Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#31] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@selur, post #30

Ty lepiej miej nadzieję, że wszyscy wyżej wymienieni coś zaprezentują HE HE HE...
[#32] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Hexmage960, post #29

Jak tego nie skończysz do RK, to lepiej rzuć całkowicie, bo robisz to chyba 5 lat.
[#33] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sanjyuubi, post #32

5 lat to nie jest długo. Nie dłużej niż leczę się ze schizofrenii, czyli bez mała 11 lat. Choroba uleczalna, ale bardzo długo i żmudnie się ją leczy. Podobnie z moją pracą. Ta grafika mi naprawdę wyszła, jak ją oceniasz? Szykuj się kolego na małą niespodziankę już wkrótce :)
[#34] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #31

..to znowu Zx czy Atari pozamiata Amige. Drugi raz tego nie przezyje
[#35] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@selur, post #34

Jak się uda, to też wystawię mojego Quake'a zrobionego w amosie :D Nie będą spektrumowcy pluć nam w monitor!
[#36] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Hexmage960, post #33

Skończ najpierw silnik, a potem szlifuj grafikę, albo dziel czas równo pomiędzy te czynności. Niewiele tej grafiki, wydaje mi się, że dobrze pasowały by te elementy jako "zbierajki" w jakiejś grze platformowej w stylu Jimmy's Fantastic Journey.
[#37] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@selur, post #34

..to znowu Zx czy Atari pozamiata Amige. Drugi raz tego nie przezyje

Aktualnie wydaje się, że propozycji amigowych może być mniej niż w 2013 (gdzie było ich 8), za to będą bardziej rozwinięte czy dopracowane. Wspomniane ostatnio nagrody (z okazji 30lecia Amigi) mają trafić do 2ch najlepszych amigowych produkcji, więc tutaj 8bitowa konkurencja ich nie zgarnie - warto więc stawać do konkursu :)

Nieoficjalnie mogę zdradzić też, że pracujemy nad tym, by w przyszłości móc zaproponować najlepszym pracom możliwość wydania pudełkowego - droga do tego bardzo daleka, ale światło w tunelu powoli się pojawia...
[#38] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #37

Tak jak pisze Sachy, niech i będzie mniej , ale liczymy na wyższy poziom. BTW jak wam się podoba nowy Amigazyn ? :)
[#39] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #37

Jak się wyrobię to cuś wystawie, ale nie mogę nic obiecać, ze względów czasowych. Aktualnie grzebię w kodzie dla strima i to zjada mój cały mikry wolny czas.
[#40] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

Organizatorzy gdańskiego RK-LE z radością informują, że w trakcie tegorocznej imprezy odbędzie się spotkanie z Adamem Zalepą, autorem i wydawcą książek i czasopism poświeconych komputerowi Amiga (książki: Directory Opus 5, Amiga OS3.1, Zapomniana królowa maszyn; pismo: Amigazyn).

Spotkanie będzie miało formę otwierającego wykładu o tytule "30 lat po krzemowej rewolucji" połączonego z dyskusją na ten i inne pokrewne tematy.

Zapraszamy!


Poniżej zapowiedź treści wykładu:

-----
30 lat po krzemowej rewolucji.

Świat komputerów przez ostatnie 30 lat zmienił się nie do poznania. Wielkie
i hałaśliwe skrzynki przybrały formę miniaturowych pudełek. Interakcja z
użytkownikiem zaczyna przypominać język naturalny. Wszyscy podłączyliśmy się
do globalnej sieci, z której czerpiemy już nie tylko informacje, lecz także
wzorce i normy zachowań. Internet zmienił komunikację i relacje
interpersonalne. Postępujący proces unifikacji powoduje, że brakuje miejsca
na dyskusję i realną konkurencję. Wiele projektów zostało zniszczonych,
zapomnianych lub zepchniętych na margines. Dziś świat nie znosi wątpliwości.

Nie wszystkim podoba się ta droga. Jak to się zaczęło i do czego prowadzi?
Kto pociąga za sznurki? Czy musimy poddawać się presji wielkich korporacji?
Jakie wartości przekażemy następnym pokoleniom? 30-lecie Amigi jest dobrą
okazją do zastanowienia się nad kondycją informatyki. Cofnijmy się do lat
'80-tych i przypomnijmy sobie ideały prawdziwych twórców rewolucji, która
zmieniła nasze życie.

-----
[#41] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #40

Szkoda, że mnie nie będzie chętnie bym posłuchał Pana Adama OK
[#42] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@BULI, post #41

To może wpadniesz jednak ? :) ja w zimie cały kraj przejechałem, żeby amigowców spotkać.
[#43] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@twardy, post #42

Pamiętam, było miło spotkać OK
Jak mówią: "..nigdy niemów nigdy.." ale puki co nie zapowiada się
[#44] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

Mam pytanie odnośnie gamedev compo. W przypadku tworzenia portu gry, punkt 19 nie pozwala mi wystartować w konkursie, gdyż jest to port i niektóre składowe gry nie są moją własnościa, jak grafika, układ plansz. Dlatego nie mogą być one Public Domain i stąd release nie może być Public Domain. Pytanie: Jak ten punkt 19 należy interpretować ? A może trzeba by go doprecyzować, pytam się bo nawet uzyskałem zgodę autora na tworzenie portu gry na Amigę, ale ten punkt 19. No chyba że wystawię poza konkursem.
[#45] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@asman, post #44

Moim zdaniem, jeśli masz zgodę autora na portowanie gry - w co wchodzi generalnie wszystko, to czemu masz nie wystartować? A na udostępnianiu gry też nie zarobisz więc...
[#46] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Tom Rain, post #45

Podoba mi się Twoje zdanie i chciałbym by tak było :). Zawsze może być poza konkursem, ja tu nie widzę problemu.

Jak portuje grę to nie myślę jakoś o zarabianiu na niej :)
[#47] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@asman, post #44

@Asman: dzięki za pytanie. Odpowiedź nie jest łatwa, bo sprawa portów była chyba najdłużej dyskutowaną przy ustalaniu zasad w szerokim gronie organizacyjnym (różne platformy). Tutaj dochodzi zgoda autora na wykorzystanie materiałów - musimy się zastanowić i ponownie przedyskutować sytuację - odpowiemy tak szybko, jak będzie to możliwe.

Gdyby jednak zapadła decyzja, że jako port nie może uczestniczyć w RKGDC - wtedy można spokojnie wystawić port w Wild Compo (Wild to zbiorcza i lekko myląca nazwa kategorii, np. w 2013 II-gie miejsce zajął porządny music-disk) - na razie jednak proszę o cierpliwość.

Pozdrawiam.
[#48] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #47

@sachy

W każdym razie by nie komplikować życia i nie zmieniać już ustalonych zasad, to dla mnie może być w Wild Compo, o ile czasowo dam radę.

edit: Aha i dzięki za odpowiedź.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 22:28:27 przez asman
[#49] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@asman, post #48

Asman, przedyskutowalismy temat w gronie organizatorow i nie ma problemu zebys wystawil port w GameDev. Zmodyfikujemy tez zapis regulaminu o ktory pytales, nie jest naszym celem, zeby ktokolwiek pozbywal sie praw autorskich, tylko żeby prodki byly dostepne za darmo.
[#50] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@twardy, post #49

@twardy
Dzięki za odpowiedź.

Zrzut ekranu co być może mi się uda sportować, czas dzięlę pomiędzy inne amigowe projekty a tamte mają większy prio, więc nie wiadomo czy mi się uda. Tak przy okazji 'Promenade' to tytuł planszy a nie gry.

[#51] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@asman, post #50

:D fajnie
[#52] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@asman, post #50

Czekamy na efekt końcowy na RK15. Też przygotuję coś ale w innej kategorii. Czy organizatorzy planują jakieś LamerCompo

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 22:10:21 przez miro_78
[#53] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@miro_78, post #52

Też przygotuję coś ale w innej kategorii. Czy organizatorzy planują jakieś LamerCompo?

Jako, że imprezę współorgnizuje grupa LAMERS, wszystkie konkursy możemy nazwać "lamerskimi". Serdecznie zapraszamy do udziału, a najpojemniejsze będzie zapewne Wild Compo, którego zasady można obczytać na stronie party w zakładce KOMPOTY.
[#54] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #53

Na naszej stronie uruchomiliśmy możliwość dopisywania się na listę gości, chętnych więc zapraszamy:

RK/LE'15: "Visitors"
[#55] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #54

Dzięki uprzejmości PIXEL NATION możemy zaprezentować Wam oficjalny jingle oraz video mini-invitkę RK/LE 2015.

link

Zapraszamy!

PS: logo imprezy stworzył Jok/Dreamweb.
[#56] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #55

Świetny klip :)
[#57] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Mariodj, post #56

Potwierdzam!
[#58] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #55

Muza za bardzo pachnie atarii ale całość OK OK

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 12:05:24 przez BULI
[#59] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@BULI, post #58

Pewnie dlatego, ze w tle brzdąka sobie pokey.
[#60] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@BULI, post #58

Tak to Pokey, (niezly wech ) ... nie zapominajmy, ze RKLE to impreza multi oraz, ze wczesniej byla invitka w 100% amigowska ok, racja
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem