Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#61] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Duracel, post #60

mylisz produkcje SpaceBalls z demem grupy Access z 1995 r..

http://www.youtube.com/watch?v=kjw54GbHpcs
[#62] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #61

HOŁDYSIE, nic nie mylę, demo Acces też znam i jak widać najprawdopodobniej to było zrobione na VC, ale chyba gołym okiem widać uderzające podobieństwo efektów z SOTA.

W bibliotekach Video Creatora są i nakładające się okręgi i animacje wektorowe, i możliwość stroboskopowych przebitek grafik... czyli dokładnie te same efekty z których składa się State Of The Art.

Nie wiem ile było prawdy w tej plotce, ale bawiąc się VC i znając SOTA odnajduję wiele przesłanek przemawiających za tą plotką.
[#63] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Duracel, post #57

Tańcząca panienka głównie kojarzy mi się z demem (intrem?) na C64 dobre pare lat przed ukazaniem się SOTA. Była fajna muzyczka i świetny efekt tańczącej panny, ale nazwy nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Pierwszy raz widziałem to demko na Grzybowskiej

A może Atari XE i Demo The Top 3 z tańcząca panienką do muzyki z Draconusa?
[#64] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Duracel, post #62

Coś tam pamiętam z magów dyskowych tamtego okresu, że Lone Star w wywiadach wspominał, że pracował wtedy nad swoim procedurami obróbki i skalowania grafik i animacji bitmapowych do wektorowych i wykorzystał to w SOTA.

Efekt interferencji był często spotykany wtedy w wielu demach tamtych czasów. Kontrowersje który były wokół SOTA wynikały głównie z tego, że nie było to demo "techniczne", ale wektorowy teledysk z prostymi w sumie efektami i wektorową animacją. Jednak procedury do odtwarzania tej animacji napisał Lone Star. Pewnie programiki/narzędzia do konwersji filmików na wektorowe też były jego (wspomniane wywiady).

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 14:42:28 przez Deftronic/...
[#65] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@conrdd, post #63

Zgadza się, też kojarzyłem ten motyw ale nie byłem pewien czy z Atari czy z C64. Teraz przypomniałem sobie to było jednak na Atari. Na C64 był np. motyw w demie z 1992 z karateką tj. animacją przeniesioną z gry Full Contact. :)
[#66] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@conrdd, post #63

A może Atari XE i Demo The Top 3 z tańcząca panienką do muzyki z Draconusa


Nie znam, ale daj linka to ocenię.

Znalazłem. Chodziło o Hollywood Poker Pro :)
http://www.youtube.com/watch?v=FMJL364x29c&feature=related

i jakiś remix:
http://www.youtube.com/watch?v=lq6254anOY4&feature=related



Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 14:45:16 przez Duracel
[#67] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Duracel, post #60

A bawiłeś się kiedykolwiek Video Creatorem? Jak ktoś miał pełną wersję, to w bibliotekach z efektami można było doszukać się i efektów ze State Of The Art.


Oczywiście.

A ty w ogóle wiesz co to jest Video Creator, bo wydaje mi się, że mylisz go z Demo Makerem.


Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 15:26:22 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#68] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #67

* lub z Demo Maniac.
[#69] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #58

"Zgadzam się z Tobą. usmiech Zostawmy już to Impulse2. Pogadajmy o Deformations/Deform hehe... "

Swego czasu było o tym głośno - efekt tańczących panienek znany ze State of the Art pierwszy zrobił Musashi właśnie w Deformations/Deform. Chaos pisał o tym w którymś RAW-ie, mogę poszukać.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 16:36:38 przez Jazzcat
[#70] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #64

Kontrowersje który były wokół SOTA wynikały głównie z tego, że nie było to demo "techniczne", ale wektorowy teledysk z prostymi w sumie efektami i wektorową animacją.


No właśnie, wystarczy zapoznać się z pozostałymi produkcjami z TP92, które Sota zdeklasowało, żeby chwycić, że to demo z zupełnie innej bajki było, więc wiele osób nie wiedziało z czym to jeść, a koderów skręcało z zasady. Poza tym stylistyka nie musi każdemu wpadać w oko, a niektórzy muzyki po prostu nie trawili. No i demo z "filmikiem", kiedy nie każdy wówczas miał dostęp do zwykłego skanera...
[#71] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Jazzcat, post #69

Mieliśmy świetnych koderów w początkach polskiej sceny na Ami - Musashi, Vico z Alchemy, Kane/Suspect, Tom był świetny (razem działąjący Pythonem)...

Zgadza się, że Deformations było 1sze. Prostszy motyw i tylko jako jeden z efektów dema, ale jednak wpadli na to pierwsi. Czy też może pokazali jako pierwsi. :)
[#72] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@grg, post #70

Dokładnie stary. Tak było. Mało kto kumał, że był to przełom. Sam kiedyś nie łapałem połowy demek Melonu a uważam, że chłopaki wyprzedzali swoje czasy. I to mocno. Ich dema w sumie się nie zestarzały, bo poza samym początkiem ich działalności, nie robili dem technicznych, a stawiali na pomysł, oryginalność i design. One były lekko szalone, nieobliczalne i łamiące schematy. Poza tym nikt nie mógł powiedzieć im , że są ciency skoro mieli świetnych ludzi w swoim składzie a kiedyś udowodnili, że w demach technicznych też są dobrzy.

Po prostu wtedy ludzie oczekiwali pchania do przodu efektów, coraz dokładniejszej grafiki, aby przeskakiwać ograniczenia techniczne sprzętu.

Kiedy zobaczyłem State Of The Art - byłem razem z kumpelem w szoku. To było niewiarygodne, że na jednej dyskietce i starej A500 ktoś zrobił coś takiego. Na 386DX widywałem wtedy proste interka crackierskie ze rwanym scrollem i czasami muzą na covoxa czy sporadycznie SB.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 17:44:23 przez Deftronic/...
[#73] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #72

To było niewiarygodne, że na jednej dyskietce i starej A500

nie koniecznie.. docelowo bylo to demo dla A500+/A600 .. wymagalo przerobienia Amigi 500 na 1 MB CHIP o ile byla to plyta rev 6. Pamietam ze na mojej A600 demo dzialalo a kumpel sie wkurzal bo mial A500 i 2.5 MB RAM i mu nie dzialalo :))) (512 chip + 1.8 Slow)
[#74] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #73

Być może. :)

Zamiast robić listy najlepszych dem/intra na A500/AGA może warto zrobić listę najbardziej niedocenionych/mało znanych produkcji? :)

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 17:45:58 przez Deftronic/...
[#75] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #53

World of commodore z linku po rozpakowaniu i przerobieniu z adf na hfe i odpaleniu z HxC nadal nie działa. Na 1MB Chip nawet nie rusza, na chip/slow czyta kilka sektorów i też nic. Widocznie demo nie lubi emulatora stacji dysków.
[#76] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@conrdd, post #75

ja odpalalem z dyskietki i szlo z tego linku
[#77] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #67

A ty w ogóle wiesz co to jest Video Creator, bo wydaje mi się, że mylisz go z Demo Makerem.


Naturalnie, że wiem i nie mylę :. Zajmuje 10 dyskietek i mam go do dzisiaj.
Pierwszy lepszy przykład z Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=RpkdFSmAEw0
http://www.youtube.com/watch?v=7LirOrobTq0&feature=results_video&playnext=1&list=PLBA18409EF6B85D18


Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 18:59:45 przez Duracel
[#78] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Duracel, post #77

swietna dyskusja, ale trochę za dużo w tym wszytkim złosliwości.
Tak się skalada, ze Impulse 2 to jedno z moich ulubionych demek.
Co do State of the Art, to robiło wrażenie, bo przypominało teledysk - demem raczej nie powinno być.
To juz lepiej kręcił Hardwired w tamtym czasie :) Albo Technological Death :)


Co do pecetów, to chciałem przypomniec, ze zaledwie kilka miesiecy po state of the Art ukazaly sie na grzyba Crystal Dreams 2 Tritonu i Second Reality Future Crew. Jak ktos miał Sound Blastera to robilo wrazenie nawet na Leninie.
[#79] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Kagaster, post #78

Co do State of the Art, to robiło wrażenie, bo przypominało teledysk - demem raczej nie powinno być.

jako ze jest liczone w czasie rzeczywistym to jak najbardziej jest demem tak samo jak 9 Finger

Second Reality Future Crew - oczywiscie jest to wspaniale demo , polecam wersje na C64 ..TA WERSJA ROBI WRAZENIE 1:1 przeniesienie z PC :)

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 07:30:34 przez HOŁDYS
[#80] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Duracel, post #77

Naturalnie, że wiem i nie mylę :.


No to jesteś głuchy na argumenty, czy nie umiesz logicznie myśleć? Na początku pisałem o datach wydania.

Zajmuje 10 dyskietek i mam go do dzisiaj.


Nigdzie o takiej wersji dyskietkowej nie pisze. Chyba nie było oficjalnej wersji dyskietkowej, tylko ktoś zgrał tą z płyty CD dla Amigi CD32 i udostępnił. W którym roku wydali wersje dyskietkową? Działa to na A500? Można podkładać modki, zapisywać zrobione dema do pliku wykonywalnego etc.?

Pierwszy lepszy przykład z Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=RpkdFSmAEw0
(...)


Te filmiki są z Amigi CD32. Mam to na płycie CD. Rok wydania: 1994.

http://www.elitomlinson.com/index.php?title=Video_Creator_(CD32,_CD-ROM)_Almathera_-_1994_Worldwide_Release

A demo State Of The Art jest z 1992 r., więc nie mogli stworzyć dema na czymś czego jeszcze nie było.


Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 08:37:24 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#81] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Kagaster, post #78

Te dwa dema na PC wyglądają naprawdę dobrze, tylko chciałbym zobaczyć je na oryginalnym 386 z kartami na ISA. Na YT jest tylko filmik z dosbox oraz na Pentium MMX. Jest też filmik jak chłopaki składają to demo.
[#82] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #80

Pierwszy lepszy przykład z Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=RpkdFSmAEw0
(...)

Te filmiki są z Amigi CD32. Mam to na płycie CD. Rok wydania: 1994.


hehe, przecież to wygląda jak wyjęte z co trzeciego dema tamtego okresu.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 10:54:28 przez grg
[#83] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@flops, post #81

flops: Second reality dziala dopiero plynnie na 486DX2 66 mhz .. nie dziala na procesorach bez MMU na 386 miejscami zwalnia okrutnie...
mimo ze szybszy CPU uklady specjalizowane amigi daja wiekszego powera nawet przy 7 mhz i kod w asm pewnie lepiej zoptymalizowany w amigowych demach.

Secon Reality runs best on an Intel 80486 PC with a Gravis Ultrasound or a Sound Blaster Pro
Crystal Dream 2 was designed to run best on a MS-DOS 80486 PC with a Gravis Ultrasound sound device

jest to najlepsze demo na nie acelerowane PC - i ogolnie "ma bardzo amigowy klimat"


dla smaczku dodam i wysmiewajacych stare jezyki programowania ze Crystal Dream 2 zostal napisany w Turbo Pascalu 7.0

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 11:24:12 przez HOŁDYS
[#84] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #83

Całość bez wstawek w ASM?
[#85] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@flops, post #84

podejzewam ze muszy byc wstawki kodu x86 bo w TP7 dalo sie tak robic jednak calosc jest imponujaca..modul do tego dema robil nie kto inny jak LizardKing :)

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 11:54:31 przez HOŁDYS
[#86] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@flops, post #81

Second Reality miało kilmat głownie dzięki muzyce, chociaż niektóre efekty były do przodu względem Amigi. Płynnie chodziło pamiętam na 486DX50Mhz, na 386DX40 już nie bardzo.

1sze demo z PC które na nas (SAF) zrobiło kolosalne wrażenie to było STARS/Noon.
[#87] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #83

jest to najlepsze demo na nie acelerowane PC - i ogolnie "ma bardzo amigowy klimat"


No co Ty gadasz...? Chyba najlepsze klasyczne. Popatrz sobie na dema nieakcelerowane Oxygene (Contrast), Bomb, ByteRapers (oni robili nieakcelerowane dema długo chyba do 2001), CNCD/Inside, grupy Robotnic/RAGE i wiele innych...

http://www.youtube.com/watch?v=yhTGhi-mPwA
[#88] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #80

Nie rozumiem czemu się tak pieklisz i podniecasz niepotrzebnie. VC służył do tworzenia demek a ty mi mówisz, że pomyliłem go Demo Makerem np. wiec co ma do tego twoja argumentacja.

Wersje dyskietkową kupilem jeszcze na Grzybowskiej przed pojawieniem sie wersji CD32. To teraz możesz mnie ewentualnie skrytykowac za kupowanie piratów w pierwszej dekadzie lat 90. To, że krążyła plotka o SOTA zrobionym na VC to fakt, to, że VC służył do tworzenia dem to fakt, to że posiadam wersję dyskietkową to fakt i to, że w bibliotekach efektów tego programu są efekty łudząco podobne do tych z SOTA, to tez fakt, wiec dal bys już spokoj z mowa, ze nie mozna było zrobić VC takiego dema, że VC to w ogóle program nie do dem itd. Można podkładać modki, można tworzyć wektory itd. dokladnie to co w filmikach z YT ktore ci dalem. Na CD poprostu wiecej materialu bylo do wykorzystania. Ja bawilem sie VC na A600.

Ja nie oceniam czy SOTA było zrobione na VC, tylko wspominam, że były takie głosy i że miały pewne LOGICZNE uzasanienie. To, że oficjalna wersja VC zostala wydana pozniej nic nie zmienia.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 12:06:53 przez Duracel
[#89] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #86

w 1993 r malo kto mial 486 :) byl koszmarnie drogi ..a jak juz to jakis 486SX/25 .. z PC Speckerem :-]
ja tam wolalem swoja amige

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 12:11:16 przez HOŁDYS
[#90] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #73

HOŁDYS, ja pamietam, że w ogóle krążyły dwie różne "wersje" SOTA. Jedna zawieszała się na A600 po ukazaniu się łapy panny. Trzeba było uruchamiać z dyskietki kickstart 1.3 i mieć rozszerzenie pamięci, bo emulator zjadał za dużo na to demo :)

Dopiero póżniej ukazała się wersja która hasała na A600 bez emulatora 1.3
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem