Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#31] Re: Scenowa grafika - rozważania

@AceMan, post #30

ach... spóźniłem się....
to tylko dodam, że to było w którymś numerze zina RAW.
fajny kawałek

... hello boys and girls.... :)
[#32] Re: Scenowa grafika - rozważania

@Ralpheeck, post #18

Pamiętam jak ludzie obśmiewali w zinach i modułach twoje "Wszystkie sample gitarowe wykorzystane w tym module...", a sami woleli zrypać z płyty lub poprosić gitarzystę, bo przecież kto by się uczył grać na gitarze, aby coś nagrać?


Tak, racja. Wynikało to też z jakiegoś chorego dążenia do doskonałości - jakiś muzyk pewnie myślał sobie: "skoro nie potrafię perfekcyjnie grać na gitarze, to nie będę w ogóle próbował tylko wezmę gotowe sample". Sam zacząłem nagrywać gitarę w momencie, gdy usłyszałem pierwsze zachodnie gitarowe moduły. Stwierdziłem, że Polacy nie gęsi i skoro na zachodzie tak już kombinują, to ja też mogę coś spróbować zrobić w gitarowym stylu, zwłaszcza że lubię brzmienie gitary. Owszem, miałem wówczas świadomość, że pewnie nie dorównam znanym zagranicznym scenowym muzykom jeżeli chodzi o technikę gry, ale przynajmniej spróbuję.

Po latach głęboko zastanawiam się czy nie było czasem tak, że zachwycałem się rżniętymi samplami myśląc, że ktoś samodzielnie nagrywał gitarę. Zakładam, że tak nie było ale wątpliwości się rodzą.
[#33] Re: Scenowa grafika - rozważania

@retronav, post #31

To ja też mam małą zagadkę. Chodzi o moduł XTD zatytułowany „Unknown”. Jak zauważa w nazwach sampli sam autor, jest to konwersja, dokładniej motyw został wzięty z refrenu pewnego utworu, polskiego wykonawcy. Myślę, że udało mi się go zidentyfikować. Ciekawe, czy sam XTD rozwiązał zagadkę, no i czy Wam się to uda.
[#34] Re: Scenowa grafika - rozważania

@Krashan, post #33

Teraz identyfikowanie czegokolwiek jest w zasadzie banalnie proste - jest nawet jakaś strona, na której można zagwizdać motyw i strona powie co to za utwór. Ale w dobie przed internetem, gdy jakaś melodia, nawet w miarę znana, chodziła po głowie, to niekoniecznie wiedziało się co to za motyw. Ot, po prostu, coś tam się pamiętało ale niekoniecznie wiedziało się skąd. I nieraz wklepało się toto do ProTrackera - na tyle, na ile pozwalała pamięć. Oczywiście gdy chodziło o bardzo znane kawałki, to było wszystko jasne - wiadomo było, że jakiś motyw jest Bilińskiego albo Jarre'a. Ale jak się w muzyce popularnej nie siedziało za bardzo, to już w przypadku mniej znanych utworów tak prosto nie było.
[#35] Re: Scenowa grafika - rozważania

@XTD, post #34

To jasna sprawa. Po prostu słuchałem sobie wczoraj swojej kolekcji modułów (testuję wzmacniacz słuchawkowy własnej konstrukcji ) i wtem „ja to przecież znam”. Patrzę na tytuł, zaglądam do info no i stąd moja zagadka. O tyle ciekawsza, że stylowo sam utwór odbiega nieco od tego, z czego zespół, o którym mówimy jest znany.
[#36] Re: Scenowa grafika - rozważania

@Krashan, post #35

No to zapodawaj odpowiedź!
[#37] Re: Scenowa grafika - rozważania

@Krashan, post #33

Dwa Plus Jeden - Requiem dla samej siebie?
.
[#38] Re: Scenowa grafika - rozważania

@rePeter, post #37

Kurcze. Rzeczywiście. Słyszałem piosenkę wiele razy w dzieciństwie, nie miałem pojęcia że to 2+1!
[#39] Re: Scenowa grafika - rozważania

@Ralpheeck, post #38

No chyba, że inspiracją było coś innego, XTD musiałby zająć stanowisko.
Za komuny polskie zespoły nieraz coś tam sobie pożyczały z zachodu,
piractwo nie dotyczyło jedynie oprogramowania ;)
.
[#40] Re: Scenowa grafika - rozważania

@Krashan, post #35

XTD był ponadczasowy i w 1993 roku zrobił coverChylińskiej :)
[#41] Re: Scenowa grafika - rozważania

@rePeter, post #37

Dwa Plus Jeden - Requiem dla samej siebie?
Tak, moim zdaniem to ten utwór.
[#42] Re: Scenowa grafika - rozważania

@agrajek, post #40

Nie.
To Chylińska zerżnęła z XTD ;)
.
[#43] Re: Scenowa grafika - rozważania

@rePeter, post #42

Hej, to może ktoś pomoże mi znaleźć tytuł poszukiwanego utworu?
Skopiowałem z modules.pl, bo tam nikt się nie odezwał :(

Kilkanaście lat temu, w czasach kiedy nie było dostępu do internetu, na jednym z dysków otrzymałem moduł ze znaną z telewizji melodią.
Wiecie że już kilkanaście lat zastanawiam się co to było? Nawet w liceum grałem to czasami na elektryku, z nadzieja że ktoś pozna - nic.
Melodia ta, często była grana w Sportowej Sobocie w latach dziewięćdziesiątych. Próbowałem kiedyś na PPA, ale też nikt nie znalazł.


mix.matthaland

W samplach jest:
mix
guru magic
m.i.x
airwolf
rbx
young
rzeszów
1992
m i x
dabi



Jakiś remake Jan Hammer'a? Joe Satriani? Szukałem, ale nic nie znalazłem.
Zauploadowałem moduł, jak będzie zaakceptowany to dorzucę link.


Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 22:32:28 przez Kagaster
[#44] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Jazzcat, post #1

(Nie wiem czy odnalazlem dobry watek oraz czy juz czasem nie bylo)

Z jakiego amigowego dema ktos zerznal ten motyw:

link
[#45] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Phibrizzo, post #44

Dla mnie łatwe, więc pozwolę wykazać się innym No chyba że nikt nie odgadnie, w co wątpię.
[#46] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Jazzcat, post #45

Relic? Albo to z babką w jaskini a`la Tomb raider

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 14:29:41 przez Mikrobi
[#47] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Phibrizzo, post #44

hjb

Zawsze uważałem, że ta muza rujnowała całkiem przyzwoite demo.
[#48] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #47

To moze ja uscisle, bo widze ze malo kto je zna:

Haujobb-Mnemonics
[#49] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Phibrizzo, post #48

Mało kto zna Mnemonics z rewelacyjna muza Marca ?
dobry żart OK
[#50] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Phibrizzo, post #48

Tzn. kto z kogo pojechał, bo nie qmam
Remix wydany na 12'' w 1998, a demo w 1999.
[#51] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Kilos, post #50

Wiadomym przecierz jest ze w tamtym okresie to muzycy amigowi (i nie tylko) wzorowali sie na innych bardziej komercyjnych wykonawcach. Sampler w dlon i jechane.
To ze napisalem ze to za amigowego dema zajumane to napisalem oczywiscie z przymrozeniem oka bo wszyscy wiedza ze zazwyczaj jest odwrotnie.


Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 00:07:22 przez Phibrizzo
[#52] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Phibrizzo, post #51

Nie zauważyłem przymrużonego oka.
Ten remix to akurat nie bardzo moja nuta, ale lubię Front dlatego zwróciłem uwagę.
[#53] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@HOŁDYS, post #49

Z muzyką jak ze wszystkim, zależy kto co lubi.
A demo samo w sobie w naszych zacnych czasach leciało u mnie na okrągło ;)
[#54] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@mikecios, post #53

No właśnie tytuł tego wątku świetnie się wpasował do takich opinii.
[#55] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Ralpheeck, post #54

To przy okazji wyskoczę z takim pytaniem. Zrobiłem sobie na własny użytek przesiew protrackerowych kawałków z lat '90, i wybrałem takie które z tych czy innych powodów mi podeszły. Z wyłączeniem muzyki z gier. Wyszła mi na razie taka lista muzyków jak pod linkiem poniżej (Google Docs). Jest dość luźna i może się skurczyć. Są tam ludzie u których znalazłem przynajmniej jeden kawałek warty posłuchania. Ale przy takiej liczbie osób na pewno jeszcze sporo mi uciekło. Więc jeśli komuś chciałoby się rzucić okiem i miałby sugestię to prosiłbym o podrzucenie. Tutaj albo gdzieś na PM/maila czy gdziekolwiek. Z góry dziękuję.

Link do listy w Google Docs
[#56] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #55

Tak marudzę; ale szkoda że te mody nie masz podlinkowane do zassania ;))) tak dla wlasnej wygody mówię bo wiem ze to jednak trochę czasu potrzeba żeby każdy tytuł znaleźć ;)
[#57] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@mikecios, post #56

Nie marudzisz - taka paczka zbiorcza modów / MP3 twórczości amigowej mile widziana
[#58] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@mikecios, post #56

Kiedyś coś z tym zrobię i pewnie udostępnię, tylko jeszcze nie wiem dokładnie w jakiej formie. Na razie robię jeszcze przesiew i jak pisałem, lista może się zmienić, jeśli np. wyłapię jakieś gnioty które przez nieuwagę przepuściłem.
[#59] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #58

Taka paczka osobista, nie miałaby sensu. To tak jakby ktoś chciał od ciebie gify ładnych dziewczyn z internetu. Zawsze te które ty wybierzesz będą dla Ciebie ładniejsze :)

Mógłbyś zrobić paczkę pt. "najbardziej znane amigowe mody", które każdy amigowiec powinien znać. Kiedyś pracowałem nad czymś takim, ale dałem sobie spokój :(
W sumie fajnie jakby jakiś Jazzcat lub Xtd coś takiego odwalił...


Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 04:17:42 przez Ralpheeck
[#60] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Ralpheeck, post #59

Skoro jakiś amigowy hibernatus nie widzi w tym sensu, to z tym większą przyjemnością wrzucę paczkę w obieg. Ale dopiero gdy uznam, że jest gotowa. Musisz uzbroić się w cierpliwość!
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem