Aktualno¶ci Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#511] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@mikecios, post #510

W mojej paczce też nie było. Przez mgłę pamiętam ten kawałek i chyba go wyałtowałem, bo przeszkadzało mi co¶ nieczystego w jego brzmieniu. No ale na wniosek ludu komisja powtórnie rozpatrzyła wniosek i kiedy¶ tam przy kolejnym updacie GPacka już będzie.

A teraz taki kawal±tek
[#512] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #511

Skoro już jeste¶my przy nieco zapomnianych polskich muzykantach to na dzisiejsze leniwe przedpołudnie proponuję kawałek z Taboo #4 pod tytułem "Co¶ o czym się mówi, ale nie znaczy, że to jest".

Mam nadzieję, że multiszanele też mog± być, bo to DBPro.

[#513] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Jazzcat, post #512

Oo zacny, ile to ma kanałów ;) 030 mi uciagnie w jakiej¶ miarę jako¶ci ?
[#514] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@mikecios, post #513

8 szaneli. Gdyby nie to, że na 4 kanałach jest DSP Echo to poszedłby nawet na 020.

Linka: http://ftp.modland.com/pub/modules/Digibooster%20Pro/Grogon/cosoczymsieniemowi072250.dbm
[#515] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Jazzcat, post #514

No to pięknie ! Zasysam :D
[#516] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Jazzcat, post #514

Nooo wlasnie, tak jak mowisz, echo przytyka pieknie procka, mod swietny, rewelacyjnie slucha sie na real Ami.
Moje biedne 030 upociło się przy nim trochę, w 8 bitach nie da sie tego słuchać ale w 14 paula fast stereo calibrated 24khz już jest fajowo :>>>
[#517] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@mikecios, post #516

W sobotę był Endriu z Polski, to teraz Endriu z Finlandii. Pewnie niewielu z Was wie, że sławny Dizzy/CNCD ma brata, który też działał na scenie, choć nigdy nie był specjalnie znany. To Andy/Balance. Dzi¶ przypomnimy sobie jego kawałek z Rawa#8. Zawsze mi się podobał ten klimat, ciekawie poprowadzone solówki i nienachalny groove - ewidentnie słychać wpływ brata; wszak niedaleko pada jabłoń od gruszki.

Metrossimo by Andy/Balance

A gdyby kto¶ chciał wiedzieć czym Andy zajmuje się dzisiaj, oto próbka:




Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 10:06:51 przez Jazzcat
[#518] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Jazzcat, post #517

A to ciekawe. Nie wiedziałem, że to bracia.

Za to z Dizzym mam inn± ciekawostkę, chociaż nie jestem pewien czy już gdzie¶ na forum o tym nie pisałem (bo gdzie¶ pisałem). Dizzy ma 3 kawałki ze słowem "polska" w nazwie: myonnytyspolska, johdattelupolska i johdattelupolska. W czasach przedinternetowych zachodziłem w głowę co on ma do tej Polski. Dopiero po latach odkryłem, że polska (z małej literki) to fiński taniec ludowy.

A leciało to tak:





Demoscena kształci.


ps: co do Andy'ego to jego muzyka jest w tym demku




Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 21:41:06 przez nogorg
[#519] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@advantage, post #1



Co to za muzyka w tle? Od około minuty filmu.

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 18:07:40 przez Kefir_Union
[#520] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #518

Taki niby niepozorny kawałek Romeo Knighta, ale z wwiercaj±cym się w głowę motywem.
[#521] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #520

Tym razem kawałek z 1991 roku autorstwa tak mało znanego Chorwata, że nawet na Youtube go nie ma. Chociaż na Holu jest kilka gier z jego wkładem.

Alpha/Semtex - Sirius

Niby nic się nie dzieje, ale klimacik jest.
[#522] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #521

Było spanko, jest wstawanko

[#523] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #522

Luz, blues i kosmiczny mózg.

[#524] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #523

Wsioki w kosmosie na sobotę
[#525] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #524

Dobra, za konsolet± didżej Cox.

Wszystkim brakuje słońca, więc na pocz±tku posłuchamy wesołych Murzynków - Ukulele "Family of Langas". Moduły etniczne to rzadko¶ć, a te w klimacie afrykańskim to już w ogóle.

A tu co¶ bardziej tradycyjnego - melodyjny, bajkowy, bardzo "amigowy" kawałek nieco zapoznanych dzisiaj francuskich muzyków NHP & BKH - "Eliptical".

A na koniec trochę czilałtu. Uwielbiam fragment 0'48'' - 1'07'', IMO podnosi cało¶ć na inny level. Unison - "Jupiter by Night".
[#526] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Jazzcat, post #525

NHP & BKH - "Eliptical".


Tak, staro-amigowe- fajne OK
[#527] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #524

Tak gor±co w tym maju i człowiek my¶li, że to już czerwiec...



Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 20:10:42 przez nogorg
[#528] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@mikecios, post #330

Miałem kiedy¶ na playli¶cie w YT taki fajny remix Przybyszów z Matplanety, i gdzie¶ mi go wcięło.
Brzmiał tak fajnie profesjonalnie, a wyszukiwarki znajduj± tylko takie z dodanym bitem (¶piewane), albo takie co brzmi± amatorsko jakby na Protrakerze, a nie o to mi chodzi.
Może kto¶ kojarzy i poratuje linkiem. :)
[#529] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #528

Nie wiem, co rozumiesz przez "profesjonalnie", ale może chodzi o ten od Turbo Soldiers?
[#530] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Drakon, post #529

Nie, ten jest tylko zniekształcony, a nie zrobiony od nowa, mam na my¶li instrumentalny kawałek.
[#531] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #527

No to teraz polecimy scenowym Jamiroquaiem, czyli Chrylianem
[#532] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #530

Może to ?



Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 13:24:53 przez zyga64
[#533] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #528

Może ten utwór:

[#534] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #531

To tyroz roz bydzie Roz:

[#535] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@witekkk, post #533

Pewnie malo kto wie ze przybysze z matplanety ..spiewal w 1984 r Andrzej Zaucha ktory byl...samoukiem
Wszystko na temat warjacji tego utworu http://mojastodola.blogspot.com/2012/07/historia-pewnej-piosenki-przybysze-z.html

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 22:26:00 przez HOŁDYS
1
[#536] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #534

Tak z innej beczki. Pamięć pewnie płata figle, ale mam wrażenie że słyszałem podobny mix w postaci pliku .mod albo .xm, czy innym trackerowym. Kojarzy kto¶ może? Sorry za offtop blushing

[#537] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #534

Roz już był Huezo i bydzie znowuż

[#538] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #537

To z gry na pisi. Ale moduł z klimatyzacj±

[#539] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #538

Mała dyskoteka z okazji tego, że licznik Protracker Modules Gpack przekroczył 15 000 kawałków


Skylord - Burning Desert 2
[#540] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #539

OK
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem