Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#61] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #59

Mnie demo Ephidreny nie zachwyciło. Kodersko zapewne znakomite, ale jeżeli chodzi o wygląd i udźwiękowienie, zdecydowanie in minus na tle konkurencji.
[#62] Re: Revision 2017 - live stream

@jimiche, post #56

Kurcze, po obejrzeniu demka Cocoon dochodzę do wniosku, że ta plastyka nowoczesnych dem na Amigę mi coś nie odpowiada. Tęsknię do lat 90. w tej materii.

Również muzyka minimal techno mniej mi odpowiada niż klasyczne trackowane utwory.

No, ale skoro obecnych sceniarzy to najbardziej kręci, to cóż poradzić.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 12:59:24 przez Hexmage960
[#63] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #59

Slay, a widziałeś może grafę Anthonyego? Czy była w demie czy w gfx-compo? Miałem pisać do niego, ael święta, goście, wyjazdy itp. i w końcu nie napisałem. Jutro sięza to zabiorę ale intersi mnie jak mu poszło po latach jako pro to dla mnei wymiata na maxa.
[#64] Re: Revision 2017 - live stream

@Deftronic/..., post #63

Slay, a widziałeś może grafę Anthonyego? Czy była w demie czy w gfx-compo?


Z tego co kojarzę, to nie mignęła mi ona chyba nigdzie. Może nie udało im się skończyć dema?
[#65] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #64

OK, już wiem. On oznaczył grafikę Made, którą tę przygotowywał dla OCS Demo. :/
[#66] Re: Revision 2017 - live stream

@Hexmage960, post #62

Tęsknię do lat 90..

Również muzyka minimal techno mniej mi odpowiada niż klasyczne trackowane utwory.

No, ale skoro obecnych sceniarzy to najbardziej kręci, to cóż poradzić.


Samo demo mi się podobało ale co do muzyki, kręcą mnie najbardziej utwory z wczesnych 90 i klasyczne ST-01. Można przy nich pohasać i potańczyć. Minimal, dubstep i inne niemelodyjne potwory z lat 2000 mnie męczą. Jeżeli to cię pocieszy

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 14:45:31 przez Creonix

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 14:49:33 przez Creonix
[#67] Re: Revision 2017 - live stream

@Krashan, post #61

No niestety "Negativ Prosess" Ephidreny słabiutkie- zupełnie bez pomysłu
Podobał mi się tylko efekt na koniec- szkoda bo mam w głowie kilka ich świetnych demek
[#68] Re: Revision 2017 - live stream

@Creonix, post #66

@Hex960
@Creonix
Mam odwrotnie, ale to chyba kwestia gustu. Bardzo mocno doceniam melodyczne kawałki z lat 90-tych. Na dłuższą metę jednak trochę nudzi mnie ciągłe ogrywanie pentatoniki i skal dur/moll. Tak czy inaczej to wszystko jest kwestia gustu.

ElektroBoy Inside. - 1997 Coś takiego ostatnio bardzo mi podchodzi.
Albo rewelacyjna muzyka z My Kingdom - 1997



Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 22:16:54 przez Sir_Lucas
[#69] Re: Revision 2017 - live stream

@BULI, post #67

Na razie ciąg dalszy oglądam tylko tego co pójdzie z twardego dysku pod AGA:

A więc:

Chapter7 by Skarla- całkiem fajne, tylko razi na dzień dobry w pierwszej scence brak jakiegokolwiek cienia rzucanego przez odbijające się owale.
Efekty z sceny drugiej i tunel z "chropowatością" a'la fale morskie podobały mi się, pomimo że same efekty mocno oklepane, ze względu na dopracowaną jakość.

Singularities - UNIQUE fajnie się zapowiedź, zarówno stylistycznie (czołówka filmowa) jak i pomysł eksploracji kosmosu (mnie bardzo się podoba). Po zakończeniu oglądania spory niedosyt- ledwo liźnięto i o to dość nieskładnie (jeśli idzie o scenariusz) temat- szkoda.
[#70] Re: Revision 2017 - live stream

@BULI, post #69

Obejrzałem właśnie też te 2 dema i Chapter7 jednak ma lepszy design. UNIQUE natomiast lepszą historię Szkoda, że i to i to demo szybko się kończy ;-( Jeżeli te dema (oglądałem tylko video:( ) ładnie i płynnie chodzą na 060/50Mhz to jest ok - szału nie ma (efekty, design), ale jest poprawność i poziom :)
[#71] Re: Revision 2017 - live stream

@X-Type^HVR, post #70

Obejrzałem dema na Amigę i grafiki oldschool i muszę powiedzieć że szału nie ma w tym roku... zgodzicie się?
tzn dem na 060 nie umiem ocenić technicznie (powtarzam przy takiej okazji, że jak dla mnie te dema mogły by równie dobrze być na PC i nie widział bym różnicy) ale jeśli mam wytypować to design najfajniejszy chyba w Singularities. demko Blast from the Past - fajne, ale w zasadzie ma jeden tylko efekt za to dużo grafiki Faceta za co chyba dostało tak wysoko ocenione. Nie żeby mnie to martwiło :) Demko bardzo fajnie się oglądało (a zwłaszcza słuchało), a motywuje mnie to do dokończenia mojego na RKLE gdzie kodów raczej też za dużo nie będzie ;)

Co do grafiki to chyba głosował bym na Veto. Choć i Veto i Prowler dość powtarzalni to kurtka w motyw boing-ball'a mnie urzekła :)
AceMan przekonał mnie, że grafiki z dema re-użyte w compo to zło więc o grafice Faceta (skąd inąd dość minimalistycznej i ocenianej pewnie przez pryzmat ksywki) się nie wypowiem ;)

Jok, Slay liczyłem na wasze prace, ale rozumiem - czekam na Riverwash i RKLE ;)

[edit]
skoro się rozpisałem to dodam jeszcze że dość ciekawe jest intro 256kb na c64. na pierwszy rzut oka wygląda niezbyt imponująco ale technicznie to jest, jak dla mnie kosmos...
Demo Padua'y na C64 niczego sobie.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 09:29:49 przez retronav
[#72] Re: Revision 2017 - live stream

@Jazzcat, post #27

mi bardzo przypadł do gustu kawałek cTrix'a - na 43kb brzmiało to bardzo dobrze i w stylu który lubię, ale z tego co słyszałem po znajomych byłem odosobniony w tej ocenie :)
[#73] Re: Revision 2017 - live stream

@Hexmage960, post #62

Kurcze, po obejrzeniu demka Cocoon dochodzę do wniosku, że ta plastyka nowoczesnych dem na Amigę mi coś nie odpowiada. Tęsknię do lat 90. w tej materii.
Również muzyka minimal techno mniej mi odpowiada niż klasyczne trackowane utwory.


Ale w tym demie muzyka przypomina raczej styl z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych niż minimal techno.
[#74] Re: Revision 2017 - live stream

@BULI, post #69

Na razie ciąg dalszy oglądam tylko tego co pójdzie z twardego dysku pod AGA

Na jakiej konfiguracji odpalasz?
[#75] Re: Revision 2017 - live stream

@PopoCop, post #74

W oldschool Amstradowe demko (zaledwie 22KB) przegrało jedynie z demem na 16 bitową Segę Mega Drive (8MB). szeroki uśmiech
https://youtu.be/22wSm4y27Wk
[#76] Re: Revision 2017 - live stream

@ZbyniuR, post #75

To demko megadrive jest po prostu super. Mega fajne, do tego trochę bardzo przyjemnych pikseli.
[#77] Re: Revision 2017 - live stream

@PopoCop, post #74

Blizzard PPC 060@66MHZ
[#78] Re: Revision 2017 - live stream

@Koyot1222, post #76

Racja.
Obejrzałem wczoraj 2 razy.
Super demo. Dawno tak dobrze zrobionego dema nie widziałem.
Grafik (Alien) wiem że próbował sił na C64 i robił to wyśmienicie, ale to chyba amigowski grafik?
[#79] Re: Revision 2017 - live stream

@slay, post #1

[#80] Re: Revision 2017 - live stream

@Vato, post #79

bardzo wypaśnie
Wczoraj oglądałem twoje filmy i ten chyba najlepszy
[#81] Re: Revision 2017 - live stream

@ZbyniuR, post #75

Demko na Sega MD jest lepsze niż większość demek na A500 z ostatnich lat wiec wygrało zasłużenie. Amstradowe jest lepsze technicznie (w stosunku do tego co każda maszyna może) i pewnie by wygralo jesliby troche popracowali nad historią (np. w Batman demo jest i historia, i efekty). Pewnie następne demo/intro będzie już miało 1 miejsce.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem