Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#61] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #57

Mógłbyś zamieścić gdzieś paczkę z plikiem whdload który wrzucasz na TheA500 i testujesz SysInfo?
Te wyniki trochę szokują... ale to dobra baza do testów.
[#62] Re: demoscena dla whdload

@twardy, post #60

Tak
1
[#63] Re: demoscena dla whdload

@PWS, post #61

kazdy z was moze sprawdzic sam, korzystam z tego hacka.
HDF Running
OK, here my small tutorial to get your HDF hardfile running on your A500.
The HDF hardfile will be read & write so Workbench works.
The cropped screen was fixed, thanks Perifractic for the tips.
Let's go...
1. Put the THEA500 WHDLoad package on your USB stick (use the version from Retrogames, because that has the info of the bonusgame in the whdload_db.xml).
2. Put the Bonus USB games pack with Citadel on your USB stick.
3. Put your hardfile on the USB stick. You can create one with WinUAE on your PC.
4. Download my UAE config file from https://t.ly/AGsf
5. Copy my UAE config file to your USB stick. The *_ol.uae needs to be in the directory together with the Citadel_v1.3.lha game.
5. Load the game in you A500, the Amiberry configuration menu will now show.
6. Go to Hard drives/CD and delete every device (use a USB keyboard to navigate).
7. Choose Add Hardfile and change the path to mnt (this is your USB stick) and navigate to your hardfile.
8. Press OK and the chosen hardfile will become DH0:
8a. If you wish you can make a folder on your USB stick with Amiga software and add it. This will become DH1:
9. Press Esc on your USB keyboard to run the hardfile.
10. Press Home on your joypad and make a savepoint.
11. Now you can use the savepoint to start your hardfile. The Amiberry configuration menu will show up everytime, but just press Esc on your USB keyboard.
If you would like to enter the Amiberry configuration when you are in emulation press F12.
Please feel free to comment if you have issues or when you have additions or inventions.
[#64] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #63

TADA :! A500mini + jit





Udało mi sie odpalic metropolice z chodzacym jitem, demko jest idealnie plynne. Powiedzcie ktore demo sprawdzic, co wam zajezdzalo dopalki ?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 09:37:59 przez druzil28
1
[#65] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #64

Może zapuściłbyś Benchmarka LV
[#66] Re: demoscena dla whdload

@snifferman, post #65

Nie mam tego softu, a to co jest podlinkowane nie jest standalone do uruchomienia.

Co do demek to sprawdzilem chyba najbardziej wymagajace dema na A1200 i wszystkie sie uruchamiaja i chodza plynnie. Porownywałem sie do tego co znalazlem na youtubie w kombinacji A1200 + Blizzard 1260 66Mhz

Sprawdziłem
Rift
Ocean Machine
Starstruck

Jak to poszło to reszta imho tez pojdzie.
2
[#67] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #66

Nie moje ale ktoś już ładnie to ogarnął , 260 mipsow !, WB 3.9
https://www.youtube.com/watch?v=R77p3HKL1f8
[#68] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #67

Strasznie brzydko rozjechane proporcje piksela.
Przez takie coś ludzie pomyślą że tak właśnie wyglądały czcionki na Amidze.
[#69] Re: demoscena dla whdload

@karolb, post #68

W ktorym miejscu ?
[#70] Re: demoscena dla whdload

@Norbert, post #69

Czcionka na belce WB. Masakra normalnie.
[#71] Re: demoscena dla whdload

@karolb, post #70

Przecież to TOPAZ. Standardowa czcionka wbudowana w kickstart.
[#72] Re: demoscena dla whdload

@Norbert, post #71

Wrócę wieczorem do domu, to znajdę i pokaże o co chodzi.
(Topaz to nie problem, rozciągnięty nienaturalnie obraz to jest problem, bo wtedy np. jedna i ta sama litera wygląda inaczej w zależności od tego w którym miejscu ekranu się znajduje).
[#73] Re: demoscena dla whdload

@karolb, post #72

Chodzi zapewne o taki efekt (zależny od ustawień skalowania):
[#74] Re: demoscena dla whdload

@AmiClassic, post #73

O dokładnie to mam na myśli, na początku odpalania systemu taki miszmasz na filmiku około 0:32.




i tutaj też:




Nie wiem, UAE w The A500 mini nie pozwala ustawić tak obrazu, żeby każdy piksel miał taki sam rozmiar? Na WinUAE się da :)

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 20:31:37 przez karolb
[#75] Re: demoscena dla whdload

@karolb, post #74

A co tu jest dziwnego?
Tak to wygląda na Amidze.
Jest to system bez żadnych "bajerów".
To jest to co udostępnia standardowy WB3.1 + ikony MagicWB
[#76] Re: demoscena dla whdload

@Norbert, post #75

Tak to wygląda na Amidze.


Chyba podpiętej pod LCD z dziwnie rozciągniętym ekranem :).

Rozdzielczość natywna Amigi to można powiedzieć że 640x512, w powiększeniu do 1280x1024 daje normalne parametry piksela, który zawsze ma ten sam rozmiar i nie ma przekłamań.

Tak to wygląda u mnie pod WinUAE:






[#77] Re: demoscena dla whdload

@karolb, post #74

Nie wiem, UAE w The A500 mini nie pozwala ustawić tak obrazu, żeby każdy piksel miał taki sam rozmiar? Na WinUAE się da :)

Skonfiguruj sobie Amiberry tak jak chcesz.
O jaki piksele ci chodzi. Bo kwadratowe piksele są dostępne w rozdzialce 640x512.
Jeśli nie pasuje Ci obraz panoramiczny ustaw sobie w TV rozmiar 4:3
[#78] Re: demoscena dla whdload

@Norbert, post #77

Na tym filmiku z yt jest 4:3, przynajmniej tak wygląda. A mimo to są przekłamania.

Skonfiguruj sobie Amiberry tak jak chcesz.


Nie posiadam takowego, oceniam efekt na filmie :)
[#79] Re: demoscena dla whdload

@karolb, post #76

Ty używasz WB 640x256(200) i taka rozdzielczość dostępna jest domyślnie.
Gierki w większości 320x200(256) + ewentualnie overscan
[#80] Re: demoscena dla whdload

@karolb, post #78

Dla mnie ten obraz z filmu jest taki jaki jest do osiągnięcia na Amidze.
Tak to wygląda.
Zawsze może być lepiej, ale wtedy wymagana jest karta graficzna, szybszy procek, więcej pamięci.
[#81] Re: demoscena dla whdload

@Norbert, post #80

Zawsze może być lepiej, ale wtedy wymagana jest karta graficzna, szybszy procek, więcej pamięci.


No ja mam na WinUAE ustawiony konfig 68020 AGA 8MB FAST i obraz takiej jakości jak kiedyś na CRT, czyli każdy piksel jest proporcjonalny tak jak w oryginale.

Od początku zabawy z Amigą od 1994 roku, zachwycałem się WB z MWB, wszystko wyglądało pięknie. Gdy po latach próbowałem wrócić to do zakupionej A1200 dokupiłem monitor Pal CRT, nie podpinałem pod TV LCD 40" bo to się mijało z celem.

Gdy widzę dzisiaj takie porozciągane piksele, to serce mi się kraje. To jest nieestetyczne i zakłamuje piękność Workbencha :)
1
[#82] Re: demoscena dla whdload

@karolb, post #81

Dobra ściągajcie zanim linki padną. To jest ten WB pod A500 mini. Rozpakowac na usb i dziala od strzala jak na filmie

https://mega.nz/file/LdZSGAaZ#HFHgqlexa37NgFIGtO0EZbxHWpvpEKokItoXei-y_eU
https://icedrive.net/s/A9YVzAWZSWQ2zvjAgGZNgSwuR1Pv

Wszystko jest na miejscu w tym zipie. Koles naprawde wykonał niezła prace. Teraz A500 jest kompletna :)

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 22:18:28 przez druzil28
2
[#83] Re: demoscena dla whdload

@karolb, post #81

To są porozciągane piksele.


Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 22:26:16 przez Norbert
[#84] Re: demoscena dla whdload

@Norbert, post #83

Są proporcjonalne, jak w oryginale. To może inaczej. Deluxe Paint i kreska pociągnięta pod kątem 45 stopni.
U mnie jest na długości odcinka piksel na piksel, a w tej rozdziałce na filmiku z yt, to będą jakieś dziwne schody.

Prościej już tego nie potrafię wytłumaczyć.
[#85] Re: demoscena dla whdload

@karolb, post #84

Sprawdziłem pod WinUAE i proporcje w tym systemie (na filmie) są dobre (rozdziałka 640x256), być może kąt nagrywania w połączeniu z jakością filmu sprawia takie dziwne wrażenie:
[#86] Re: demoscena dla whdload

@AmiClassic, post #85

Kurcze, na materiale z yt jest inna tapeta pod WB, jest gradient na tapecie który się zniekształcił (tak samo jak fonty), z powodu przeskalowania tego oryginalnego obrazu z 640x256 na rozdziałkę z TV + to co zrobił UAE.

To wygląda brzydko, i prezentuje AmigaOS (Workbench) w dupiaty sposób. Tylko o to mi chodzi. I da się to zrobić lepiej, jak pokazałem na zrzucie swojego WB spod WinUAE.

Tylko o to mi chodzi :)

Filmik pokazuje w brzydki i szkaradny sposób amigowy system, z powodu tego skalowania obrazu.

edit----
Można też pokazać Linuxa bez wygładzania czcionek, i będzie równie koszmarnie. Tylko po co takie coś pokazywać? No właśnie :)

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 23:47:06 przez karolb
[#87] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #82

W czym problem? Pobralem, rozpakowalem na usb, uruchamiam plik lha i pupa... Uruchamia sie do "lapki" z ks 1.3
[#88] Re: demoscena dla whdload

@KoLi, post #87

Ktory plik lha uruchamiasz ?
Nagrałeś do głownego katalogu pendrive rozpakowane pliki ?

A jak już uruchomisz,.to porównaj pliki Aminimiga_ol.uae z USB i z archiwum ZIP.
[#89] Re: demoscena dla whdload

@KoLi, post #87

Powinnienes wszystko wypakowac na usb, nadpisac stare katalogi whdload o ile tam były. Ten build nie wymaga zadnego grzebania, uruchamia sie z karuzeli jak wszystko inne
[#90] Re: demoscena dla whdload

@KoLi, post #87

Trzeba było przeczytać plik Release setup and info readme.txt
Cytat:
WARNINGS:
*********
Do NEVER open the configurator from RetroGames to try and edit settings,
screenmode, controller binds etc etc, just opening the RetroGames even
without making any changes WILL overwrite my custom config file and it will
make Workbench unbootable. If you still do this even with this warning, you
will have to replace the Aminimiga_ol.uae file with the one from the
archive.

Nie wolno wejść do ustawień bo settingi szlag trafi i nic nie zadziała...

Czytanie ma przyszłość... czytanie nie boli

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 22:21:38 przez PWS
3
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem