Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09
Już w najbliższy weekend odbędzie się party Xenium.

https://2024.xenium.rocks/en/about/xenium/

Czy ktoś się wybiera?

Rok temu impreza była udana. Fajny klimat, a wszystko w budynku prywatnego akademika, z 1-osobowymi pokojami do których można było wjechać windą bezpośrednio z party place

Xenium 2024 odbywa się w prywatnym akademiku Basecamp przy ul. Rembielińskiego 16 w Łodzi. Czekają nas tam luksusy:

- sala główna na parterze, z bigscreenem 250 cali i mnóstwem siedzisk oraz klimatyzacją,
- stanowisko piwne oraz miejsce na nasz pchli targ,
- liczne zakątki do życia towarzyskiego w podgrupach,
- boczna sala dla osób przyjeżdżających z własnymi komputerami, tamże mniejszy bigscreen i audio oraz wyjście na taras,
- noclegi na miejscu, każdy pokój z własną łazienką i aneksem kuchennym,
- wspólna kuchnia na piętrze, gdzie będzie tradycyjne śniadanie,
- wifi wszędzie,
- sklepik Żabka Nano na parterze,
- sali głównej wyjście na oszklone wewnętrzne patio (można lizać party z zewnątrz przez szybkę), gdzie są ławki, stoły, murek, popielniczki i grill.
12
[#2] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@slay, post #1

Czy ktoś się wybiera?


Ja i kilku ziomali z Krakowa razem ze mną.
2
[#3] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@slay, post #1

Of course

Lista na stronie Xenium/rejestracja ma już 202 osoby, więc będzie z kim demo wypić i piwo obejrzeć
2
[#4] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@Skotos, post #3

Potwierdzam, rok temu było zacnie :) W tym roku ponoć szykuje się potężny atak C64 a i na Amidze pewnie "coś będzie". Warto zobaczyć to na żywo :)
3
[#5] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@slay, post #1

Bede
[#6] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@Phibrizzo, post #5

Tylko w Trzebini bądź o czasie ;)
[#7] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@Yoshitaka, post #6

Pamietam, 9:30
[#8] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@slay, post #1

Party, party i po party :(
Cztery dni minely szybciej niz sie spodziewalem. No coz co chwile cos sie dzialo
wiec czas uplywal bardzo szybko.

Jak to milo bylo znowy spotakc niewidziane mordy i poznanie nowych osob ktore znalo sie
z ksyw widzianych w produkcjach.
Wielkie dzieki dla:
1. Orgow ze dali rade.
2. Wszystkim ktorzy wzieli udzial w compotach
3. Partowiczom z ktorymi moglem sie spotakc i pogadac.

Aby do nastepnego razu.
5
[#9] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@slay, post #1

Świetne party ! moje pierwsze od 28 lat :) atmosfera mega, ludzie super, prodki piękne, organizacja top.
Hoffman sztos , tylko Giny brakowało ;)
Pozdro wszystkich
Tedy/Mystic
1
[#10] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@Tedy, post #9

Dema C64 zassane, obejrzę ze znajomym niebawem.
[#11] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@_DiskDoctor_, post #10

Dema C64 zassane, obejrzę ze znajomym niebawem.

Gdyby ktoś był zainteresowany, to opisuję trochę od zaplecza: https://www.c64scene.pl/viewtopic.php?p=51229#p51229
1
[#12] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@Phibrizzo, post #8

O Matko Boska Kębelska (byłem wczoraj na odpuście, dostanę rozgrzeszenie ), czy Wy widzieliście dema na Amigę? Ghostown z Cockbusters to praktycznie instant classic. Chłopaki z sushi przerzucili się na kurczaki. Super efekty i świetna muzyka Jazzcata przyprawiająca o gęsią (a może kurzą ) skórkę. Demko jest krótkie, ale można je oglądać w kółko. Już przygotowuję sprzęt, żeby zamęczyć nim partowiczów na nadchodzącym AmiParty szeroki uśmiech. Prodka z drugiego miejsca (Naomi/Satellite) to znowu zajefajny soundtrack i spójne, przemyślane efekty. Świetne, dynamiczne demo. Jest jakaś świeżość w obu prodkach, doskonale się je ogląda. GRATULACJE! BRAWO! OK

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2024 22:22:49 przez MarX
3
[#13] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@MarX, post #12

Pyszota!
Świetny disco-folk podkład!!!
Co to za technika wyświetlania obiektów 3D ze smużeniem ? Wiecie coś więcej jak to można wykorzystać ?
Uważam że coś takiego na pińcecie jest wspaniałe !!!

pzdr
2
[#14] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@Mikrobi, post #13

Wydaje mi się że to chyba kopiowanie bitplanu z jakimś przesunięciem na kolejny bitplan. Ale faktycznie te wektory na streamie wyglądały cudownie. Naprawdę Codi zrobił kawał świetnej roboty. Tak naprawdę ta część dema zrobiła takie wrażenie na mnie, że poza implementacją efektu z kopiowaniem tła a'la Mental Hangover na wektorowym obiekcie pozostałych efektów nie pamiętam:). No nie.... były jeszcze pozdrowienia :).
Tak czy siak chyba mamy nowe najlepsze "Polskie Demo na A500". Zresztą Sachy i Tygrys również pokazali, że w 2025 roku możemy czekać na świetne produkcję dla "pięćsetki". Jeżeli chodzi o Xenium to Amiga Demo Compo w tym roku było chyba najlepsze w całej historii tej imprezy (nawet patrząc na edycje z 1999 roku).

Jeszcze o jednym zapomniałem .... najlepsza robota Cahira, która polega na szukaniu "świeżej koderskiej krwi". W jako konsument produkcji demoscenowych dziękuję. :).
4
[#15] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@jimiche, post #14

Tobie tez sie naleza gratki za wystawienie chociarz tego co sie mialo.
A nie tak jak ja...
[#16] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@Phibrizzo, post #15

Prace super zacne!
Na party nie byłem... ale muszę powiedzieć że jednak super się czuję jak wymieniają mnie w end scrollu Ghostown!
Cieszę się że mogłem pomóc z pomysłami na copperowe kolorowanie grafiki.
Szkoda że ostatecznie nie dotarłem (Sorry Slay!, Cahir, Jazz i reszta ekipy!) Ale ... do następnego razu.
1
[#17] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@Phibrizzo, post #15

A nie tak jak ja...


Więc aby odpuści ci twoje winy musisz napisać do Amiga Friendship raport z Xenium2024. :) A co.


Należy jeszcze wspomnieć o demach na PC. Bo naprawdę było co oglądać... A demo Kierownika.... czysta poezja.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2024 21:37:56 przez jimiche
3
[#18] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@jimiche, post #17


A demo Kierownika


Które?
[#19] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@_DiskDoctor_, post #18

To pod Windowsa .
[#20] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@jimiche, post #19

Impreza była naprawdę zacna, a produkcjami na C64 i Amigę całkiem nieźle sypnęło, nieprawdaż? Oby nie gorzej było za rok w Tucholi ;)

@Jimiche: kolejna dobra prodka, widać, że zabrakło Ci czasu na dopieszczenie. Spróbuj może poeksperymentować na OCS. Jest AMOS, Blitz Basic, C, E... - kto wie, może Ci się spodoba? :)
[#21] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@MarX, post #12

Jedynym minusem tego dema są efekty 2x2. Jesli by ich nie było (albo pod 020+ (nadal ecs) byłoby 1x1) byłby ideał.
1
[#22] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@sachy, post #20

Ale w sumie wszystkie moje dema działają na OCS :). A że wymagają procka mocniejszego to wina mojego strasznego lamerstwa. Inna sprawa pisanie tych nędznych produkcji to jest moja jedyna forma programowania. Nawet zawodowo "teoretycznie" nie zajmuję się sprawami informatycznymi. Więc ciężko mi się zabrać czy to za C czy za Asm'a, inna sprawa że już jestem po 40 i widzę to że intelektualnie nie jestem w stanie tego wszystkiego ogarnąć.
Phibrizzo mnie próbował poduczyć C. Ale jak widzę źródło w C to wymiękam :(. Same przykłady otwierania ekranu w Amidze i ilość pojęć jakie trzeba przyswoić aby coś na nim wyświetlić też jest duża...

A co do produkcji na A500 to jak większość wie to nie jest mój target. Oczywiście lubię je oglądać, komentować czy rozmawiać z ich twórcami o "technikaliach" ale to nie mój target. Na którymś Decranchu Cahir mi uświadomił jak obecnie jest programowana A500, że wykorzystanie chipsetów a szczególnie i ich znajomość to podstawa dobrych efektów, a amiga1200 to tak naprawdę bardzo zła karta graficzna podpięta do procesora 68o6o.
Obecnie to już nie te czasy że wyświetli się wypełniane wektory albo zrobi się efekt typu UV Mapa na Cooperze. Teraz mamy "super metody dekompresji bitplanów" coś jak w ostatnim demie Batman Group, czy ten blur zrobiony a'la "gra w życie" w intrze64k Ghostown z poprzedniego Revision(zresztą to intro ma kilka innych ciekawych efektów).
Warto poczytać na przykład blog Platona42 gdzie dość skrupulatnie opisuje swoje produkcje z pod szyldu Desire.
Teraz tak myślę, że obecnie nawet podejście do playerów muzycznych się zmieniło, patrz taki LSP czy to z czym eksperymentuje Grogon czyli player z dodatkowymi ścieżkami. Naprawdę Amiga500 jest świetną alternatywą dla tych wszystkich którzy muszą mieć ograniczenia jak w ZX Spectrum,C64 czy Małym Atari ale te platformy to już dal nich za mało.
Niestety dla takiego Lamera jak ja to jest już trochę za dużo :(.
Inna sprawa że mimo tych wszystkich nowych technik dobrych dużych dem powstaje mało co było widać na Revision2024, gdzie tak naprawdę większość staffu przypominała 2 lub 3 efektowe dentra i to biorąc pod uwagę, że zwykle tworzą je więcej niż 3 osoby.

Uważam że procesor 020 i 8 mb fast ram w Amidze 500 nie gryzie a otwiera jeszcze większe możliwości, najlepszym przykładem tego jest demo Grind od Dekadence&Accession. No ale kto co lubi :).

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2024 08:33:29 przez jimiche
5
[#23] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@jimiche, post #22

Na którymś Decranchu Cahir mi uświadomił jak obecnie jest programowana A500, że wykorzystanie chipsetów a szczególnie i ich znajomość to podstawa dobrych efektów [...] Obecnie to już nie te czasy że wyświetli się wypełniane wektory albo zrobi się efekt typu UV Mapa na Cooperze. [...] Naprawdę Amiga500 jest świetną alternatywą dla tych wszystkich którzy muszą mieć ograniczenia jak w ZX Spectrum,C64 czy Małym Atari ale te platformy to już dal nich za mało.


Panie Jacku, trafiłeś w sedno! W kilku precyzyjnych zdaniach oddałeś istotę tego, co dzieje się dzisiaj na scenie pięćsetkowej. A dzieje się dużo i soczyście. Dlatego ilekroć słyszę narzekania w rodzaju: "wszystko już było" od razu wiem, że to nieadekwatny interlokutor :)

Dzięki wszystkim za miłe słowa!

Xenium wspaniałe, chyba najlepsze polskie party od lat. Udane towarzysko, organizacyjnie, produkcyjnie. Widać mnóstwo pracy włożone w przygotowanie konkursów i co najważniejsze - czuć szacunek dla twórców. Orgom zależy, starają się, a każdy kto cokolwiek wystawia od razu wyłapuje takie rzeczy. Cieszy mnie też bardzo, że amigowe compo się odbyło, bo w poprzednich latach różnie z tym bywało. W rozmowie z organizatorami określiłem Xenium jako takie polskie Revision i mogę jedynie powtórzyć swoje słowa. Jednym z hajlajtów było dla mnie spotkanie z legendarnymi polskimi muzykami - Petersem, Jarko i Kaloszem, którym party się naprawdę podobało, a nawet byli w szoku (nie tylko termicznym). Dziękuję organizatorom i wszystkim, z którymi miałem okazję porozmawiać werbalnie czy telepatycznie!!
2
[#24] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@jimiche, post #22

A że wymagają procka mocniejszego to wina mojego strasznego lamerstwa.

Ja się z tym nie zgadzam. Jeżeli nie piszesz tego w C czy assemblerze to rezultat i tak jest lepszy niż można byłoby się tego spodziewać. Oglądając Twoją produkcję zastanawiałem się jak to jest zrobione i nie mam pojęcia. W moich czasach przesuwało się tylko boby. szeroki uśmiech To co zrobiłeś to zdecydowanie jest ponad to co założyli twórcy technologii jaką sobie wybrałeś (czy byłeś zmuszony wybrać).

W latach 90 wymaganie CPU szybszego niż 68000 i jednocześnie OCS mogło wydawać się dziwne (chociaż nie wiem dlaczego skoro istniała np. A3000), bo nikt pięćsetek czy sześćsetek nie przyspieszał. No ale dzisiaj to zupełnie nie powinno być nic dziwnego, bo najprzeróżniejszych dopałek do A500/600 mamy aż za dużo. Dożyliśmy czasów gdy pod względem procesora niedługo A500 może być wydajniejsza niż przeciętne maszyny NG. szeroki uśmiech A układami graficznymi nadal będzie OCS. Takie "szybkie klasyki" powoli stają się całkiem sporym kawałkiem naszego ami-bagienka więc myślę, że spokojnie można się na coś takiego "targetować".

Kilka lat temu na Decrunch powiedział Maq/Floppy (cytat może nie być idealny):
"Róbcie coś, nieważne na jaką platformę, tylko róbcie. W tym co lubicie i potraficie, na to co lubicie i potraficie."
I ja mogę się pod tym podpisać. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2024 14:57:55 przez MDW
1
[#25] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@MDW, post #24

Kilka lat temu na Decrunch powiedział Maq/Floppy (cytat może nie być idealny):
"Róbcie coś, nieważne na jaką platformę, tylko róbcie. W tym co lubicie i potraficie, na to co lubicie i potraficie."
I ja mogę się pod tym podpisać. szeroki uśmiech


Tak pamiętam tego Decruncha, to był pierwszy raz gdy ktoś mi pokazywał demo jako plik PDF z jego zarysem ponieważ wersja oficjalna odmówiła uruchomienia się podczas konkursu ;).
2
[#26] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@jimiche, post #22

@JimiChe: no lamerem to na pewno nie jesteś, wręcz przeciwnie. A poza tym, to widzę, że masz wszystko dobrze przemyślane i masz rację nie reagując na moje "zachęty". Sorry, musiałem spróbować ;) Powodzenia w kolejnych produkcjach - zawsze oglądam je z zaciekawieniem i doceniam dobrą robotę. Keep'em coming! =)
3
[#27] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@Jazzcat, post #23

Czy będzie dostępny soundtrack z dema?
Może nawet "extended dance remix" dałoby się zrobić ?
pozdr
1
[#28] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@slay, post #1

Taka ciekawostka. "Cockbusters" u mnie mniej się krzaczy na a1200/pistorm niż na gołej a1200. Na pistorm przynajmniej widzę zoomrotator (z niewielkimi glitchami).

PS. Loader z początku brzmi podobnie ;) jak Cruisin' II / Abyss. Jednak coverek Pink&AHX ma wiekszego kopa. :D

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2024 19:00:25 przez kempy
1
[#29] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@kempy, post #28

Byłem 1. Raz na compo. Za rok też ude na Xenium. Super atmosfera. Przebiłem 5 z Odbyt Design. Widziałem zajebiste gfx oraz dema. SFX też super.

Zlepek https://youtu.be/SWXyr3_1h28?feature=shared

P.
[#30] Re: Xenium 2024 / Łódź / 29.08 – 01.09

@ch0mik, post #29

Zlepek https://youtu.be/SWXyr3_1h28?feature=shared

Fajnie, że wrzuciłeś kawałek mojego na C64. Inspiracją był efekt kalejdoskopu z amigowego "Rule 30".
Dzięki.

W "Naomi/Satellite" świetna muzyka.
1
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem