Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#121] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@AceMan, post #96

Jasne, rozumiem. Moim zdaniem warto rozmawiać o takich sprawach - spojrzenie na różne koncepcje organizacyjne może tylko pomóc wszystkim, którzy robią, lub chcą zrobić jakiekolwiek "party". Oczywiście, przy flaszeczce tez można :)

Jeżeli chodzi o promocję imprezy wśród "randomowców", to pamiętam, że w na ostatnim Breakpoint w 2010 roku na imprezę została zaproszona delegacja mieszkańców miasteczka, w którym miało miejsce party - przyszli, pooglądali, nic nie płacili za wejście. Na scenę taką wycieczką nikogo się nie zachęci, ale do wykopania starego komputera ze strychu - może już tak.
[#122] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #120

@sachy: ja na SV byłem dwa razy i zauważyłem, że nikt w Polsce nie jest w stanie dorównać Greyowi pod względem kontaktów przy organizacji. Na zwrocie "impreza z alkoholem" negocjacje z dyrektorami szkół zazwyczaj kończą się nagle i bezpowrotnie

A pomysły zawsze się przydadzą :)
[#123] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Fei, post #122

@Fei: pełna zgoda - SV to wyśmienite party a Grey gigantem organizacji jest i basta :) Myślę, że wszyscy trzymają kciuki za SV2k16 i to niezależnie od "przynależności scenowej".
[#124] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #123

Już ostrzę sobie zęby na SV2016 :) Tymczasem do zobaczenia na RK2015.
[#125] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

RETROKOMP / LOAD ERROR 2015
Nagrody w scenowych COMPOS

Dzisiaj możemy już oficjalnie opublikować rozpiskę nagród pieniężnych, przewidywanych w scenowych konkursach podczas RK/LE'15. Wypłaty nagród podlegają pewnym regułom (głównie księgowym), które zostały opisane w regulaminie na stronie www.retrokomp.org i uczestników competitions bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi. Zgłoszenie pracy do konkursu automatycznie oznacza zaakceptowanie wspomnianych zasad. Kwoty podane są w oficjalnej polskiej walucie (PLN), w kolejności: miejsce #1, #2, #3.


1. CHIP MUSIC COMPETITION - 300/200/100 (PLN)

2. 8-BIT PIXEL GRAPHICS COMPETITION - 300/200/100 (PLN)

3. 8-BIT EXECUTABLE COMPETITION - 700/600/500 (PLN)

4. AMIGA MUSIC COMPETITION - 300/200/100 (PLN)

5. AMIGA GRAPHICS COMPETITION - 300/200/100 (PLN)

6. AMIGA EXECUTABLE COMPETITION - 700/600/500 (PLN)

7. WILD / CRAZY COMPETITION - 300/200/100 (PLN)


Dodatkowo przewidujemy sympatyczne nagrody rzeczowe, które otrzymaliśmy od naszych sponsorów (szczegóły były lub jeszcze dodatkowo będą publikowane na naszej stronie www).

W konkursie RETROKOMP GAME-DEVELOPMENT COMPETITION przewidywane są wyłącznie nagrody rzeczowe, o których również informowaliśmy już wcześniej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich konkurencjach! :)
[#126] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@asman, post #84

Dużo to pogaduch o hajsu, a ja ze skromnym pytaniem do organizatora:
na jakie kompo wystawiasz cracktro?
[#127] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@ViN0, post #126

Amiga Executable. Jeśli spełnia wszystkie wymagania określone w rulezach dla tego kompotu.
[#128] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@ViN0, post #126

@ViN0: jeszcze nie zdecydowałem - a Ty? Skoro pytasz, znaczy też zawalczysz :)
[#129] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #128

Nie wiem jeszcze co zrobię, szukam konkursu który pasowałby do crack intra.
W sumie jak myślisz o grze to można od razu ją scrackować i być pierwszym szeroki uśmiech
[#130] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@ViN0, post #129

Moją możesz cracknąć. Chociaż nie posiada ona jakiegokolwiek zabezpieczenia ;)
[#131] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #130

teh_KaiN to weź zabezpiecz, bo starzy crackerzy nie mają czego łamać:)
[#132] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@twardy, post #131

Najpierw grę muszę skończyć!
[#133] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #132

Jednak lece do Gdanska i bede tam wystawial Crazy Priest, przekonales mnie teh_KaiN :) Wlasnie kupuje bilet. Trzeba ostro przycisnac z gra. Myslalem, ze bede mogl oddac w dniu imprezy, ale dopiero teraz doczytalem, ze trzeba wyslac max do 30 wrzesnia. Czasu mega malo, a tak duzo jeszcze do zrobienia. Wczoraj poszedlem spac o 5, dzisiaj tez sie kroi dluzsze posiedzenie :) Zrobie wersje DEMO z 2 levelami + 2 walki z Bossem i bedzie git. Wiecej leveli dorobie po imprezie.

Czy ktos sie moze orientuje na jakiej Amidze beda odpalane gry w game compo? Czy bedzie to gola Amiga, czy z karta turbo?
[#134] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sordan, post #133

@Sordan: miło nam słyszeć i gratki dla Teh_Kaina za siłę przekonywania! :) Termin zgłoszń gier faktycznie jest do 30.09, ale już kiedyś deklarowaliśmy, że jeśli zgłosisz udział w konkursie i prodkę sensownie zaawansowaną - masz możliwość (na swoją odpowiedzialność) kontynuować pracę nad nią aż do dnia imprezy (tylko podejmujesz ryzyko, że nie wiemy jak to odpali na compo-maszynach).

@Selur (pewnie czytasz) - nie wiem o co poszło na PPA (sledzę tylko niektóre wątki), ale u nas masz czystą kartę - zapraszamy z prodką (lub i nawet bez niej). Wiem, że coś ciekawego rozwijałeś - szkoda wrzucać to do szuflady. Zapodawaj na konkurs :)
[#135] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@ViN0, post #129

@BlackViN0: jak piszesz poważnie, to dawaj do EXE, ostatnio popularny robi się 1-screener intro, więc i cracktra pod to mogą podpadać. A jak piszesz dla zgrywy, wpadaj (bo widzę że jeździsz) na czystą integrację :)
[#136] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #134

No to elegancko. To co sobie zaplanowalem to powinienem skonczyc i wtedy podesle do 30 wrzesnia wam to co jest. A najwyzej pozniej jak uda mi sie dodac jakis level, ewentualnie cos poprawic to wezme juz ze soba. Co do selura to oprocz sporej wiedzy i umjejetnosci ma tez slabosc do tak zwanych `handlarzyn` stad jego kolejny ban.

@Selur: wbijaj do Gdanska, mosz u mie liter gorzoly! Mowie serio.
[#137] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015
[#138] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015
[#139] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #125

No dobra, hotel zaklepany. Mam dwa miejsca w samochodzie ze Śląska do Gdańska i z powrotem. Wyjazd wcześnie rano w piątek, powrót po południu w niedzielę. W przypadku 4 osób koszty to około 100 zł/os. Chętnych zapraszam na priv.

A te dwa posty nade mną to zdecydowanie offtopic i jakieś szambo. Moderatorze, moderatorze!
[#140] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #134

I super, że taka możliwość jest, skorzystam z jej na pewno a póki co liczę że wyrobię się z czymś stabilnym na 30.09. Obecnie jakieś paskudztwo w moim kodzie się zalęgło, z którym również pomaga mi Asman... mam nadzieję że znajdziemy przyczynę buga, bo obecnie gra dosłownie leży. Aktualnie piszę na sucho. ;) Ten zapis jest wyszczególniony w regulaminie? Bo jakoś się nie dopatrzyłem. Chyba że to bardziej ciche przyzwolenie.

I tak, ponawiam pytanie Sordana, jak będzie wyglądać konfig sprzętowy? Gra będzie prezentowana na bazie przesłanego filmu (ze wcześniejszą weryfikacją zgodności z faktyczną grą), czy na żywo?

Sordan, świetnie że jedziesz. Aszu, zepnij poślady i też się zjaw! Kto jeszcze, ludziska? Asman? HexMage? Djpiotrs? Juen? Koyot? Andrzej Drozd?

nie wiem czy Selur czyta, ale dam mu cynk żeby zajrzał. Fajnie by było go zobaczyć na imprezie, pogadać na spokojnie. Jak by nie patrzeć jest to jedna z bardziej twórczych postaci na PPA.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 10:38:23 przez teh_KaiN
[#141] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #125

Jaki jest maksymalny filesize w przypadku amiga music?
[#142] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #140

Wzorem 2013 gra będzie prezentowana w formie mojej konferansjerki + film z gameplayu i screeny.... spójrzcie na regulamin, filmy tez powinnismy dostac.
[#143] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sordan, post #136

Z pozdrowieniami od Selura:

Tak, czytalem caly watek. Mam teraz sporo na glowie i raczej nie bede mial czasu na dokanczanie czegokolwiek a z prezentowaniem niedokonczonych gier, to wiadomo jak jest (z reguly wielkie rozczarowanie).

Widze jednak, ze sporo ciekawych ludzi deklaruje chec przybycia wiec mysle, ze sie zbiore w kupe i tez przybede. Picie gorzaly mnie w ogole nie interesuje ale chetnie bym posluchal czy ludzie maja jakies ciekawe projekty w trakcie realizacji. Przydalby sie jakis sprzet, zeby pokazac jakies zaczete rzeczy (kod, grafika, muzyka.. cokolwiek), niekoniecznie na big screenie w czasie prezentacji, tylko na spokojnie gdzies tam przy jakims stole z kompem i obgadac sprawe.
[#144] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #143

Sprzetu bedzie pod dostatkiem. Prezentowac mozna preview...
[#145] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@twardy, post #144

No i jeszcze jedna sprawa: jeśli autor będzie na miejscu, to może produkcję zapresentować sam, wyręczając mnie na chwilę w konferansjerce :) pozostałe zasady prezentacji (forma, długość), nie ulegną zmianie.
[#146] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@twardy, post #145

He he, ja wystawię takie coś :D
[#147] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Tom Rain, post #146

Jak tendencja się utrzyma to wszystkie entry będą wymagać dopalonych konfigów ;d
[#148] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #143

Spróbuję dotrzeć, może się uda. To byłoby moje pierwsze party od jakichś 15 lat:) Fajnie byłoby osobiście poznać osoby, z którymi tu się pisze, a na samym party pewnie znalazłoby się więcej znanych twarzy:) Co do picia, to przecież zawsze była obowiązkowa część każdej imprezy... Zwłaszcza w pociągach... :) Raz przepiłem całą kasę bodajże na Satellite i tylko dzięki innym partowiczom dotarłem do domu:)
[#149] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@aszu, post #148

Piętnaście lat temu jadąc na Satke (99/00 - gdzieś w okolicach) pociągiem (14h) dało radę zrobić niezły biforek, potem był czas żeby pospać i koło południa w Szczecinie - teraz ze względu na czas/koszty/wygodę czeka mnie dziewiczy wyjazd samochodem na party - co za czasy...
[#150] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #140

Mnie nie będzie. Ja jestem ogólnie bardzo mało rozrywkowy, a swoje autko wykończyłem jeżdżąc na lewo i prawo w góry, patrząc od Rybnika (Sudety na lewo i Bieszczady na prawo). Moja żoneczka toleruje Amigę i to że gram muzę w zespole oraz że nie widzę świata poza Amigą i muzyką, ale wyjazd do Gdańska teraz nie wypali.
Mam nadzieję że "Kasztelak" wygra i że spodoba się także muza 3 kanałowa. Kiedyś opowiem o tym jak stworzyłem sampel o brzmieniu organ kościelnych. Długo szukałem w necie i nie znalazłem, to sobie sam zrobiłem (nie samplowałem).
Trzymam kciuki za "Kasztelaka".
Amiga RULEZ!
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem