Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#61] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #59

Amen Break

Loop

tak, że bez obciachowych przytupów. brzmi jak coś w deseń The Prodigy ;)
[#62] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #59

Proszę: ppa_06.xrns. Do dzieła.
[#63] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #59

Ja przepraszam, ale chyba nie dam rady. Miałam wypadek, nie mogę ruszać lewą ręką, a to nią gram. Poproszę o przeskoczenie kolejki. Na razie mi się nie uda. Przepraszam.
[#64] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@voyager, post #62

Proszę: ppa_06.xrns. Do dzieła.


Wciąłem się na szybko ale niczego nie modyfikowałem oprócz mikro-przystrzyżenia mojej perki. Reszta nietknięta, więc Voicer startuj od tego pliku.
ppa_06_strzyzonko.xrns


ps: co do dyskusyjnego wokalu to mam pewien pomysł (chociaż nie wiem czy dobry :>) więc na razie go olejcie. Tzn. nie korzystajcie z sampli "I'm in heaven" bo wylecą albo je czymś zastąpię.

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 08:53:57 przez nogorg
[#65] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #64

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_07.xrns
Nic nie dorabiałem, to tylko tzw. direct link.

A więc czekamy dzisiaj na odpowiedź Voicera. Jak nie będzie to pewnie AceMan się wciśnie, bo go już świerzbi pewnie. A potem ja coś tam dorobię itd.

Chyba, że ktoś jeszcze chętny?
[#66] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #65

AceMan - sam zdecyduj czy czekasz aż się Voicer obudzi i coś dopisze (chociażby info w tym temacie) czy też poprostu przejmiesz pałeczkę. :)
[#67] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #66

Wow. Nie mój ulubiony styl, ale jeżeli tak na szybko i odległość skleiliście taki moduł, to naprawdę czapki z głów.
A teraz czyżby wypalenie? Fajnie jakbyście dla kontrastu wrzucili 1 wrażliwy stonowany fragment na koniec albo gdzieś w środku. No ale to moja opinia. Inicjator prowadzi to tak jak widzi.
Jeszcze raz gratuluję pomysłu, dzięki i super robota chłopaki! OK
[#68] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #66

AceMan - sam zdecyduj czy czekasz aż się Voicer obudzi i coś dopisze (chociażby info w tym temacie) czy też poprostu przejmiesz pałeczkę. :)


Ustaliłem z Voicerem, że wskakuję.
Dziś postaram się coś dopisać (wiem już co, trzeba to tylko przeklepać z mózgu). Jeśli nic tu nie zapostuję, to proszę dać mi czas do poniedziałku. Szykuje się srogi weekend i jeśli nie dziś, to przysiądę dopiero w niedzielę.
[#69] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #68

Proszę bardzo :)

http://juicycube.net/temp/ppa_08.xrns

"Trochę" odjechałem od poprzedniego stylu... no ale, o to chodzi, nie? :D
Chociaż początkowo chciałem zgoła coś innego... wyszło jak wyszło :)

Porobiłem trochę porządków, bo lubię ;)

1. Nazwy patternów wskazują teraz kto wchodzi w której części utworu
2. W paru channelach współkompozytorów pododawałem EQ z obcięciem 50 i 100 hz, bo mi bruździły

Ciekaw jestem jak teraz z tego wybrniecie :D
[#70] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #69

Ok, pozwolę sobie pobrnąć teraz coś dorobić. :)
[#71] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #69

AceMan, a Ty nie masz matury w tym tygodniu? :)
Ciekawe jak to nazwiecie? Proponuję: ## Cooperation ## :)
[#72] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Ralpheeck, post #71

Tytuł spoko tylko bez "##" w nazwie. Od dawna nie stosuję - to było tylko do modułów w PT. :) A poza tym nie do pisanych wspólnie.
[#73] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Ralpheeck, post #71

AceMan, a Ty nie masz matury w tym tygodniu? :)


To dobre :D
[#74] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #73

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_10.xrns
Ufff! Tym razem wstawiłem nieco więcej.
Czas, żeby Groovebox się rozkręcił. Działaj!
:)
[#75] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #74

ok. wieczorkiem lub nocą coś zarzucę. pozdro.
[#76] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #75

Jak Ci się chce to popraw mały błąd u mnie - w patternie 52 na pozycji 57 na kanale "XTD bass2" wywal komendę 3000 i wstaw ją w patternie 53 na pozycji 58 w tym samym kanale na tym samym miejscu. A jak nie to ja poprawię potem.
[#77] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #76

Spoko, poprawię. Nad materiałem jeszcze pracuję, jest weekend, a ja o suchym pysku (hehe). W każdym razie progres. Myślę, że do jutra się ogarnę. Pozdro.
[#78] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #77

Przekazuję info od Argaska, że również ustawia się w kolejce :)
(konto mu chwilowo tutaj nie działa)
[#79] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@AceMan, post #78

@XTD, zamieniłem te komendy jak trzeba, działają jak trzeba.

a tutaj moduł: ppa_11.xrns


pozdro.
[#80] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #79

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_11.xrns
Wstawiam direct linka z własnego serwera. To tak z awersji do różnej maści serwisów oferujących darmowe udostępnianie plików. :)
[#81] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #80

Extenda powkurzam ;). Mam pewne uwagi co do ostatniej wersji.

Nie dodawałbym tej perki od 17 pozycji, bo ona tam moim zdaniem nie jest potrzebna. Tzn. nic nie wnosi a w zasadzie trochę psuje dalszą koncepcję. Po drugie lekko bym ją stuningował, bo trochę nie lubię tak 'na krótko' ciętych sampli. Wrzucam taką na szybko propozycję do rozważenia lekkiej modyfikacji w tym elemencie. Tylko zaznaczę, że dziubnąłem to na lapku bez basów więc nie wiem co tam się mogło spieprzyć przy okazji.

ppa_11-amen_tunning.xrns


A poza tym - ktoś wsiada teraz do ciuchci czy mogę się powoli ładować?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 22:45:23 przez nogorg
[#82] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #81

Jeszcze wersja z małym eq i kompresorem ppa_11-amen_tunning_v2.xrns
[#83] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #82

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_11.xrns
Zostańmy na razie przy tej wersji, potem podyskutujemy nad zmianami.

Ta perkusja nie znalazła się tam teraz tylko była wstawiona już wcześniej.

Nie chcę w mojej części tego typu zabiegów. Osobiście uważam, że w epoce niemal nieskończonej ilości kanałów korzystanie z sekwencji perkusyjnych i tym podobne zabiegi powinny być niedopuszczalne. To nie DJ-ka albo zabawa w rapowanie do cudzego beatu tylko tworzenie muzyki od zera.

Wiem, że możemy tu się różnić w opiniach - osobiście uważam, że wykorzystywanie sekwencji perkusyjnych jest dopuszczalne w 4-kanałowych modułach, bo po prostu inaczej się nie da zrobić rozbudowanej perkusji i jeszcze zmieścić pozostałych instrumentów. Ale w multichannelu z nieograniczonymi niemal możliwościami - już nie. Ktoś oczywiście może mieć na ten temat inne zdanie. I spoko - tylko nie w mojej części proszę. Jeżeli perkusja w mojej części jest zbyt mało rozbudowana, to mogę potem zaproponować bardziej rozbudowaną - ale własną.

Chyba, że nikt nie podziela mojego zdania, to wtedy ugnę się pod naporem kolegów. :)

A teraz chyba Agrasek ma się wbić.


Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 00:17:26 przez XTD
[#84] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #83

A to Voicer z kolejki wypadł? Poza tym myślałem, że idzie druga tura, a spóźnieni stają na końcu kolejki. No ale spoko, niechaj i tak będzie.
[#85] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #84

Obudźcie mnie/szturchnijcie, jak już ustalicie kolejność.
[#86] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #84

ppa_11b
(znowu tiny, znacie może jakiś darmowy mały ftp?)

@nogorg, @XTD, Czekałem na reakcję i początek wrócił na swoje miejsce, jest jak dawniej. Komenda "3000" jest przesunięta tak jak prosiłeś. Przy okazji trochę wyrównałem głośności w swoim ostatnim dodatku.

pozdro.




Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 01:57:32 przez groovebox
[#87] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #86

http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_11b.xrns
I znowu normalny direct link jak na scenowców przystało. :P hehe

Kolejność jest raczej oczywista - skoro Agrasek się dopisał do listy a nic wcześniej nie zrobił, to teraz jego kolej. Groovebox z kolei nadrobił, bo najmniej wcześniej napisał.

Co do Voicera - niech może wszyscy chętni będą również aktywni, bo czekać tydzień aż ktoś odpisze na forum plus kolejny, gdy coś zrobi, to słaba zabawa. Póki co bawią się konkreciarze - jeden dzień i już utwór jest "podawany dalej". Więc czekam aż się Voicer konkretnie zgłosi (i będzie aktywny w temacie).

(znowu tiny, znacie może jakiś darmowy mały ftp?

Przecież większość ludzi tutaj posiada własne strony na serwerach. Wrzucacie na własny FTP i podajecie direct link przez www. Po co szukać jakichś darmowych?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 08:07:28 przez XTD
[#88] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #87

Kolejność jest raczej oczywista


Dla mnie nie jest oczywista. Ale jak pisałem - spoko, niech tak będzie.
[#89] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #88

Tzn. źle się wyraziłem - masz rację. Ogólna kolejność nie jest oczywista. Natomiast jeżeli doszła nowa osoba, która jeszcze nic nie pisała, to ona powinna coś dopisać w pierwszej kolejności i to właśnie miałem na myśli. Potem znowu zrobi się "nieoczywiście". :)
[#90] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #89

Będzie się to dało odtworzyć na real Amidze ?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem