Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#181] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@Papier79, post #180

Właśnie będę zapuszczał :) :
1
[#182] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@Papier79, post #181

Jako że wątek mocno ostygł to korzystając z krótkiej chwili pozornego spokoju, zrzuciłem jedno z fajniejszych dem z 1997r Exit Planet Dust :)

[#183] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@QUAD, post #176

O kurcze, wybacz, nie zauważyłem że pytałeś a pytanie było dość dawno ;)
Tak ruszy na gołej cd32 tym że załaduje do pamięci o wiele mniej grafik, animacji i ogólnie prezentacja będzie uboższa ale bedzie.
[#184] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #183

No dobra, dzisiaj coś na specjalne życzenie jednego z chłopaków z forum a mianowicie rok 1992, party w Żywcu, demo na OCS/ECS , mianowicie
Through Stats by Pepsi Drinkers ;)
Było trochę problemów żeby odpalić to na sx32 pro, demo na esc i w dmsie.
Wyłączenie cpu, fastu pomogło. Pomimo to pod koniec się wywaliło ale to już musicie wybaczyć.
Nie próbowałem z downgraderami bo jeszcze nigdy się nimi nie bawiłemz więc jak ktoś ma jakiś sprawdzony to dajcie znać.
Demo po roz-dmsesowaniu tworzy dyskietkę niedosową.

[#185] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #184

Okazuje się że najprawdopodobniej dms dostępny w sieci tego dema jest chyba ciut uszkodzony, bo przy użyciu Relokicka demo wywala się w tym samym miejscu tyle że przy użyciu Guru.
Żeby mieć pewność ktoś z A500 musiałby sprawdzić.
[#186] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #185

Sunrise - Anadune.
[#187] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@Stoopi, post #186

Wrzucik z dzisiaj :) troche pobawiłem się ustawieniami codeka i chyba jest ciut lepiej z jakością zrzutu, wydaje mi się że w końcu dźwięk przestał mi sie rozjeżdzać ;)
Artwork Megademo IV !

[#188] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #187



TBL "Starstruck" Final (data kompilacji 2018-04-11, czyli dzisiaj):
Scene.ORG

Ogladalem na Amidze 600 z Vampirem i AGA CORE3 beta + SoftFPU 0.9 = 50FPS przez pierwsze 2 minuty, ale pozniej tylko 1-8 FPS w tych bardziej skomplikowanych scenach. No, ale wczesniej byl zwis w polowie, teraz mozna obejrzec cale) :) yay \o/

Zrodlo:
Emoon/TBL Twitter

PS. W .txt Emoon pisze, ze fixy glownie oparte na porcie na Falcona :D
[#189] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #184

Nie próbowałem z downgraderami bo jeszcze nigdy się nimi nie bawiłemz więc jak ktoś ma jakiś sprawdzony to dajcie znać.

Bootute lub Degrader, jest jeszcze TUDE ale go nie używałem.
Tylko jak przy ich pomocy odpalić niedosowe demko....
[#190] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@waldiamiga, post #189

Już mam Relokick v 1.41, działa jak tralala, po odpaleniu z dyskietki masz a500 z ekranem powitalnym łapki i jak najbardzej dema non dos odpala.
Fajna sprawa :)
[#191] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #190

Relokick możesz też odpalać z hdd.
Wystarczy odpowiednie pliki przenieść na dysk.

Zamiast relokick uzyj SKICK do mapowania kickstartu.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 09:40:51 przez Norbert
[#192] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@Norbert, post #191

Z czystej ciekawosci sprawdzę ;)
[#193] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #192

SKICK mam załadowany w ss na dysku twardym, tak, że jak odpalam A600 i trzymam oba przyciski myszy to mogę z listy wybrać np. KS1.3. Jak nic nie naciskam to WB startuje zwyczajnie.
[#194] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #190

Znam, "drzewiej" używałem, szczególnie w początkowym okresie posiadania A1200 by odpalać kulawo crackowany soft z pięćsetki.
[#195] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@waldiamiga, post #194

Jako że pc też mam retro i jakoś za Chiny Ludowe nie mam zamiaru go zmieniać, za grosze dopadłem kolejny tuner tv do wyżej wspomnianego kompa gdyż jakbym nie kombinował to mój pierwszy tuner nagrywa audio only mono chociaż manual słowem o tym nie wspomina.
Tak czy siak na próbę z drugiego tunera pierwsze demo jakie wrzucałem na YT czyli
jedno z moich ulubionych
Ephidrena Neonsky w wersji nie hand cam jak to było za pierwszym razem :)



Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 23:47:22 przez mikecios
[#196] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #195

1995r.
Pamiętam to demo na gołej cd32..... szło w takim tempie jak teraz z sx32pro chodzą mi dema z 060
Super muzyka, dla niektórych może niekoniecznie ;)
Pulp Fiction !

[#197] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@skipp, post #188

Binarka urosła, a plik z danymi zmalał. Widać ewidentną poprawę płynności - głównie na cieniowanym landscape i przy tym robocie biegnącym przez halę (?).
[#198] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@skipp, post #188

Super, w starej wersji brakowało jednego efektu pod koniec. Szkoda, że nie ma wersji WarpOS, albo dla MorphOS lub AmigaOS4 tak jak jest teraz AGA+Paula.
[#199] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@skipp, post #188

PS. W .txt Emoon pisze, ze fixy glownie oparte na porcie na Falcona :D


Świat stanął na głowie hide2
[#200] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@KJB, post #1

Sanity - Arte
Uwielbia to demko nie tylko ze względu na muzykę ale na prawdziwy i utrzymany do końca
klimat artystycznych graffiti. Końcowe 3D obiekty to świetny test dla wydajności. Na furii w A600 wszystko pięknie płynie....
Oczywiście oglądajcie na prawdziwych Amigach ale dla fast viewa link z youtuba :
link
super
[#201] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@viger, post #200

Fajne ;) przyjemnie się ogląda ;)
[#202] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@viger, post #200

Prawdziwi Amigowcy oglądają tylko na prawdziwych Amigach hehe
[#203] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@X-Type^HVR, post #202

Jak zwykle po długiej ciszy postanawiam wrzucić coś dla rozruszania procesora.
Demo przeznaczone dla 060 odpalone na mojej 030.
Muszę przyznać że moja Ami po tylu latach i powrocie do łask dostaje pięknie w tyłek i jak nie poci się przy odtwarzaniu adpd to pali się żywym ogniem na procku przy odpalaniu dem pisanych na 060.
Z tej racji dostała wentylator który cichutko wtłacza do wewnątrz chłodny wietrzyk schładzający sx32pro w którym z braku miejsca również gotowała się pamięć.
Swoją drogą dość zrozumiał jest że mniej wiecej po 97' większość dem pisana była pod 060 nawet bez użycia Amigi ale patrząc na efekty to chyba efekty w wielu dem w latach własnie 90' fruwały płynnie na 030 lub góra 040.
Optymalizacja coś u nas przepadła.
Daruję sobie wspominanie dem z C64 gdzie wyciśnięta cytryna jest jeszcze z powodzeniem wyciskana kilkukrotnie :>

Tymczasem HAUJOBB MegaDemo 2000.
Na 030 momentami "dead slow" ale niektóre sceny płynnie.
MC68030/50 sprostało :D

[#204] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #203

kiedyś mi się bardzo podobała formuła "megadem" :) super - 030 śmiga OK
[#205] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@X-Type^HVR, post #204

Coś tu wątek przysnął trochę :>

Dla małego rozruszania demo z 1996r Essence Makaveli :)
Fajne bo śmigające płynnie na 030 ;)))

[#206] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #203

Dzięki, mikecios, zainspirowałeś mnie, żeby spróbować odpalić to demo na nowszym rdzeniu GOLD3 beta ;) Poszło praktycznie idealnie - jeden efekt, ten z "siedmioma grzechami" chyba lekko kwasi (zamiast fade'a jest "random noise" lol) ale poza tym bezbłędnie (na wcześniejszych rdzeniach nie chodziło, próbowałem!) :)

Enjoy.

Haujobb "Megademo 2000" na Vampire GOLD3 beta (rev. 5400 85MHz)

[#207] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@skipp, post #206

No no, ładnie to wygląda na vampie :)
[#208] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #207

Dziś po raz pierwszy zobaczyłem ten majstersztyk (060/AGA) :)


Boozoholics "Idi Ami(n)ga"


pouët.net
[#209] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@skipp, post #206

Zazdroszczę wam sprzętu do nagrywania dem !!!
Wychodzą prześlicznieok, racja
[#210] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@Mikrobi, post #209

U mnie z jakością kiepsko bo pecet przechwytujacy juz retro czyli Pentium 4 3.4 s.478, tak samo jak karta telewizyjna na pci ktora powyzej 360p nie pociagnie ;)
Ale wolę tak jak wcale ;) 20 lat temu podłączenie Ami C64 pod wejscie wideo pc byłobdla mnie hokus pokus. ;)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem