Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#31] Re: Revision 2017 - live stream

@player_sct, post #30

Już po intro compo, cztery prodki, ciężko mi wskazać pierwsze miejsce, ale IMO walka będzie między Kublai - Focus Design a Imacenical - Dekadence. Całkiem fajne było Exolution z Nah-Kolor, ale invitka SPB to chyba ostatnie miejsce.
[#32] Re: Revision 2017 - live stream

@waldiamiga, post #31

Kublai - Fucus Design. Faajny tunel.
[#33] Re: Revision 2017 - live stream

@waldiamiga, post #31

oldschool demo compo jeszcze
[#34] Re: Revision 2017 - live stream

@X-Type^HVR, post #33

no no no
.bin na Atari VCS mną pozamiatał !!!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 00:51:54 przez movin
[#35] Re: Revision 2017 - live stream

@movin, post #34

a to na sega megadrive? super
[#36] Re: Revision 2017 - live stream

@X-Type^HVR, post #35

To to na Sege to pozamiatało konkretnie...
[#37] Re: Revision 2017 - live stream

@waldiamiga, post #31

siedzę sobie w nocy i oglądam dema i słucham trzech podstarzałych nerdów:)
to naprawdę jest rozrywka. Świetnie się to ogląda pod browarka:)

podoba mi się to, że są kompoty dla różnych sprzętów:)

wasze zdrowie:) oby wam kondki i baterie nie wylewały:)

ps czy ktoś ogarnięty wie jak zapisać streama z tego? chętnie obejrzałbym od deski do deski całość od pierwszego dnia.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 01:56:06 przez sirapacz
[#38] Re: Revision 2017 - live stream

@sirapacz, post #37

ps czy ktoś ogarnięty wie jak zapisać streama z tego? chętnie obejrzałbym od deski do deski całość od pierwszego dnia.


Wszystkie zapisy video kompotów i eventów będą tradycyjnie dostępne na kanale YT Revision w ciągu kilku dniu.

Wczorajszy dzień zakończony mocnym akcentem "Overdrive 2" rozwaliło Oldskool Demo Compo. Titan to raczej pewny zwycięzca, choć trzeba pamiętać, że SEGA Mega Drive to platforma - w kontekście tego konkursu - dość mocarna w porównaniu do pozostałych.

Amiga Intro skromne, nie mniej Britelite znów pokazał ile można wycisnąć z A500. PC 64k/4k - kilka niezłych rzeczy, choć po zeszłorocznym pecetowym 64k pozostał lekki niedosyt. Poza tym, miałem wrażenie, że w co drugim pecetowym intrze mamy planety, tunele, bazy i latające statki kosmiczne - przez co trochę mi się to wszystko ze sobą pozlewało.

Tymczasem dziś:

10:00 	Seminar 	BeRo (+ urs): My little funky jazz guitar... isn't real! (Seminar)
11:00 	Event 	Look behind the Scenes: Main-Organizing
	Seminar 	Netpoet: Fake News and Hate Speech
12:00 	Event 	Look behind the Scenes: Network Team
	Seminar 	Prowler: Demoscene graphics in print - The masters of Pixel Art
	Second Stage 	Alpha C
	Deadline 	Amiga Demo
	Deadline 	Oldskool 4K Intro
12:30 	Event 	Look behind the Scenes: Beamteam
13:00 	Competition 	Executable Music
	Competition 	Modern Graphics
13:30 	Event 	Tour for interested citizens of Saarbrücken
14:00 	Second Stage 	Remute
	Deadline 	PC 8K Intro
	Deadline 	PC Demo
	Deadline 	Paintover
15:00 	Competition 	Streaming Music
16:00 	Seminar 	Hoffman: Big Sound in Small Amiga Packages
17:00 	Event 	Look behind the Scenes: Seminars, Recording, Postprocessing
	Competition 	4K Executable Graphics
	Competition 	Oldskool Graphics
	Competition 	Wild
	Competition 	Animated GIF
	Competition 	Paintover
	Competition 	Game
20:00 	Seminar 	BeRo (+ urs): My little funky jazz guitar... isn't real! (Workshop)
20:30 	Concert 	Wayfinder
22:30 	Competition 	PC 8K Intro
	Competition 	Oldskool 4K Intro
	Competition 	Amiga Demo
	Competition 	PC Demo
[#39] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #38

Okazuje się, że jednak już są zapisy kompotów:

Revision 2017 - Saturday: Oldskool Demo

i wszystkie pozostałe:

Revision 2017 Captures
[#40] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #38

Titan 2 zostawiam zobie do obejrzenia na tru hardłer jeszcze, ale rozmawiło mnie demo na CPC128.

Co do amigowej czwórki, to wszystko na duzy plus. SPB skromnie, ale w swoim stylu. Nah_kolor fajnie nawiązali do amigowej klasyki, Focus Design postawili na nowoczesność, a Britelite po raz kolejny wycisnął siódme poty z pięćsetki. Może zabrakło mi jeszcze 1-2 compofillerów (Insane, gdzie jesteś?) ale ogolnie prodki spoko.
[#41] Re: Revision 2017 - live stream

@twardy, post #40

Mieliśmy wcześniej "dyskusję", którą można było sprowadzić do odwiecznego dylematu "party VS rodzina/święta".

Jak pokazuje jednak jedno z wczorajszych video dem, można te sprawy świetnie ze sobą pogodzić:

https://youtu.be/stAr4WMMUII?t=29m33s

Polecam również doskonałe podsumowanie artystycznej drogi wybornego grafika Unreal'a (znanego również z Amigi), który przedstawił 25 lat swojej twórczości w zgrabnym filmie (i znów wątek rodzinny jest tutaj mocno widoczny w tle, dodając pozytywnego emocjonalnego wydźwięku):

https://youtu.be/stAr4WMMUII?t=38m52s

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 12:23:38 przez slay
[#42] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #39

demko dla Aplle ii wymiata konkurencję.Lepsze jest tylko prodka dla Segi.


Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 14:33:03 przez simka113
[#43] Re: Revision 2017 - live stream

@simka113, post #42

Apple2gs ma grafe lepszą niż A500. W sumie cały komp jest w wielu rozwiązaniach lepszy niż A500.
[#44] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #41

Mieliśmy wcześniej "dyskusję", którą można było sprowadzić do odwiecznego dylematu "party VS rodzina/święta".

Tak Slay tylko że jakby każdy tak wrzucał rodzinne filmiki z dzieciakami nazywając ich scenerami to... poziom kategorii Animation zszedłby na psy. Albo trzeba byłoby otworzyć kategorię Family compo. No sorry ale to jest już zwykłe uszczęśliwianie na siłę, na konkurs plastyczny przedszkolaków są miejsca typu właśnie festyny świąteczne a nie demoparty. Jak pisałem wcześniej nie podoba mi się w ogóle. Jak innym, nie wiem ale mi nie.
[#45] Re: Revision 2017 - live stream

@michal_zukowski, post #43

Nie przesadzaj. Jak by to było w rzeczywistości tak dobre to byś my teraz nie siedzieli na PPA tyko na Apple funboy club.szeroki uśmiech szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 18:29:42 przez jimiche
[#46] Re: Revision 2017 - live stream

@jimiche, post #45

No dobra, troche przesadzilem z tą grafiką, po sprawdzeniu 2GS ma grafe lekko gorszą niż A500. Z drugiej strony ma zestaw slotów gdzie dość łatwo mozna dostać rozszerzenie pamieci czy SCSI, a chip muzyczny ma wiecej kanałów niż Paula.
[#47] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #38

Sordan tańczy w trzecim rzędzie ;) jeszcze 20 minut...
[#48] Re: Revision 2017 - live stream

@Raybeez, post #47

Ich się tam więcej skubańców ukryło pod wezwaniem ppa.pl OK

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 22:24:38 przez Stoopi
[#49] Re: Revision 2017 - live stream

@michal_zukowski, post #46

Grafika lekko gorsza?
32 kakanały "MIDI"?

No co kto lubi- ja wybieram Amigę
[#50] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #1

No to są jakieś jaja.. Elude nie zrobiło dema na Amigę, Ghostown też ani widu ani słychu.. Wtf?
[#51] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #1

Demo compo miazga. Jamie i Dodke pozamiatali!!!
[#52] Re: Revision 2017 - live stream

@Sokok, post #50

Tez czekalem na demo naszych chopakow a tu nic.
[#53] Re: Revision 2017 - live stream

@Geeman, post #52

Zjedli za duzo jajek i zapili zbyt duza iloscia piwa, wiec o wystawieniu produkcji przypomnieli sobie gdzies w polowie kolejki do WC
[#54] Re: Revision 2017 - live stream

@Sokok, post #50

Może wybrali sobie inny teren na pojedynek ?

Tak czy inaczej compo zajebiste. Skarla pozamiatała, ale reszta też bardzo przyjemna. Cocoon z pierwszym demem na Amigę mocno mnie zaskoczył.

Razem z Amiga Intro, bardzo dużo dobrych produkcji. A mieliśmy już Datastorm w tym roku :)

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 09:36:44 przez twardy
[#55] Re: Revision 2017 - live stream

@twardy, post #54

Nie oglądałem na żywo, ognista woda mnie zmęczyła, ale tak, Skarla mnie wymiotła, Singularites od Unique też mnie się podobało. Pierwsze prodki są już do zassania (całe Intro compo) więc popołudniu będzie zabawa.
[#56] Re: Revision 2017 - live stream

@twardy, post #54

Taki Cocoon stworzony z członów Syndrome i Mankind. :) Zresztą część członków Syndrome należało do Cocoon :).

Demka na AGA bardzo fajne. No może poza Eph widać Loaderror ma spadek formy i żadne HiRes Laced tego nie odczaruje.
A bym zapomniał cały staff z party leży tutaj.
[#57] Re: Revision 2017 - live stream

@twardy, post #54

Może wybrali sobie inny teren na pojedynek ?


Może na ubitej ziemi nad morzem?...
[#58] Re: Revision 2017 - live stream

@Jazzcat, post #57

Demo na Atari 2600 mnie powaliło. Nie wiedziałem, że coś takiego jest.
[#59] Re: Revision 2017 - live stream

@ryshard, post #58

Unique, Skarla, Ephidrena - miazga.

Do tego niezły Cocoon, Moods Plateau i Blast From The Past, z samymi legendami w składzie.

Za chwilę ceremonia wręczenia nagród. Trzymam kciuki za Darklighta w Modern Gfx i paru pozostałych naszych rodaków (Chaser, Aceman) i intra Aberration Creations.
[#60] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #59

Szkoda, że w kategorii Amiga staje równo AGA 060 z A500, powinny byc oddzielne kategorie.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem