Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#151] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@advantage, post #150

To ja zapodam linka do demka Melonu. Jest tam ich więcej wystarczy przejrzeć kanał:

Boo2

Krótkie i za...ste. :)

Bodil

MELON
[#152] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@advantage, post #150

[#153] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@advantage, post #150

Lethal Exit/Digital swietne demo !!! zapomniane ale rewelacyjne jak na A500 !
[#154] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@HOŁDYS, post #153

Jeszcze jedno demo Digitala: Day of Recording.
Pierwsze miejsce na Analogy Hitech Party 1992. Świetna muzyka. Właśnie do niego po latach dotarłem.
[#155] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@advantage, post #154

To z polskiej klasyki - Return/Joker i Software/WFMH. W obu świetna muzyka, grafika w demie Joker, a efekty w produkcji WFMH. I ta plikówka Phenomeny - Joyride (klimat muzy i brzmienie jest super :) ).
[#156] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Deftronic/..., post #155


Tak raczej z ciekawostek demo grupy W.F.M.H w którym prawdziwe ukryte hardkorowe demo ukazuje się po wpisaniu hasła. Jak ktoś nie zna hasła lub nie wie gdzie go wpisać info wyślę na priv ;)

DOWNLOAD >>> www.hilux_taro.republika.pl/amiga/W.F.M.H_demo.adf


Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 16:59:26 przez xkonrado
[#157] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@xkonrado, post #156

Demo Puggs In Space
[#158] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #112

Podniecam, chyba z tego, że dopiero teraz piszesz, że masz jakąś nieoficjalną wersje, która mnie zaciekawiła. No i nie odpowiedziałeś z którego roku jest ta wersja dyskietkowa, a musi tam gdzieś pisać tak jak na przykład tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=fuBC6HsU-Tw


Sorki, że dopiero teraz odpisuję, ale przejrzałem wątek jeszcze raz i znalazłem Twoje pytanie. Nie sprawdzałem z którego roku jest moja wersja dyskietkowa, ale najwyraźniej nie kliknąłeś w ogóle w linki które wrzuciłem Ci wcześniej, pokazując, że Video Creator mógł służyć do tworzenia Dem pokroju SOTA.

Już na początku tego demka (zresztą chyba sam jego autor wrzucił je na YT) widać opis: Amiga CD32 and Video Creator 1992 Demo #6. Najwyraźniej zatem twoje przekonanie o tym, że Video Creator powstał później niż SOTA czyli w 1994 jest błędne. Może faktycznie, oficjalna wersja na CD32 wyszła w 1994, ale sam Video Creator był już wcześniej. Sam tak to pamiętam, no i ten przykład z YT wydaje się to potwierdzać.
[#159] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@Duracel, post #158

Lone Starr korzystał ze swoich narzędzi do nonwersji grafiki bitmapowej na wektorową. Kiedyś pisano o tym w magazyach dyskowych. Jakich to już nie pamiętam, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że większość jego dem (a także jego Funky Pixel i ostatnia jego produkcja - 4KB intro) skupiała się na efektach grafiki wektorowej i przetworzonej grafice bitmapowej na wektorową. Zarzucano mu, że tak naprawdę robi tylko playery do stablicowanych danych (np. Mobile - Destination Unknown), zapominając jakby, że to jednak ON kodował te "playery" oraz narzędzia do przeróbki grafiki bitmapowej na wektorową. Poza tym tą 4KB zamknął chyba wszystkim usta.

Szukałem na sieci czy jest jakiś wywiad z nim i tylko w Wiki znalazłem coś takiego:

The production of the demo was described in an interview in Amiga disc magazine R.A.W #5. It was created by videotaping footage of a dancer and converting it to vector data using a tool created by Lone Starr.
[#160] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@friedrich, post #1

Impassioned/Onslaught.

Wymagania: Amiga 500 (512 MB Ram). Demo zajmuje jedną dyskietkę.

Demo przywołuje wspomnienia sprzed 20, a nawet prawie 30 lat ("Hi, Hi, Hi" Sandry). Jeśli ktoś znalazł lub wydłubał kawałek z endpart do pobrania to poproszę.

Tuba
Pouet net

Polecam.

Ps. Dawno mnie tu nie było. :)
[#161] Re: Jakie najlepsze i ulubione dema na klasyczną Amigę 500?

@friedrich, post #1

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem