nie byli w stanie sprostać trzem, zmówionym zaborcom? Potem Hitlerowi i Stalinowi? Powinienem czuć się malutki tak?

No sorry, ale mam zupełnie inne zdanie w tej kwestii i tak też wychowuję swoje dzieci, bo po pierwsze uważam to za bardzo dobrą cechę u człowieka gdy wchodzi w drogę swojego życia. Uważam to za doskonałą bazę do budowania odpowiednich, szlachetnych wartości moralnych, co nie zmienia postaci rzeczy, że nie wciskam tego w każdy temat na siłę tak jak kolega, który ma z tym właśnie problem i wciska swoje kpiny nawet tam gdzie nie ma to nic wspólnego z pokazem.

Przecież ja nie protestuję, że tam nie było tych sztandarów i orłów, husarii itd. Zareagowałem jedynie na durną, abstrakcyjną przytyczkę i zapytałem co by go usatysfakcjonowało w takim razie, bo widać, po wypowiedzi, że chyba nic nie byłoby w stanie skoro w pejoratywnym znaczeniu podaje tak skrajny i odmienny przykład do tego co zostało zaprezentowane.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 15:46:28 przez Duracel
[#39] Re: Coś optymistycznego ;)

@Duracel, post #38

Prezentacja fajna, choć spodziewałem się czegoś więcej.

Co do rysunku Polski, to to nie była prawdziwa Polska, bo krzyża nie było
[#40] Re: Coś optymistycznego ;)

@kjb666, post #39

no tak, bez krzyza i jeszcze w stalinowskich/pojaltanskich granicach ;).

Prezentacja ogolnie okej, choc nie robi szoka.
[#41] Re: Coś optymistycznego ;)

@Duracel, post #38

Nie mam prawa być dumny z moich korzeni? Z postawy mojej babci, czy w ogóle przodków?

Problem chyba w tym, że niektórzy nie mają żadnych powodów do dumy ze swoich korzeni, a bywa nawet że wprost przeciwnie. Odreagowywują sobie w ten sposób swoje zaniżone poczucie wartości i kompleksy. Na zasadzie obrzucania błotem wszystkiego co związane z polską tradycją i historią. Pocieszające jest to, że ich czas już mija... Żałować tylko tych którzy po frajersku uwierzyli i nadal wierzą tym tzw. autorytetom...
[#42] Re: Coś optymistycznego ;)

@Dopuser, post #41

Na zasadzie obrzucania błotem wszystkiego co związane z polską tradycją i historią.


Ludu Polan, powstań z kolan :)

Masz jakieś konkretne tradycje na myśli, czy po prostu będziesz pisał w kółko o obrzucaniu błotem, antypolskości itd.?
[#43] Re: Coś optymistycznego ;)

@szumekjac, post #34

no neutralne wobec tych debat historycznych jakie ostatnio tocza zolc w tym kraju... Sklodowska czy Kopernik lacza Polakow, a taki Pilecki itp. zawsze bedzie dzielic...
[#44] Re: Coś optymistycznego ;)

@gx, post #43

Nie przesadzajmy z tym Pilecki- dlaczego miałby dzielić?
[#45] Re: Coś optymistycznego ;)

@PopoCop, post #27

Yyy, bardzo ładne obrazki, ale... robisz offtopa... wjeżdżając personalnie na gościa... za to że wrzucił fajne obrazki do internetu? :)
[#46] Re: Coś optymistycznego ;)

@Dopuser, post #41

Czy moglibyście wynieść się z tego wątku z popychaniem bzdur o polityce i historii?
Apeluję do moderatorów do przetransferowanie tego bagna do stosownego getta na forum.
[#47] Re: Coś optymistycznego ;)

@Duracel, post #1

Co do fobii i obsesji, to już się wypowiedziałem. A skoro temat patriotyzmu został wywołany przez pana z fobią to proszę bardzo... pod prąd :)
link

Dziwne, że Amerykanie nie mają z tym problemu, ale w Polsce utarło się, że co pachnie patriotyzmem, dumą, rycerstwem... to trzeba wmówić, że to obciach, cepelia etc.

Co mogę powiedzieć, każdy ma prawo być idiotą, ale nie ma prawa odbierać komuś prawa do dumy, honoru i poczucia innych ważnych cnót i cech w życiu, a także ważności historycznych wydarzeń w kontekście dnia dzisiejszego, własnej tożsamości. Wszystko dlatego, że historia dzieję się także dzisiaj, jutro... i nie jest jakimś chaotycznym miksem niemających ze sobą związku odcinków, a ciągiem chronologicznych, spójnych i wynikających wydarzeń, przyczyn, konsekwencji.
[#48] Re: Coś optymistycznego ;)

@Duracel, post #1

Szału nie ma pomysł Ale trochę ciekawe jest pomysł
[#49] Re: Coś optymistycznego ;)

@Duracel, post #47

Patrz post #46
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem