Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#61] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #60

Każdy ma jakąś tam swoją listę i zbiór. Swego czasu np. Korni udostępnił modowypaczek (ref: wątek z 2007 roku)
[#62] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@grxmrx, post #61

I bardzo fajnie, że udostępnił, dzięki za podrzucenie. Może nawet kilka nicków sobie zgarnę jeśli nie ma u mnie, chociaż widzę tam różnorodność formatów, a ja ograniczam się tylko do modków czterokanałowych. Narzuciłem sobie jeszcze kilka innych restrykcji, np.: wywalam covery, ripy, muzę z gier i bardzo znanych dem (bo one i tak są znane i ograne). Na tę chwilę mam na liście 3100+ plików, co przekłada się na tydzień ciągłego słuchania wg Foobara. Gatunkowo raczej wchodzi wszystko, oprócz diskopolo. Tak, że trochę inne założenia. A w rezultacie ma to być taka lista, której mogę sobie słuchać w trybie 'random play' bez ochoty ciągłego klikania 'next'. Niestety Modlandy i tego typu serwisy są fajnymi archiwami, ale jest tam tyle rupiecia że szybko odechciewa się słuchać (polecam katalog Protracker/Lem z Modlanda :>).
[#63] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #62

Teraz tak: może ktoś ma w swoim zbiorze moduł Wings of Freedom autorstwa Dolby/Darkness. W sieci jest w wersji z urwanymi samplami. Zrobiłem sobie quick fixa, żeby dało się słuchać ale wolałbym oryginał.
[#64] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #60

No to bum. Po miesiącach grzebania, przesiewania i sortowania spreparowałem w końcu paczkę wyłącznie dla hardkorowych amigowców, którzy się ośmiobitowcom nie kłaniają i mają ochotę posłuchać co to się drzewiej na czterech kanałach samplami wyprawiało:

Protracker Modules Gpack v1.0 (ok. 1GB do pobrania)

W dużym skrócie jest to paczka ponad 10000+ wybranych modułów zgodnych z formatem Protrackera. W paczce znajduje się muzyka demoscenowa (głównie), nie ma w niej natomiast soundtracków z gier. Obejmuje wszelkie gatunki muzyki jak z całego trzydziestoletniego okresu w jakim muzyka trackerowa powstawała (i powstaje). Dokładniejsze kryteria doboru utworów podałem w pliku info załączonym o archiwum.

Utwory wewnątrz archiwum .rar nie są skompresowane, więc można sobie słuchać na czym się komu podoba. Po dekompresji wychodzi około 1,8 GB danych.

Czy paczka jest kompletna? Oczywiście nie. Czy będzie aktualizowana? Być może. Czy będzie hostowana pod podanym linkiem po wsze czasy? Nie wiem. Jeśli skończy się miejsce na Google Drive może zniknąć, ale na razie nic takiego nie przewiduję.

Zaprawdę więc bierzcie i słuchajcie z tego wszyscy "to make Protracker music great again!"
[#65] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #64

Świetna robota! Z wielką chęcią zapoznam się z tym archiwum! Już się zasysa!
[#66] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #64

Ja również OK
[#67] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #64

To i ja bardzo chętnie skorzystam. O dobór utworów jestem spokojny, bo trudno znaleźć lepszego fachowca, który mógłby to zrobić. OK Takich inicjatyw nam właśnie potrzeba.
Już się zasysa... Dzięki Grogon!
[#68] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #64

Właśnie zacząłem wstępne przeglądanie i przesłuchiwanie - zacna paczka, szacun za ogrom roboty!
[#69] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@MDW, post #67

Muzy do słuchania na lata.

P.S. Bartman/Lasermania :)

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 19:31:35 przez morph123
[#70] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #64

Genialna kolekcja ;) Czegoś takiego właśnie szukałem, dzięki!

Do tej pory korzystałem głównie z płytek Mods Anthology (której wadą jest to, że jest chyba z 1996 r.) oraz z ftp Modland (którego "wadą" jeśli można to tak określić - jest to, że nie ma tam żadnej selekcji, więc znalezienie czegoś przyzwoitego jest trudne".
[#71] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #64

Łoooo, biorę to. Dzięki. Ciekawe czy będzie tam mój ulubiony mod Discomix ( Dichomix )?

edycja:

Dłużej się rozpakowuje niż ściąga :D Znak czasów :D

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:46:35 przez AmmigaCDTV
[#72] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@AmmigaCDTV, post #71

No i tak trzymać panowie! Mam nadzieję, że każdy znajdzie sobie tam coś staro-nowego i ciekawego zarazem.

Łoooo, biorę to. Dzięki. Ciekawe czy będzie tam mój ulubiony mod Discomix ( Dichomix )?


Tego nie znajdziesz. Moim założeniem było/jest by w paczce znajdowała się oryginalna muzyka demoscenowa i dlatego wszelkie covery, remixy, medleye i samplingi komercyjnych utworów odpadły. W zasadzie to mógłby być ciekawy temat na inną paczkę/składankę.
[#73] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #72

Ciągnę, dziękuję. Może się znajdą moje zaginione kawałki z okolic 93-96 roku ;)
[#74] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Splavinho, post #70

Do tej pory korzystałem głównie z płytek Mods Anthology (której wadą jest to, że jest chyba z 1996 r.) oraz z ftp Modland (którego "wadą" jeśli można to tak określić - jest to, że nie ma tam żadnej selekcji, więc znalezienie czegoś przyzwoitego jest trudne".


Właśnie 'Mods Anthology' i Modland to źródła które miały tutaj największy udział, chociaż oczywiście okazjonalnie pobierałem też z innych, bo żadne źródło nie jest kompletne. Pobieranie pojedynczych kawałków to katorga i życia by na taką zabawę nie starczyło. Akurat miałem pecha i gdy się za to zabierałem to tracker.modarchive.org nie chciał działać.


@Drakon
Ciągnę, dziękuję. Może się znajdą moje zaginione kawałki z okolic 93-96 roku ;)


Jeśli sam nie znalazłeś ich w źródłach online, to raczej nie ma na to szans, bo tylko z tych korzystałem. W składankach które są doskonale nieuporządkowane też mi się nie chciało specjalnie grzebać. Ale jak ktoś ma coś ciekawego, czego brakuje, a spełnia kryteria (podane w pliku info) to chętnie uzupełnię i dołączę.
[#75] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #72

O tak, fajna by była druga taka składanka z tymi coverami i samplingami. Bardzo miło wspominam takie utwory.
[#76] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #74

Jeśli sam nie znalazłeś ich w źródłach online, to raczej nie ma na to szans, bo tylko z tych korzystałem.


No nie znalazłem. Ale i tak bardzo miło - patrząc na kryteria - że kilka moich modułów się tutaj załapało ;)

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 14:29:11 przez Drakon
[#77] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Drakon, post #76

A na płytkach giełdowych z tamtych lat?
Może pamiętasz nazwy ?
[#78] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Norbert, post #77

Nazwy są dość istotne.
To była seria modułów o nazwie "Wycipiorus" - kilka części.
Oraz tak dziwne twory jak "The corps of pigs" czy kilka innych pisanych jeszcze pod ksywą Dr Brown.
A także moduł wystawiony na party Gelloween, nazywał się Rebellion.
[#79] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Drakon, post #78

Ciekawe ile łącznie czasu zajęłoby odsłuchanie całej zawartości non stop sumując czas poszczególnych modułów.
[#80] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #64

Paczka modułów jakie miałem przygotowane na Load Error party do robienia klimatu

Load Error MOD pack
[#81] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@mccnex, post #80

Dzięki! Przejrzę sobie, może coś uzupełnię, jeśli zabrakło w mojej.
[#82] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #81

Uzupełniłem o kilka modków z paczki mccnexa i jeszcze innych. Wyłapałem kilka przeoczonych kawałków, których nie powinno być i 'zmodowałem' też kilka. Zrezygnowałem też z wersji w nazwie, ponieważ paczka jeszcze ciągle żyje i się zmienia płynnie, więc to nie miało sensu. Wcześniej zakładałem, że może zrobię jakiś jeden większy update np. za pół roku ale wygodniej mi to robić po prostu ad hoc. Dzięki za sugestie odnośnie zawartości.


Tutaj podaję listę kawałków, których w mniejszym lub większym stopniu naprawiłem (np. uzupełniając brakujące sample, które nie wiadomo dokładnie jakie były). Jeśli ktoś posiada nieuszkodzone to proszę o podrzucenie:

- quick - "2ddemo3.soundtrack"
- terrax - having not fun77000
- thorin - "wings of freedom"
- venture - "i.h.n.k.t.o.b"
- voya-ger - "klingon swing"
[#83] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #82

Pod choinę poszedł kolejny update Protracker Modules Gpack. Nie za wielki, ale coś przybyło
[#84] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #83

Mała wzmianka o Protracker Modules Gpack'u

11 017 - to jest aktualna liczba modułów w paczce. Słuchając od czasu do czasu robię drobne prace porządkowe usuwając kawałki, które znalazły się tam przez przeoczenie (np. wyłapałem kilka modułów formacie mod mających więcej niż 4 kanały, albo były po prostu słabe), a czasem uzupełniam gdy najdzie mnie natchnienie za grzebaniem w tym temacie. Po dwóch latach od pierwotnej publikacji wyleciało sumarycznie kilkadziesiąt kawałków, ale przybyło ich znacznie więcej. Można więc stwierdzić, że paczka/playlista żyje i się rozwija we właściwą stronę. Jeśli ktoś jest zainteresowany byciem na bieżąco to można sprawdzać podany link raz na kilka miesięcy.

W paczce przeważają moduły z lat '90. Istnieje spory potencjał na uzupełnienie jej kompozycjami z XXI wieku, co być może nastąpi. Może ktoś ma zebrane moduły z kompotów po roku 2000 i mógłby udostępnić w zwartej paczce? Mierzi mnie sama myśl o ściąganiu po jednym katalogu ze scene.orga.

Link do archiwum Protracker Modules Gpack się nie zmienił i nadal jest pod adresem:

https://drive.google.com/open?id=1Vvs6TnDzQtIpy2xRG53crpZndxD4pxLw
[#85] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@nogorg, post #84

No i udało mi się zrobić apdejcik przed końcem roku. Jak zawsze coś wyleciało, ale więcej przybyło więc liczba modków w paczce na dziś to 12381
[#86] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Jazzcat, post #1

[#87] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Jazzcat, post #86

Olałbym to, gdyby ktoś chciał jedynie poudawać muzyka. Ale ten gościu wydawał w ten sposób "swoje" płyty! Mój kawałek "Stupefacient" wrzucony przez kogoś na YouTube został wyciszony (ponieważ prawa niby należą do złodzieja) - to już jest przegięcie.
[#88] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@XTD, post #87

Napiszcie do Jacka Tomkowicza z RMF FM.
On prowadzi taki fajny program na YT o plagiatach muzycznych pt. "Gdzies to juz slyszalem".
Moze sie zainteresuje.

XTD: probowales o to walczyc z YT lub tym muzykiem?


Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 23:26:01 przez Phibrizzo
[#89] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@XTD, post #87

Ma ktoś więcej muzy tego "kolesia"?
Czy on po prostu wygasił dwa kanały z oryginalnego modułu?
Jprl....
[#90] Re: Scenowa muzyka - rozważania

@Phibrizzo, post #88

Gościu pokradł o wiele więcej - na pouecie jest nawet temat o tym (dzięki Jazzcatowi się w ogóle o tym dowiedziałem). link

Tak, zgłosiłem do YouTube, Spotify i do wytwórni. Zobaczymy czy to coś da. Biorąc pod uwagę idiotyzm ludzi ogólnie, to nie wierzę w powodzenie tego typu akcji - oni w zasadzie niewiele analizują (już dostałem dwa maile z prośbą o dodatkowe informacje, które zawarte były w pierwszym mailu - gdyby ktoś tam chciał się w ogóle w to zagłębiać). Generalnie jedyne, co mnie irytuje, to że gościu na tym zarabiał (choćby nawet sprzedał jedną kopię, ale zawsze) i w dodatku jeszcze kawałki są objęte prawami autorskimi - tak, że teraz opublikowanie mojego kawałka jest traktowane jako naruszenie.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem