Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Grafika, Ludzie, Muzyka, Party
[#31] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Sokok, post #30

Wszyscy chcą książkę z tylną częścią Kierownika na okładce :D
[#32] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@AceMan, post #27

czy człek ów nie ma na imię Wojtek, a ksywa nie jest od Jego nazwiska... Jeśli tak to powiem - ALE ŚWIAT JEST MAŁY!!!


Wszystko się zgadza :)


To pozdrówcie od Maćka vel xtro... może się spotkamy na jakim czacie :) W sumie nie dawno jakoś w lato na ulicy się udało koło biedronki :)
[#33] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@xtro, post #32

Zaczynamy dziś o 22:00, zapraszamy na transmisję.
[#34] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@AceMan, post #1

[#35] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@grxmrx, post #34

Archiwum wczorajszego odcinka nr 7. Start od 22 minuty.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 07:13:42 przez Fei
[#36] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Fei, post #35

Ta pani opowiada bardzo dziwne rzeczy. Polacy nie jeżdzą na Revision, bo są konserwatystami-patriotami i chcą zostać z rodziną. Polacy są niby tacy rodzinni, a w niedzielę jadą na zakupy do Tesco. Polskiej sceny nie ma (oprócz Elude oczywiście). I najlepsze - Polacy powinni robić parties! A zaproszenia powinny być po angielsku, bo bez tego nikt nie przyjedzie.

Poza tym pani ma bardzo specyficzny sposób mówienia, który nie każdemu może odpowiadać (mnie np. bardzo męczy po dłuższej chwili). Słuchałem sobie w tle i pierwszą moją myślą było: ale jaja, zaprosili babcię! :)
[#37] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Jazzcat, post #36

Polacy nie jeżdzą na Revision, bo są konserwatystami-patriotami i chcą zostać z rodziną. Polacy są niby tacy rodzinni, a w niedzielę jadą na zakupy do Tesco.
Jeżdżenie w niedzielę na zakupy do Tesco wcale nie implikuje braku rodzinności jeżeli na zakupy wybiera się cała rodzina .
[#38] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Jazzcat, post #36

Ja z Luisą też się nie zgadzam, szczególnie jeżeli chodzi o język angielski - przecież np. Riverwash był cały prowadzony w tym języku, także strona była profesjonalnie przetłumaczona. Jednak uważam, że czepianie się sposobu w jaki ona mówi jest szalenie niskie i słabe.
[#39] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@gorzyga, post #38

No cóż, nie wszystko może być zawsze piękne i wzniosłe.

A co samego odcinka. Mi osobiście zabrakło rozmów o samych produkcjach z Revision. Tym bardziej, że było o czym mówić. Fajne demo Unique, intro Dekadence zrobione w bardzo ciekawym trybie high res interlaced, niebanalna produkcja Attentionwhore… Myślę, że warta dyskusji była też sprawa z intrem CNCD. Albo powrót Lemon. po latach. Niestety nie było o tym ani jednego słowa.

Było kilka momentów, kiedy zaczynało być na temat. Np. jak rozmawialiście o nagłej, niespodziewanej zmianie w środku soundtracka do dema Lorem Ipsum albo o tym, że muzyka Voyagera zabiła intro Nah Kolor. To były dla mnie najfajniejsze fragmenty odcinka.

Poza tym nie wiem, czy nie lepszym pomysłem byłoby puścić Amiga intro compo zamiast Oldskool demo?

I ostatnia uwaga. Może by tak zaprosić jakiegoś kodera zamiast trzech muzyków?
[#40] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Jazzcat, post #39

No cóż, nie wszystko może być zawsze piękne i wzniosłe.

Tak jak nie każdy musi mówić idealną polszczyzną, żeby móc się wypowiedzieć. Zwłaszcza jeśli mieszka za granicą.

Było kilka momentów, kiedy zaczynało być na temat. Np. jak rozmawialiście o nagłej, niespodziewanej zmianie w środku soundtracka do dema Lorem Ipsum albo o tym, że muzyka Voyagera zabiła intro Nah Kolor. To były dla mnie najfajniejsze fragmenty odcinka.

Audycja nie jest wyłącznie o scenie amigowej, ale o scenie ogólnie. Linkuję ją tutaj na prośbę Grxa, który upomniał się o to na czacie. Zwykle nie piszemy nic na PPA, bo wiemy jak wąskie są zainteresowania ludzi tutaj. Być może będą odcinki poświęcone wyłącznie Amidze, ale w tym celu potrzebni są goście zaznajomieni w temacie. Pytałem już tutaj o chętnych do porozmawiania o amigowej scenie, nie było odzewu. A tak na marginesie, o powrocie Lemon wspominaliśmy.

Może by tak zaprosić jakiegoś kodera zamiast trzech muzyków?

Ten odcinek był otwarty, każdy mógł się dołączyć i porozmawiać o party. Widocznie muzycy mają mniejsze opory w tej materii niż koderzy :)
[#41] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@AceMan, post #1

Tak fajnie sie tego slucha, ze az przesluchalem wszytskie odcinki. Nastepnym razem wprosze sie na chata :)
[#42] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Fei, post #40

Audycja nie jest wyłącznie o scenie amigowej, ale o scenie ogólnie. Linkuję ją tutaj na prośbę Grxa, który upomniał się o to na czacie.


Nie do końca :) Ja tylko w ostatnim odcinku na czacie zasugerowałem by też tutaj umieszczać informacje o nowych odcinkach. Wcześniej musiałeś to robić z własnej woli (i dobrze).

Zwykle nie piszemy nic na PPA, bo wiemy jak wąskie są zainteresowania ludzi tutaj


Z tego co wiem jest część użytkowników, którzy interesują się nie tylko amigową sceną. Z drugiej strony jeśli odcinek choć trochę dotyczyć będzie Amigi to też warto wrzucić tutaj info.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 06:58:57 przez grxmrx
[#43] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@grxmrx, post #42

[#44] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@slay, post #43

Jeśli przed Decrunchem odbędzie się jeszcze jakiś Demontaż, chętnie bym tam posłuchał orgów mówiących o tejże imprezie.
[#45] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@slay, post #44

Trwa właśnie odcinek o party Decrunch:

https://www.youtube.com/channel/UCO6fMhzSqgR6BmdJxaXPSlA/live

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 22:06:47 przez slay
[#46] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@slay, post #45

Dzięki za czujność Slay! :)
[#47] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@argasek, post #46

Dziś o 21:00 porozmawiamy m.in. o Decrunchu, a więc amigowa tematyka się pojawi (oraz produkcje oczywiście). Chat otwarty.
[#48] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Fei, post #47

[#49] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@slay, post #48

Demontaż live nagrany podczas tegorocznego Riverwash już na YouTube. Cahir, KK i Kierownik rozmawiają o kodowaniu i swoich ulubionych platformach.

A dziś o 22:00 podsumowujemy Riverwash i Function wraz z głównym organizatorem tego węgierskiego party, Mauglim.
[#50] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Fei, post #49

Wiem ze czas na party nie byl z gumy, ale brakowalo mi czegos takiego jak pytania od newcomerow (jesli akurat byl jakis na widowni) do prowadzacych.
[#51] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Phibrizzo, post #50

[#52] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Fei, post #49

Fajnie Chłopaki opowiadali OK
[#53] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@BULI, post #52

Może nie Demontaż, ale właśnie w tej chwili trwa inny vidoecast, który prowadzi Argasek, można dołączać:

Demoscene - Digital Worlds @ Hub:Raum Krakow


https://www.youtube.com/watch?v=sMi5h1GWM-U
[#54] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@slay, post #53

Obejrzalem. Ciekawa prezentacja.
Czy to byla jakas planowana impreza bo zadnego info o niej nigdzie nie widzialem?

Kilka uwag:
- czy tej kamerze nie dalo sie zafixowac fokusa?
- mysle ze intra 4k to mogles spokojnie cos KK pokazac
[wyróżniony] [#55] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Phibrizzo, post #54

Po dłuższej przerwie wraca Demontaż.

Kolejny odcinek na żywo dziś o 22.
[#56] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@slay, post #55

Czy będą jeszcze jakieś odcinki z demoscenie ?
[a tu był reklamowy link kompletnie nie związany z tematem]

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 17:18:55 przez moderator
[#57] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@maksiu432, post #56

Za 10 minut rozmawiamy o scenie C64, zapraszam!

http://www.youtube.com/channel/UCO6fMhzSqgR6BmdJxaXPSlA/live
[#58] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Phibrizzo, post #54


Obejrzalem. Ciekawa prezentacja.
Czy to byla jakas planowana impreza bo zadnego info o niej nigdzie nie widzialem?

Kilka uwag:
- czy tej kamerze nie dalo sie zafixowac fokusa?
- mysle ze intra 4k to mogles spokojnie cos KK pokazac


Dziękuję! Prezentacja była planowana, natomiast kwestia streamingu / wideorejestracji była do ostatniej chwili niepewna, więc nie ogłaszałem jej niestety wcześniej. Była to prezentacja, którą przygotowałem dla osób pracujących w krakowskim biurze co-workingowym "Hub:raum"

Co do kamery i ostrości, dowiedziałem się, że był to jakiś problem natury sprzętowej.

Nie zapominam o naszych rodzimych pracach - intra KK i Patu prezentowałem przy innych okazjach, m.in. niedawno w USA.

Dzięki za feedback i przepraszam za późną odpowiedź, dopiero teraz zauważyłem update w wątku. :)

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 23:29:32 przez argasek
[#59] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Fei, post #31

Wprawdzie o Amidze nie ma tu nic, bo rozmawiamy wyłącznie o C64, ale dużo o polskich realiach i odwiecznym problemie braku nowych ludzi na scenie. Do tego dużo SIDa, czyli odcinek z Wackiem/Arise.
[#60] Re: Demontaż - Videocast o demoscenie

@Fei, post #59

A tymczasem Dave Haynie na Datastorm, trwa wystąpienie na żywo.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 15:17:27 przez slay
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem