Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#1] Silly Venture 2013
Witam!
Czy ktoś z was wybiera się może w sobotę rano [6:00] na Silly Venture 2013 z Warszawy ?

Pozdrawiam
[#2] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #1

I jakie wrażenia po party?

Właśnie "czytam internet" i widzę, że atarowska scena znów pokazała klasę i zawstydziła amigowską (żeby to pierwszy raz hehe) :)

Cytując za atarionline.pl:

15 muzyczek na małe Atari (12 na Pokeya, 3 na GTIA)

19 grafik na XL/XE (świetna praca Odyńca - wow!)

13 gier (z tego produkcje na ST, Falcona, VCS; debiut MEC na ST!, premiera Assembloids na VCS!)

Dwa intra na XL/XE

debiut Lamers i MEC na ST (kategoria intra, w sumie 4 prace z dołączoną świetną 4 kilówką RNO)

Demo kompo na VCS zdominowane przez KK / DMA. Demo wprost niewiarygodne! Brawo!

6 dem (!) na XL/XE - jeden z lepszych konkursów ostatnich lat pod tym względem!

7 dobrych dem na ST (uwaga, uwaga - w tym Second Reality by Checkpoint!, ogólnie bardzo wysoki poziom)

2 dema na Falcona, 3 dema na Jaguara.

niezły konkurs na YM - chyba 7 prac


Czapki z głów.
[#3] Re: Silly Venture 2013

@slay, post #2

Najlepsze party na jakim byłem. Atarowcy rządzą swoja produktywnością. Ja a dokładnie Addict Labs and Suspend wystawiliśmy demo na małe Atari.

A z jeszcze jednego powodu było warto przyjechać na Silly Venture [ o darmowym piwie, przejazd limuzyną i striptizerce nie wspominam :D ] można było wreszcie obejrzeć płynie działające dema amigowa Mawi, Ellude czy też TBL na Atari Falcon 060 97 mhz.

Warto było. Zabawa przednia, no i wreszcie demo compo z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam
[#4] Re: Silly Venture 2013

@slay, post #2

napiszę krótko: SZACUN PEŁNĄ GĘBĄ! OK
[#5] Re: Silly Venture 2013

@slay, post #2

wersja rzutnikowa dema :)

Jutro będzie normalna wersja, prosto z emulatora :)

Pozdrawiam
[#6] Re: Silly Venture 2013

@slay, post #2

Eee tam zawstydziła... Epigonii. :) Gdzie była atarowska scena w latach 80tych/90tych? No właśnie.

Pamiętacie jeszcze czasy The Party kiedy wystawiano blisko 20 dem z tego pierwsza 10ka to były produkcje zajebiste-bardzo dobre? A Gathering? Assembly?

Fajnie, że na Atari działają, szkoda że 20 lat za późno. :)

Przyjdzie czas i na amigowską scenę.
[#7] Re: Silly Venture 2013

@Deftronic/..., post #6

Czyli żyjemy wspomnieniami :) Kiedyś w 74 to byliśmy potęgą i tak dalej.
Bardziej liczy się co jest teraz a nie czasy, kiedy w co drugim domu była Amiga.

Pozdrawiam
[#8] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #5

demko od Was pozytywnie zaskoczyło :) dzięki za wrażenia i miłą pogawędkę :)
[#9] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #7

To "tu i teraz" Atarowcy mieli swoje święto - najważniejsze na atarowskiej mapie imprez? - i pojawiło się kilka fajnych produkcji. Czy któraś z nich jest lepsza lub może się równać z czołowymi tegorocznymi produkcjami na Ami? A może mogą się równać z produkcjami z najważniejszej amigowej imprezy - Revision? Śmię wątpić. :) Jak powstanie coś na ST/STE co przyćmi odświeżone demo Paradroida, czy też na rozbudowanego Falcona coś co dorówna poziomem produkcji Dekadence, Elude, Ghostown i Loonies to będzie można mówić o zawstydzeniu Amigowców. ;) A tak...? Można pozazdrościć fajnej, cyklicznej imprezy która odbywa się w PL. :)
[#10] Re: Silly Venture 2013

@Deftronic/..., post #9

Po pierwsze pojawiło się mnóstwo fajnych produkcji a ilość dem przerażała. Nie mówie o takich rzeczach jak Second Reality na Atari ST albo 3 [czyli chyba tyle co w tym roku pojawiło się w Polsce na Amidze] dema na Jaguara!
Dziwie się, że porównujesz mała Polska imprezę gdzie pojawia się 150 osób z takimi dużymi party jak Revision na które zjeżdża się cała Europa. Pewnie dlatego, że jakbyś miał porównać Silly Venture z jakakolwiek impreza w Polsce to by wyszła przepaść.
Ciężko jest obronić Amigi, zobacz ile gier się pojawiło na jednym party.
A w ogóle Silly Venture to prawdziwe party. Gdzie liczą się produkcje, których jest dużo a ludzie normalnie głosują.

Pozdrawiam
[#11] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #10

Ale ja tego nie odmawiam Silly Venture. To świetna atarowska impreza z tego co śledzę. Jedyna(?) chyba w kraju. Podejrzewam, że gdyby połączyć polskie amigowe imprezy w jedną, nie wypadła by ona gorzej.

Porównuje SV do Revision bo obie mają międzynarodową obsadę.

Ciężko obronić Amigi, bo scena amigowska spadła z bardzo wysokiego konia. Kiedyś była bardzo liczna, aktywna i to przez długie lata. A teraz... Podobnie jak na Atari, są to ostatki niejako. Tyle tylko, że z Amigą ten kontrast z tym co było kiedyś, bije bardziej po oczach. Cóż, Atarowska scena nigdy nie była silna (może trochę lepiej było z "maluchem").

A w ogóle Silly Venture to prawdziwe party. Gdzie liczą się produkcje, których jest dużo a ludzie normalnie głosują.


Hmm, zdarzyło się być na paru party w życiu. Każde z nich było prawdziwe. Na każdym z nich liczyły się produkcje (i na większości z nich były przekręty albo "kontrowersje") - na niektórych z nich było ich bardzo dużo i ich ilość i jakość cieszyła - a ludzie normalnie głosowali. Tak było kiedyś. Obecnie na innychniż SV współczesnych party jest inaczej? Owszem nie podoba mi się za duży wpływ sponsorów na konkursy itp. Ale takie czasy...

Wszystkie produkcje na SV to dzieło rodzimych grup?

Aha nie mam nic do Atari. Serio. :)

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 14:13:06 przez Deftronic/...
[#12] Re: Silly Venture 2013

@Deftronic/..., post #11

Podejrzewam, że gdyby połączyć polskie amigowe imprezy w jedną, nie wypadła by ona gorzej.


Problem w tym, że czysto amigowej imprezy nie było w Polsce od lat ... a atarowkich było już ze 3 w tym roku.
[#13] Re: Silly Venture 2013

@at0m, post #12

Zgadza się, że pełna "kamieni milowych" przeszłość amigowej sceny to coś, czego nikt nie może zakwestionować, ale jednak - warto czasem spojrzeć i przeanalizować teraźniejszość i (ewentualną) przyszłość. A te nie rysują się już różowo.

Bez wątpienia od paru lat widać wzrost zainteresowania vinatge-computingiem, retro grami i całą tą oldskoolową (sub)kulturą. Niepokojące (dla nas) jest jednak to, że ta "nowa fala" zainteresowania obejmuje przede wszystkim maszyny takie jak C64, Atari (duże i małe), czy (nawet) ZX, Amigę w tym wszystkim jakby pomijając.

No chyba, że przyjmiemy, że Amiga ma mieć status "suszonego owada w muzeum" przybitego do ściany niczym martwy eksponat - jak na zdjęciach pokojów kolekcjonerów, którymi tak bardzo jarają się koledzy w innym wątku :) Owszem, można i tak.

Organizowane w Polsce Silly Venture jest więc dla mnie przykładem jak dobrze atarowcy potrafią animować swoje środowisko i poprzez pozytywny klimat promować swoją scenę.

A takie chociażby X Party to z kolei przykład jak silna jest scena C64, Na edycji X z 2012 roku mieliśmy 20 (!) dem - z czego kilka to już dzisiaj klasyka.

Teorii na ten stan rzeczy i amigowy marazm jest wiele. Jakie by one jednak nie były, faktyczny stan jest jaki jest i nie napawa optymizmem.

ps. neuroup: gratuluję dema, czekam na jakiś zrzut w lepszej jakości.
[#14] Re: Silly Venture 2013

@slay, post #13

Słusznie zauważyłeś, że jakoś wszyscy omijają Amigę.... Może dlatego, że jak wchodzisz na Silly Venture to są same "prawdziwe" Atari[było parę Amig] a jak pojawiasz się na AmiWawa, albo wchodzisz na ppa.pl to nie wiesz o co chodzi. Bo z jednej strony mówią ci, że ten "pecet" z napisem Amiga albo Mac to też "Amiga rulez" albo nie możesz sobie jako stary użytkownik Amigi skojarzyć co to jest ten Morphos. A na atarowskiej scenie ludzie po prostu robią a nie debatują co jest Amigą a co nie jest.

Ps.Dziękuje, właśnie uploduje party version w normalnej jakości :)

Pozdrawiam
[#15] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #14

daj linka tylko, pls :)
[#16] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #14

Jak już chciałeś zrobić oftop i flejmwar to przynajmniej było zrobić go z sensem... Powiedz mi jak rozwija się oprogramowanie użytkowe na "prawdziwe" Atari? Dużo się tego ukazało w zeszłym roku? Jakieś interesujące cechy systemu operacyjnego "prawdziwego" Atari doszły w nowych wersjach wypuszczonych ostatnio?

Ah wait...

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:03:29 przez recedent
[#17] Re: Silly Venture 2013

@recedent, post #16

Jasne, że offtopic. Jak niewygodny temat "ilość produkcji scenowych na Amigę" to odrazu jest kłopot.
Za to pojawiło się 13 gier na jednym party. Mam tak wyliczać dalej ?
No to jest ta różnica między "konfigurowaniem systemu" a robieniem czegoś konkretnego. A o jakich programach mówisz, które wyszły na Amigę i które mogę z nich odpalić na A1200 ?

Pozdrawiam
[#18] Re: Silly Venture 2013

@slay, post #13

Party version demka!

Mam nadzieje, że się spodoba.

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:28:51 przez neuroup
[#19] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #18

Dzieki! Niestety nie dane bylo mi byc na SV2k13 w tym roku.......
Cos niesamowitego. Gdyby amigowcy w 1% dorownali dzis temu co pokazuja Atarowcy. Czapki z glow dla Grey'a i reszty.
[#20] Re: Silly Venture 2013

@michalmarek77, post #19

Pamiętaj, że takie zdania, to nie stwierdzenie faktu, tylko "oftopic i flejmwar" :D

Pozdrawiam
[#21] Re: Silly Venture 2013

@michalmarek77, post #19

U nas jest biednie, ale z tym 1%, to nie ma co przesadzać. Dajemy radę w 10% jak nic. Wydaje mi się że u nas w aspektach oprogramowania jest lepiej, bo na AOS MOS co jakiś czas pojawiają się nowy całkiem ciekawy program i to nie tylko porty z Linuxa. W dodatku, mamy komercyjne gry (na klasyka jest troszkę gorzej, ale może się poprawi).
Może faktycznie taka sytuacja na klasyku jest przez to, że w przeszłości mieliśmy mnóstwo świetnych demek i gierek. A teraz jak człowiek coś zrobi, to większość porównuje nowe rzeczy robione w wolnym czasie, do wielkich produkcji z przeszłości.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:46:28 przez flops
[#22] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #17

o jakich programach mówisz, które wyszły na Amigę i które mogę z nich odpalić na A1200 ?


I to jest właśnie typowe, zdegenerowane myślenie polococtowców. A co mnie obchodzi działanie na A1200? Oddałem synkowi, niech się bawi. Demka? Fajna sprawa, to miło że ktoś wraca z sentymentem do martwej platformy. Hobby jak każde inne, ale porównywanie go do mojego (tzn. używania amisystemu na co dzień) jest bez sensu. To są rzeczy nieporównywalne, a co dopiero różnicować je które jest lepsze, bardziej wartościowe i "bardziej hobbystyczne".

@neuroup: Nie rezonuj, dobrze wiesz że "OT i początek flejma" dotyczył Twojej prowokacji na temat "co jest Amigą a co nie".

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:48:40 przez recedent
[#23] Re: Silly Venture 2013

@flops, post #21

Prosze Cie......komercyjnych gier to na samo Atari 2600 w ciagu roku pewnie wychodzi wiecej niz na Amige w ciagu ostatnich kilku lat.
Huenisson i M.A.C.E to fajne gry, ale do jasnej cholery, dlaczego TYLKO one!
[#24] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #17

i które mogę z nich odpalić na A1200 ?


No cóż, demka na Atari np. 8 bit też wymagają czegoś więcej niż ostatni model tego komputera, czyli 128kb RAM, racja? :)
[#25] Re: Silly Venture 2013

@KJB, post #24

Ciężko mi sobie przypomnieć demo, które by chodziło na gołej Amidze 500 tu też na 1200 :D

Pozdrawiam
[#26] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #25

Dokładnie, więc spytaj o programy na Amigę 4000 z PPC i GFX/SFX na pokładzie :P
[#27] Re: Silly Venture 2013

@michalmarek77, post #23

Ale proszę porównaj MACE do http://www.youtube.com/watch?v=VYRsd9wv-tg

Ale i tak Atarowcy mają lepszą atmosferę i im zazdroszczę SV, no i w jedności siła. Jeszce stare pryki, tacy jak my, napiszą fajne rzeczy na klasyka.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 18:10:09 przez flops
[#28] Re: Silly Venture 2013

@neuroup, post #25

Proszę, dla pamięci : KLIK

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 18:20:12 przez gorzyga
[#29] Re: Silly Venture 2013

@at0m, post #12

Problem w tym, że czysto amigowej imprezy nie było w Polsce od lat ... a atarowkich było już ze 3 w tym roku.


To faktycznie jest dziwna sytuacja. W ciągu roku odbywają się różnego rodzaju spotkania Amigowców, ale nie skutkują one żadnymi produkcjami. Ot picie piwa, granie i gadanie. Czasem jakieś prezentacje.

Chyba tylko na We Can i Retro Komp/Load Error były prezentowane prace amigowskie. Wychodzi na to, że Amigowcy są mniej kreatywni. Ale to nie do końca tak... Amiga to już nie tylko klasyczny sprzęt i system, ale też OS4.x oraz MOS. Sporo Amigowców działa tylko na tych nowych systemach. W UK przez pewien czas jeździłem na spotkania Amiga North Thames i tam nikt nic nie robił na klasyku (może poza graniem i oglądaniem demek) ale za to niemal wszyscy pisali nowy, konkretny soft pod OS4.x (Simon Archer, Chris Young, pozostały skład).

Poza tym podobnie jak Flops, uważam że łatwiej jest błysnąć i zagospodarować dosyć puste i zniedbane poletko sceny Atari, niż zrobić coś fajnego, oryginalnego co spotka się z dobrym przyjęciem na Ami. Po prostu na Amidze powstało setki bardzo dobrych, czasami genialnych dem. Co do tegorocznych produkcji, to nie obrażając nikogo - amigowskie, nawet jeśli jest ich mniej są na innym, wyższym poziomie. A tak poza tym to z innych komputerów (w tym z Amigi) co jakiś czas robiona jest konwersja dema na Atari, a nie odwrotnie. ;)

Można zazdościć Atarowcom fajnej imprezy. No i może demek na małe Atari. :D
[#30] Re: Silly Venture 2013

@Deftronic/..., post #29

Recedent, mam wrażenie, że źle zrozumiałeś sens tego, co napisał Neuroup.

Moim zdaniem chodzi o tezę (która słyszałem już wielokrotnie), mówiącą, o tym, że (paradoksalnie)
jednym z głównych gwoździ do trumny amigowej sceny i rozwoju klasyka było/jest właśnie owo amigwowe "rozbicie dzielnicowe" i rozwój "post/neo-Amig".

Amiga (jako ogół wszystkich rozwiązań), poszła w tyle (czasem przeciwnych) kierunków rozwoju, że straciła swoją pierwotną jednolitość - czyli jeden ze swoich głównych atutów. Z prostoty i przejrzystości, znanej z przeszłości został chaos, gąszcz rozwiązań i mnóstwo ślepych uliczek, a do tego jeszcze - w jakże dziecinny sposób - skłócone środowisko o - tak naprawdę - zupełnie nieistotne pierdoły.

Gdzie w tym wszystkim jest amiga klasyczna? Nie wiadomo. Osoba, która chce "wrócić po latach" i zająć się pisaniem dem i gier na Amigę, gdy widzi to wszystko, czuję się zagubiona i często daje sobie spokój, wybierając inną retro-platformę, C64 czy Atari, które wciąż zachowały sprzętową i systemową spójność (właśnie - paradoksalnie - przez pewną stagnację).

Oczywiście nie jest to jedyny powód obecnego stanu rzeczy, czyli kryzysu amigowej demosceny i "game sceny" , ale to temat na znacznie dłuższą analizę.

Demka? Fajna sprawa, to miło że ktoś wraca z sentymentem do martwej platformy. Hobby jak każde inne, ale porównywanie go do mojego (tzn. używania amisystemu na co dzień) jest bez sensu. To są rzeczy nieporównywalne, a co dopiero różnicować je które jest lepsze, bardziej wartościowe i "bardziej hobbystyczne"


Owszem, demoscena to hobby, ale używanie "nowożytnych" systemów amigowych to również niestety (tylko) hobby. Nawet uzywając najbardziej nowoczesnych neo-Amig i systemów dostępnych na rynku, nie damy rady wykorzystać tych sprzętów i softów do profesjonalnej (nie hobbistycznej) pracy.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 19:57:08 przez slay
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem