Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#31] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #30

ludzie w wiekszosci maja inne zdanie niz ty impuls 2

Amiga 500 8 mhz 512 kb chip + 512 kb slow.. mialo fajny sysinfo na poczatku w bootloadere

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 12:53:53 przez HOŁDYS
[#32] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #31

Wielu koderów z którymi rozmawiałem na wielu party (i nie tylko) miało w takim razie inne zdanie na temat tego dema niż wiekszość ludzi. ;) Możemy tak sobie odbijać piłeczkę. Impulse 2 było mocno promowane na demo-liście w Amigowcu. Jako demo, nawet polskie demo szybko przepadło bo nie było po prostu takie fajne jak się początkowo (na party) wydawało z wiadomych względów.

To byłyby niezłe jaja gdyby na Top Liście obok ścisłej klasyki dem na A500 (słowo klasyka jest kluczem), pojawił się taki potworek jak Impulse 2.



Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 13:24:03 przez Deftronic/...
[#33] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #32

odnosze wrazenie ze nie ogladales tego dema na a500 z dyskietek :)
albo mowimy o jakims innym demku

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 13:33:11 przez HOŁDYS
[#34] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #29

@Hołdys: sprawdzę i obejrzę

@all - w kolejce do obejrzenia Impulse 2 się znajdzie. Czynnik subiektywności jest ważny - sam dałem megademo RSI które szaleństwem nie jest a jednak bardzo je lubię - choć chyba głownie ze względu na moduł i animację podczas ładowania kolejnych część.
[#35] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #33

Hołdys, oglądałem je a także 90% dem z Euroscene na Amidze 500 i 1200. :) Kiedyś miałem p******ca na punkcie sceny i dem (najpier małe Atari, potem scena C64, w końcu - w 1993 Amiga). Chciałem zapoznać się dobrze historią amigowej sceny, więc oglądałem wszystko co mi wpadło w ręce - na przejrzenie Euroscene poszły jedne wakacje w szkole średniej hehe. ;)

Słuchaj nie ma się co kłócić o to - dociera do mnie, że to demo może się komuś podobać, ale obiektywnie patrząc przez wielu ludzi sceny było uważane za słabe. Ja też tak uważam - nie powinno się moim zdaniem znaleźć w na liście najlepszych dem na A500. RSI Mega demo - ono w swoim czasie było absolutnie zaj....e. Podobnie jak Mental Hangover, czy Hunt For The 7th October. Absolutne klasyki i świetne dema swoich czasów. Impulse 2 takim demkiem nie jest i - podkreślam - ja bym go w życiu nie dał na listę z najlepszymi demkami na A500. Prędzej Marchewki/Alchemy, albo demo Joker za świetne grafiki z polskiej klasyki. :)

Aha...nie oglądam demek z ADFu. W ogóle z emulatora Amigi korzystam sporadycznie bo mam swoje Amigi obok. DMS na dyskietkę i jechane. Albo LHA na twardziela. :)

Generalnie - są listy ulubionych i są listy najlepszych. :)
[#36] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #35

Obecnie dema typu Simple State Of the Art takze uwazne sa za slabe gdyz "tanczace panienki" robia dzis ludzie z C64 i innych platform 8 bit.
IMPULS 2 ma idealnie zgrana muzyke z efektami i przejsciami .. co mi sie akurat podoba.
[#37] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #36

Obecnie dema typu Simple State Of the Art takze uwazne sa za slabe gdyz "tanczace panienki" robia dzis ludzie z C64 i innych platform 8 bit.


"Uważane"? A przez kogo?
[#38] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@grg, post #37

chodzi mi o to ze jesli identyczne efekty da sie na 1 mhz zrobic i 64 kb to nie jest to jakies nie wiadomo co .. w 1993 r to demo powalalo na kolana. Teraz identyczne efekty mozna zobaczyc na C64 .. tak samo jak Desert Dream czy second reality.Demoscena 8 bit przezywa renesans.. a maszyny sa nadal z lat 80tych efekty juz z kompow 16 i 32 bitowych

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 15:27:22 przez HOŁDYS
[#39] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #38

Ależ efekty w przeróbce Desert Dream na C64 nie wyglądają identycznie jak na Amidze. Wyglądają fajnie, jak dobre przeróbki efektów z "dużych" komputerów, są warte docenienia ale nie wygląją identycznie... litości.

A co do SOTA to zawsze było kontrowersyjne demo, niektórzy uwielbiali, inni brali jako efekciarskie. Nigdy wszystkim się nie dogodzi.
[#40] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@grg, post #39

dla muza klimat i designe jest identyczny .. a widzac przed soba C64 1 Mhz fun jest jeszcze wiekszy !
jest to jeden z lepszych konwersji dema w moim odczuciu na ta platforme

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 16:09:14 przez HOŁDYS
[#41] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #40

Napisałem jasno: są fajne, dobre ale nie są identyczne, cokolwiek by nie było prywatnie "uważane". Gry też się konwertowało na C64.
[#42] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@grg, post #41

heh nie dojdziemy do porozumienia z tym desert dream ja patrze przez pryzmat ograniczen C64 i tego co dalo sie osiagnac w tym demie. i dla mnie to sama slodycz ok, racja
[#43] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #42

Tak kolego, nie dojdziemy, bo przed chwilą twierdziłeś, że amigowe dema sprzed 20 lat są ("uważane za"?) "słabe" bo na C64 zrobiono identyczne efekty. Toteż zwróciłem Ci uwagę na niepoprawną idealizację, gdyż efekty o których mówimy nie są identyczne ani jeśli chodzi o rozdzielczość, ani o FPS, nie wspominając o wielu innych szczegółach. Ale możemy tak jeszcze długo...
[#44] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@grg, post #43

no comments ...

http://www.youtube.com/watch?v=YJosZfm560Q

polecam komentarze ludzi pod tym demem i do tego jak sie odnosza do komputera Amiga i ST


Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 16:45:16 przez HOŁDYS
[#45] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #36

Hołdys - State of the Art to był szok i dokładnie "stan amigowej sztuki scenowej" (wtedy). :) ;)

Impulse 2 - to demko bardzo przeciętne, które wygrało w kontrowersyjnych okolicznościach z animcją wciskaną ludziom jako real-time i ogólnie tym całym syfem jaki towarzyszył TILT. Że efekty zgrywają się z muzyką... no zgrywają się ale taka była stara, dobra szkoła dem po okresie megadem. Wszystko fajnie się zgrywało, pojawiało się na ekranie w ciekawy sposób, pisało itp. Dopiero pojawienie się dem na szybsze procki, spowodowąło że często demo wyglądało fajnie pod jedną konkretną konfiguracją, w innych się już nie zgrywało (poza tym mineał już wtedy moda i epoko na "błyski ekranem", ciekawie rysujące się fonty itp.).

Impulse 2 = błe.

Amiga 500 8 mhz 512 kb chip + 512 kb slow.. mialo fajny sysinfo na poczatku w bootloadere


Nie pamiętam tego, szczerze. W każdym razie oglądałem to na realnej Amidze mniej więcej chwilę po tym jak wyszło.

Odnośnie State of The Aart - w swoim czasie to był szok i swego rodzaju przełom. Lone Star zawsze był świetnym koderem z ciekawymi pomysłami, wyobraźnią i bardzo dobrym kodem, ale zrobienie czegoś takiego na A500 z 1MB... To wbijało w glebę. Ja po obejżeniu tego demka u kumpla, szybko zadzwoniłem odmówić peceta 386 (nawiasem mówiąc firmy Commodore hehe) i dwa dni później kupieł A1200 z kolorowym monitorem. :) To demko jest właściwie ponadczasowe bo nie jest typowo techniczne jeśli idzie o efekty. Podobnie jak niektóre demka Melonu - nigdy się właściwie nie zestarzeje.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 16:54:41 przez Deftronic/...
[#46] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #44

odnoszę wrażenie, żę nawet nie czytasz gościu tego co się pisze. Okej, gadaj zdrów, polecam wizytę u okulisty.
[#47] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@grg, post #46

ty koles a co ty wszystkie rozumy pozjadales ? nie uwazam tgo co piszesz za wyrocznie i tyle
dla mnie scena 8 bit jest o niebo lepsza niz obecna Amigowa
[#48] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #47

Lepsza niż OBECNA scena amigowa i owszem - to się zgodzę. Bo jej praktycznie już nie ma, jakieś nędzne resztki zostały z małymi wyjątkami. Scena amigowa to była prężna w latach 1989-1997 potem to już tylko łabędzi śpiew... Powstąło trochęsuper produckji ale co by powstało gdyby nadal wydawał Melnon, CNCD, Parallax, BomB, Complex... kurcze tyle grup przeszło wtedy na PC. Eh...

Poza tym jedna uwaga - konwersja to zawsze jest konwersja (najpierw ktoś musi mieć oryginalną ideę i zrobić coś co zachwyci resztę), szczególnie dzisiaj gdzie dema pisze się na emulatorach (także Amigowe), grafiki rysuje na PC i konwertuje na C64 (Carion by musiał się wypowiedzieć jak to dokłądnie dziś jest na tym poletku) itp.
[#49] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #48

U komodziarzy też są różne szkoły. Takich którzy jadą na współczesnych narzędziach, Goattrackery, emulatory i tego typu sprawy oraz twardzieli trzymających się hardware.
Cokolwiek by nie mówić, 20 lat temu były dostępne całkowicie inne narzędzia do produkcji elementów składowych dem, nie wspominając o takich rzeczach jak Internet...

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 17:10:59 przez grg
[#50] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@grg, post #49

Dokładnie, dlatego każdy koder ściśle strzegł swoje tajemnice i narzędzia, dzisiaj w sieci jest niemalże wszystko - wystarczy zobaczyć zrzut ekranu w katalogu Bonus demka na PC TBL - Only One Wish. A jak kiedyś, w latach 94-96 składali swoje dema na Amidze? Inne czasy, inny świat.


Amiga 500 8 mhz 512 kb chip + 512 kb slow.. mialo fajny sysinfo na poczatku w bootloadere


Nie pamiętam tego, szczerze. W każdym razie oglądałem to na realnej Amidze mniej więcej chwilę po tym jak wyszło.

Jeszcze odnośnie State of The Aart - w swoim czasie to był szok i swego rodzaju przełom. Lone Star zawsze był świetnym koderem z ciekawymi pomysłami, wyobraźnią i bardzo dobrym kodem, ale zrobienie czegoś takiego na A500 z 1MB... To wbijało w glebę. Ja po obejżeniu tego demka u kumpla, szybko zadzwoniłem odmówić peceta 386 (nawiasem mówiąc firmy Commodore hehe) i dwa dni później kupieł A1200 z kolorowym monitorem. :) To demko jest właściwie ponadczasowe bo nie jest typowo techniczne jeśli idzie o efekty. Podobnie jak niektóre demka Melonu - nigdy się właściwie nie zestarzeje.



Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 17:21:39 przez Deftronic/...
[#51] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #30

Nie spodziewałem się, że wywołam tym Impulsem 2 takie oburzenie. Mogłem dodać, że jest to moje ulubione demo polskie (zakładający wątek prosił o podawanie tychże). Pomyślałem, że do tych wcześniej wymienionych w wątku można Impulse 2 dodać. Demo to nie tylko efekty koderskie. Liczy się także design i muzyka. Właśnie to demo jest moim ulubionym ze względu na design i "teledyskowość" (podobnie jak State of the Art). Muzyka XTD też jest dobra. Chyba, że uważasz Extenda za słabego muzyka. Ciekawe, że nie pamiętasz, że to demo było wydane na A500.
[#52] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@grain, post #51

Obejrzałem Impulse 2 - podoba mi się.
Natomiast na A500 zarówno z 1MB Chip jak i 0,5MB Chip/0,5MB Slow nie odpaliłem World of Commodore. Czy ma ktoś może działającą wersję w postaci pliku ADF?
[#53] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@conrdd, post #52

World of Commodore dziala juz na 512 kb RAM tu masz wersje dzialajaca

polecam takze Wicked Sensation wygralo z world of commodore na party :)) a szczegolnie muze koncowa Wicked Sensation

no i bardzo mnie cieszy ze masz gust i Impuls 2 ci sie podobalo OK

widze ze masz Atari 1040 STE od nie dawna pojawiaja sie przyzwoite produkcje grupy DHS na ten sprzet tyle ze wymagaja zazwyczaj 2 - 4 MB ST RAM


Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 10:29:53 przez HOŁDYS
[#54] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@friedrich, post #1

Desert Dream - Kefrens
Enigma - Phenomena
Guardian Dragon I - Kefrens
Vanish - Monoxide
D.O.S - Andromeda
Sequential - Andromeda
State of the Art - Spaceballs
MegaDemo 2 - Cryptoburners
[#55] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@grain, post #51

Jejka, widziałem w życiu masę dem a Impulse parę razy kiedyś, na samym początku jak się pojawiło, oraz jakiś czas temu na YT . Nie wracam często do tego dema bo nie podoba mi się i uważam że jest słabe i uważam również, że na pewno nie można go zaliczyć do NAJLEPSZYCH polskich dem na A500.
Mogę chyba nie pamiętać czy było na A500 czy na AGA? :)

Co do muzyki XTDa wypowiedziałem się już w komentarzu pod wywiadem z nim, ale dodam że jak każdemu trafiały mu się lepsze moduły i gorsze. Ten z Impulse 2 uważam za gorszy.
[#56] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #55

Deftronic jest na szczesci demokracja i masz prawo do wlasnego zdania..
ja je szanuje ale niestety nie zgadzam sie ze Impuls 2 to slabe demo
byla cala masa polskich crapow .. robionych na szybko i na kolanie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 12:02:54 przez HOŁDYS
[#57] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@grg, post #39

A co do SOTA to zawsze było kontrowersyjne demo, niektórzy uwielbiali, inni brali jako efekciarskie. Nigdy wszystkim się nie dogodzi.


Takie podziały w ocenie tego dema z tego co pamiętam wynikały głównie z powodu plotki, że demko to zostało stworzone na Video Creatorze. Mi to demo bardzo się podobało wtedy gdy się ukazało i było obwowiązkową pozycją gdy przychodził do mnie do domu ktoś kto chciał pozachwycać się Amigą.

Tańcząca panienka głównie kojarzy mi się z demem (intrem?) na C64 dobre pare lat przed ukazaniem się SOTA. Była fajna muzyczka i świetny efekt tańczącej panny, ale nazwy nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Pierwszy raz widziałem to demko na Grzybowskiej (w budynku po schodkach na górę ;) ).

Widzę, że nikt nie odniósł się do Vanish - Monoxide. Zawsze je puszczam na AmiWAWA, a to moim zdaniem efektowne demko fajnie prezentujące Amige, a mało znane z tego co widzę.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 12:55:26 przez Duracel
[#58] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #56

byla cala masa polskich crapow .. robionych na szybko i na kolanie


Zgadzam się z Tobą. :) Zostawmy już to Impulse2. Pogadajmy o Deformations/Deform hehe... ;)

A czy ktoś pamięta takie sympatyczne demo No AGA grupy Turnips z IO2 bodajże? Widzę, że nie ma go na YT warto by wrzucić.
[#59] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Duracel, post #57

Video Creator wyszedł w 1994 roku, a SOTA jest z 1992 roku.
Poza tym na Video Creatorze nie da się czegoś takiego zrobić.
[#60] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #59

A bawiłeś się kiedykolwiek Video Creatorem? Jak ktoś miał pełną wersję, to w bibliotekach z efektami można było doszukać się i efektów ze State Of The Art.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem