Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Grafika, Muzyka
[#61] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@slay, post #60

To mi tak trochę podchodzi pod "magiczne myślenie" w stylu, że "na PC dema robią się same".


Tu masz rację, na pewno wymaga to mnóstwa pracy i wiedzy. Przypomina mi to trochę co niektórzy myślą o raytracingu (przecież to się samo robi, komputer liczy a ty siedzisz z założonymi rękoma), albo fotografii (bo masz lepszy aparat itd.) a tymczasem wszystkie te dziedziny wymagają setek czy tysięcy poświęconych godzin ciężkiej pracy aby dojść do perfekcji.

Nie chcę pisać, że scena na współczesne PC jest gorsza. Ale jest inna.

Ze sceny PC podoba mi się na przykład to intro 64k:

https://www.youtube.com/watch?v=IFXIGHOElrE


Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 12:21:18 przez jubi
[#62] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@slay, post #60

To mi tak trochę podchodzi pod "magiczne myślenie" w stylu, że "na PC dema robią się same".


Może nie do końca same ... ale wykorzystując Unity (coraz częstszy trend w świecie demosceny na pc) da się zrobić super wyglądające demko bez udziału codera/programisty.
[#63] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@at0m, post #62

Chyba zartujesz. Pokaz mi przynajmniej kilka produkcji stworzonych na unity ktore wystawione byly w normalnym demo compo.
[#64] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@kiero, post #63

Nie jestem specem od sceny PC- na pewno na ostatnim Revision widziałem jakieś produkcje zrobione w Unity ...
... choćby ta: http://www.pouet.net/prod_nfo.php?which=62999
[#65] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@at0m, post #64

raz, nie jestes specem a sie wypowiadasz... dwa, jedna produkcja, bardzo slaba, nisko oceniona. zadna szanujaca sie grupa na scenie nie wystawi dema na unity lub gotowym/komercyjnym silniku. proste.
[#66] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@kiero, post #65

... co nie zmienia faktu, że takie produkcje powstają i są wystawiane w demo compo ...
[#67] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@at0m, post #66

... tak jak amigowe dema robione w demomakerach... Przy ocenianiu produkcji na daną platforme nie bierze się takiego czegoś pod uwagę. Tym bardziej, że jak widać jest to margines.
[#68] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@kiero, post #67

nie do końca margines ... np. rok wcześniej na Revision demko w unity zajęło wysokie 7 miejsce (na 18) pokonując min. - Glenz vector from Hell by Razor1911 - (świetne demko w klimatach amigowych)
[#69] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@at0m, post #68

Zarówno na PC, jak na scenie amigowej są dema i "dema". Zawsze część osób będzie chciała pójść na skróty, czy to robiąc prodkucję w Unity3d (PC) czy to w Karate / Demomakerze (Amiga).

Ale co z tego? Dema takie nie są traktowane przez społeczność specjalnie poważnie i w żadnym wypadku nie "defniują one sceny" i nie zostaną zapamiętane. at0m, zobacz na wspomniany przez Ciebie Glenz vector from Hell by Razor 1911. Dziś to znacznie bardziej popularna produkcja (pouet alltime top: #424) niż pb01: Party Gipfel by Poo-brain (alltime top: #2269). Wszak scena nie jest taka głupia, żeby kupować takie "kity".
[#70] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@jubi, post #61

Nie chcę pisać, że scena na współczesne PC jest gorsza. Ale jest inna.


Jest niestety bardziej komercyjna. Ugrzeczniona i poprawna politycznie. Mniej undergroundowa.
Poza tym kiedyś w scenę bawili się w zasadzie amatorzy, nastolatkowie, czasami trochę starsi.
Dzisiejsze dema często robią zawodowcy. Raczej nie wyskoczy znikąd taki drugi 14letni DELTA i nie zrobi na PC - przy zachowaniu proporcji jeśli chodzi o złożoność - dema, które rzuciłoby na glebę ludzi tak jak kiedyś RSI Megademo. Koderzy Phenomeny w większości przypadków kodowali do momentu kiedy musieli iść do wojska - coś koło 20ki jeśli dobrze pamiętam. Z drugiej strony skoro po tylu latach taki CHAOS czy JMAGIC którzy kodują "od przedwojny" i mają bagaż doświadczenia z iluś generacji sceny (kiedyś 1 rok to była jedna generacja), chcą się dalej w to bawić to czemu nie? Tylko, że początkujący czy amatorzy mają wtedy przechlapane. :) Na Ami tak nie było bo i to jest chyba główna różnica jeśli chodzi o te dwie sceny.

A poza tym uważam, że dyskwalifikacja dema PC Melonów na Assembly to był skandal i ostateczne potwierdzenie totalnej komercji dzisiejszej PC Sceny, czy też w ogóle sceny. :)
[#71] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Deftronic/..., post #70

Dla nowego kodera konkurowanie z silnikiem Kiera, to jak pojedynek gołej du... z biczem (jak mój kumpel mawia) To jest kilka lat rozwijania i tysiące godzin poświęcone nauce, programowaniu. Jak ktoś z ulicy będzie mógł konkurować po roku programowania na Ami, to musi być kurde genialny+.
[#72] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@flops, post #71

[#73] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@twardy, post #72

A ja właśnie zachwycam się świetnym rodzimym demkiem z 2009. Co prawda nie najnowszym ale robi wrażenie. Świetna robota Kiero i ekipa dali czadu Chaser to jeden z moich ulubionych twórców. Lightshaft

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 15:57:12 przez miro_78
[#74] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@twardy, post #72

Flow My Programs by Software Failure. Fajne, chociaż krótkie intro. Na uwagę zasługuje fakt, że zostało wykonane w całości przez jedną osobę.
[#75] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@twardy, post #72

Super.OK
[#76] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@twardy, post #72

No w miarę w miarę demko pomysł Muza i dizajn ratuje - 6/10OK
[#77] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@simka113, post #75

I kolejne demo z Euskal Party - Mind Floating Palace by Software Failure
[#78] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #77

Obie prodki SFL z Euskal ŚWIETNE !!! Super klimat, świetne efekty. Obrotowa kula z efektem kostki rubika w Mind Floating Palace rozwaliła mnie zupełnie !
[#79] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@twardy, post #78

Muzyka też jest całkiem niezła w obu produkcjach. Muszę przyznać, że jak na jednoosobowe przedsięwzięcie to produkcje tego człowieka są coraz lepsze. Dodatkowo on ma swój własny, charakterystyczny styl, rozpoznawalny od razu :)
[#80] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #74

U mnie w UAE cały czas jest " Almost starting... Converting time in space .." i tak już 30 min :(((
[#81] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@pabloz, post #80

Standardowo jak na emulacji, spróbuj bez immediate blitter i z nim, bez JIT i z JIT. Powinno ruszyć po kombinacjach.
[#82] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #77

Super. Naprawde, bardzo dobra produkcja.
[#83] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #77

Przypomina trochę styl TBLu.Dobra nastrojowa muzyka.OK
[#84] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #77

Mało rozbudowane, takie nudnawe z deka, kilka scenek zapętlonych, 5/10pomysł
[#85] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #1

Skid Row - Rage świetne chociaż nienowe
[#86] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@sebbb, post #85

[#87] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@twardy, post #86

Ech wątek śpi a mielismy takie cudeńko jak :
Piranha/Focus Designlink

Całkiem niezłe Dawn of the Atoms / Jumalata link

Evening at Basrah/Adf link

I jako wisienkę na torcie Optigan/Traction link

Uzupelnienie wątku o demach na A500 pozostawiam komus innemu :)
[#88] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@twardy, post #87

Piranha - Po za jednym efektem i kilkoma grafikami jest IMO nudne.
Dawn - Jeden efekt w różnych konfiguracjach?
Optigan - Chyba najlepsze z nich, przesadna kabina w samochodziku rulez! :)
Basrah - Zajechało klasycyzmem :)

To moje zdanie,a teraz lukne na OCS/ECS
[#89] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@waldiamiga, post #88

Piranha mi się podoba, muzyka przyjemna - fajnie wyszło.
[#90] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Pawelek, post #89

Are We Dead Yet? - zwycięzca Payback - demo na gołą A1200
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem