Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#1] Dema, które wymiatają... na 040 ;-)
Jak w tytule - poproszę propozycję dem, które wymiatają designem/grafiką (jak na swoje wymagania) ale chodzą płynnie na 040.
[#2] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #1

skarla when we ride on our enemys
4
[#3] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #1

relic - choć to trochę pikseloza
2
[#4] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #1

Cyberlogic z 1995 roku. Jedno z moich ulubionych. OK
1
[#5] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@Daclaw, post #4

A to Relic albo Cyberlogic na 040 wyglądają inaczej niż na 030?

Myślałem że autorowi chodzi o takie które pisano z myślą o 060, ale na 040 też wyglądają dobrze, za to na 030 nie ruszą. Ale może źle zrozumiałem.
1
[#6] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@ZbyniuR, post #5

A to Relic albo Cyberlogic na 040 wyglądają inaczej niż na 030?


Cyberlogik zdecyowanie nie, ale Relic chodzi o wiele lepiej na 040 niż 030.

---

Co do dem, to propozycja ode mnie: Datablade / Floppy&Mawi.
[#7] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@ZbyniuR, post #5

Może doprecyzuję myśl.
Miałem znajomych z 40hami którzy z dumą pokazywali mi demka myśląc że mi skarpetki pospadają z wrażenia. A ja na to że z 2/3 tego działa identycznie na mojej 30ce ze 4fastu, jedynie część z teksturami na ścianach i wielopłaszczyznowymi ruchomymi obiektami działało im płynniej, ale na moim też chodziły. I nie wierzyli póki nie zobaczyli. Dlatego wydaje mi sie że jak ktoś chce demka pod 40he to takie na widok których posiadaczom 30ek wyjdą gały, bo ich jeszcze nie widzieli.

Miałem kiedyś pożyczoną kartę ze 040 i 8fast, i nagrałem sobie z godzinę demek na VHS, z takich co na mojej karcie nie poszły, częściej przez brak 8fast niż przez brak 40ki. A o latach na YT oglądam bez entuzjazmu te na 060 i ziewam. Z większych wymagań korzystali bogatsi koderzy a nie lepsi koderzy. Owszem w niektórych jest parę klatek więcej albo większa rozdziałka. Ale w najlepszym wypadku nie odstawały dizajnem od tych lepszych którym dawała radę 30ka.

Niestety po latach w mojej pamięci zatarło sie które demka miałem na tej kasecie. Więc nie pomogę sorry.
[#8] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@ZbyniuR, post #7

Z czterdziestką na scenie był/jest ten problem, że tak samo jak "goła tysiącdwusetka" miała bardzo krótkie te swoje pięć minut. Jak standardem scenowym po wyjściu A1200 szybko stał się fast, tak później zrobiono od razu skok na 030/50mhz i to był konfig docelowy przez dosyć długi okres czasu. Następny w kolejności był praktycznie bezpośredni transfer wymagań na 060/50mhz. I jak wiele dem z 030/50 chodzi na 040 po prostu zdecydowanie płynniej (szczególnie 3d) to o tyle dema pisane pod 060 owszem często uruchomią się, ale oglądanie ich jest średnio przyjemne.

Też miałem VHS z demami zgranymi u kumpla na 030/50. A jak stałem się właścicielem 040/40 to od razu było widać gdzie jest płynniej czy szybciej.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 18:53:48 przez kempy
1
[#9] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #1

Jesus Christ Motocross


Zależy jaką Masz tą 040, bo jak to A3640 25MHz z pamięcią tylko na płycie to można sobie odpuścić, ale na 040@40MHz i 64MB porządnego FAST RAM to praktycznie każde demo 68K odpali, a płynność może się zbliżać do najbiedniejszych 060 ( A3660 )
3
[#10] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #1

Jak bardzo "płynnie"?





3
[#11] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@nogorg, post #10

jeszcze w demkach potion duzo sie dzieje, gdzie koder mial jedynie 030, ale celowal na wieksze configu, np exodus albo vertus (wiec mamy tu sytuacje, ze chodza na 030, ale lepiej sie oglada na 040 w gore :)

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 19:24:44 przez juen
[#12] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@ZbyniuR, post #7

Raczej celuję w dema z 030. Większość z tych, przeznaczonych na 060, na 100% będzie się cięło. Druga rzecz - scena 030 z wielu powodów kompletnie mnie ominęła więc z chęcią nadrobiłbym to na dobrej 040 (40MHz)
[#13] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #12

Zrobic Ci mega pakę z tych ktore ja mam dla mojej 030 ? ;)
[#14] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@mikecios, post #13

temu Panu możesz i musisz zaufać Arti :D
[#15] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #12

Raczej celuję w dema z 030


Klone / DCS
Extralife / Abyss
Spellbound / Loveboat
Invitation None / Sonik Clique
Showbase Shape / C-Lous

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 20:00:11 przez kempy
3
[#16] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@mikecios, post #13

No raczej!
[#17] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #16

Waldi w trzecim poście wrzucił paczkę dem na 030: link
[#18] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@kempy, post #15

2
[#19] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@karolb, post #18

Mental - final powinno chodzić fajnie a do tego dobra muza ok, racja


Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 20:55:53 przez greg79
2
[#20] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #16

Tylko muszę przypomniec sobie pakowanie lha z podkatalogami z palca ;) wroce do domu, zapuszczę, pozniej gdzieś Ci wystawię ;)
[#21] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@mikecios, post #20

lha -azr a nazwa_archiwum
1
[#22] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@mikecios, post #20





Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 21:28:41 przez ritzu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 21:32:20 przez ritzu
2
[#23] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #21

A zawsze używałem tak:
Lha -e -r a dhx:nazwa_archiwum dhx:katalog_z_demami\
[#24] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@mikecios, post #23

Zawsze używam "z" - wtedy LHa nie pakuje plików, jedynie je dodaje do archiwum. Przy dzisiejszym Internecie nie ma sensu, tylko wydłuża czas rozpakowywania na Amidze.
1
[#25] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@greg79, post #19

Mental - final powinno chodzić fajnie a do tego dobra muza


"acceptable anim-player..."
quote | added on the 2004-04-30 16:29:10 by Korvkiosken (aka Slummy) ;)
[#26] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@ritzu, post #22

Reborn / Appendix to przykład tego o czym pisałem powyżej. Owszem, uruchamia się na 040/AGA, ale chodzi na takim konfigu, co sprawdzalem przed chwilą, stanowczo za wolno.
[#27] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@kempy, post #26

1
[#28] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@karolb, post #27

Jak widzę demo z mazią na ekranie to nigdy nie wiem czy to zestaw animek czy faktycznie zrobili takie efekty.
[#29] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@_arti, post #24

Dobrze, robię z -z ;) jutro cosik Ci tam wystawię, tylko najpierw z Ami muszę sobie na ftp wrzucić a potem w jakąś chmurkę ;)
[#30] Re: Dema, które wymiatają... na 040 ;-)

@mikecios, post #29

Do wywaleni z polecanych
Powerline - Enforcing The Law - to demo zresztą nawet daje komunikat że wymaga 06o, zresztą na o4o nie wyświetlają się dobrze animacje.
Floppy - Tun on - Tune in - Drop out - kolejne demo które naprawdę działa dobrze na o6o chyba nawet Maq w end scrollu pisał że miał pożyczoną kartę z o6o/66 mhz.
Exodus i vertus od Potion mają tryb 2x1 i działały bardzo fajnie w tym trybie pod o4o.

Ja od siebie polecam wszystkie dema Mellow Chips poza lapsuus (wiem Maturefurk... ale dla mnie to mnożenie bytów). Szczególnie Dose, Dim, Divine. Rise był chyba nawet pisany pod o4o/40 mhz ale działa dziwnie. Na o60 jak by był nie "dosynchronizowany" a na o4o jest trochę za wolno.
Polecam również Dema które wyszły z pod ręki Zig'a czyli Deport , Fairytale, napalm i Untitled (zresztą to ostatnie działa bardzo dobrze na o30/42 mhz). Nadia już chrupie tak samo jak datablade (ale to demo i tak działa spoko).

Dem na o40 jest jeszcze kilka ale w sumie Kempy już wszystko w temacie sceny i o4o napisał. Ja się z tym tylko mogę zgodzić.

Aha i o4o to również musowo Oxypatcher do dem.
Ja dodam jeszcze od siebie że mając dawno temu blizzardaPPC z o4o/40mhz dużo dem nie działało, a np. u ludzi z Appolo chodziły z palca. Sporo dem np. ma skopane efekty, albo się niektóre party nie wyświetlały, (Impulse- voyage in storm z śpiewanym partem u mnie na blizzardzie nie działało).


Arti moja rada wywal tą o4o i zamontuj o6o... piszę ci to jako człowiek który maniakalnie ogląda dema od wielu lat.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem