Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
Wątek zamknięty
[#1] Amiga vs Atari - Lotus Music
hehe

aż łza się kręci :)

http://www.youtube.com/watch?v=1hvQjRFTKoM
[#2] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Zuzikofon, post #1

Już było to poruszane na forum- takich porównań na YT jest znacznie więcej- ja mam łezki w oczach przy Lotusie II OK
[#3] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@BULI, post #2

Lotus II - Intro, oraz przerywniki między levelami, oraz muza na koniec gry - Wszystkie kawałki są kapitalne, przez co doczekały się remixów.
[#4] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Zuzikofon, post #1

Nooo niestety ST wypada tu straszliwie cieńko... Kurcze, a zawsze byłem przekonany że zdecydowana wyższość Amisi nad Atarynką to tylko mit... ;)
[#5] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@eraser, post #4

Zależy co porównywać o ile sprzętowo A500 była lepsza od ST i STE to już A1200 nie była lepsza od Falkona. Tyle że Falkona wykończyła cena jaką trzeba było za tę rewelację zapłacić.


Pozdrawiam
[#6] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@RadoslawF, post #5

ST - nikt go nie chce! Falkon na balkon! siedzi, pije i chrupki
Amiga 500 ma pierwsze miejsce, a 1200 dokopie reszcie!
[#7] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Zuzikofon, post #1

Ta muza ST to takie bliskie bardziej Atari XL i C64 :)
[#8] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Zuzikofon, post #1

Atarowcy nigdy nie zrozumieli tego, ze nie wolno porownywac popierdziawek z ST z prawdziwym dzwiekiem Amigi, bo to strzelanie gola do wlasnej bramki :)


Tak sobie czasem mysle, ze jakby wywalic z ST wszystkie uklady i zostawic tylko te slawetne atarowskie MIDI, to atarowcy i tak by nie zauwazyli roznicy w dzialaniu ST
[#9] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@selur, post #8

Czytał ktoś komentarze to tego filmiku:
"Both disappoint! PC Speaker wins! :D"
[#10] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Zuzikofon, post #1

Eee, to jest lepsze zestawienie :)
http://www.youtube.com/watch?v=dtWs79FB8Go&feature=related
[#11] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #10

Nie ma to jak trafne porównanie, z jednej strony demo napisane zdaje się w 85 roku kontra demo napisane może nawet dziesięć lat później.


Pozdrawiam
[#12] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@RadoslawF, post #11

i z muzą napisaną najprawdopodobniej na Amidze :
[#13] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #7

Standardowe ST ma układ yamaszki porównywalny jakościowo z c64. Dopiero w STE , MEGA STE wsadzili przetworniki gdzie dźwięk można porównać do amigi, swoją drogą lepsze niż te w amidze ale mało gier z tego korzystało, pewnie chodziło o kompatybilność z całą seria ST. Falcon to inna liga, to nie był sprzęt do gier. Do gier był Jaguar z kilkoma killerami jak Alien vs Predator, Doom, Rayman :)
[#14] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@RadoslawF, post #11

Ale o co chodzi?
Amigowe ładniejsze bo:
- piłeczka się obraca /rotuje?/, a w atarynkowym NIE;
- doskonałe efekty dźwiękowe;
- piękny cień od piłeczki;
- cudowna fizyka...
Mimo tylu lat, aTAROWCY nadal się nie postarali...
[#15] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@grg, post #12

Czy aż tak słabo wypada A500 vs Ste ??
Chyba nie.
St jest słabe ale Ste gra pięknie.
[#16] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@atarens, post #13

"Standardowe ST ma układ yamaszki porównywalny jakościowo z c64. Dopiero w STE , MEGA STE wsadzili przetworniki gdzie dźwięk można porównać do amigi"


Standardowe ST ma uklad dzwiekowy AY, ktory brzmi duzo gorzej niz commodorowy SID, bardziej mu do POKEYa ale nie do SID'a.

"Dopiero w STE , MEGA STE wsadzili przetworniki gdzie dźwięk można porównać do amigi, swoją drogą lepsze niż te w amidze..."

To byly kanaly o ciut wiekszej czestotliwosci probkowania niz te z Amigi.
Ale byly tylko 2, wiec nikt nie bedzie mi wciskal kitu, ze muzyka bedzie grala lepiej na 2 kanalach niz na 4. I jak do tej pory, nie slyszalem zadnego swietnego modulu na 2 kanalach STe.


Przestancie wprowadzac ludzi w blad, bo rzeczywistosci nie zmienicie a kazdy na wlasne oczy moze zobaczyc i posluchac roznice miedzy kiepskim ST/STe a swietna Amiga.
[#17] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@selur, post #16

Szkoda chyba robić Flame...
[#18] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@selur, post #16

YESSS!! Nie ma to jak odświeżanie starych wojen! To co, może jeszcze dowalimy pecetowcom? :)
[#19] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Zuzikofon, post #1

Zawsze wydawało mi się, że Atari guruje nad Amigą pod względem muzyki. No coż, Atarowska propaganda :) Co gorsze myślałem, że gry na Amigę i Atari wyglądają bardzo podobnie i jestem zaskoczony takimi rożnicami na polu muzyki. No coż, to nie Ps3 i Xbox :)

Pozdrawiam
[#20] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@selur, post #16

Standardowe ST ma uklad dzwiekowy AY, ktory brzmi duzo gorzej niz commodorowy SID, bardziej mu do POKEYa ale nie do SID'a.

Kwestia gustu


To byly kanaly o ciut wiekszej czestotliwosci probkowania niz te z Amigi.
Ale byly tylko 2, wiec nikt nie bedzie mi wciskal kitu, ze muzyka bedzie grala lepiej na 2 kanalach niz na 4. I jak do tej pory, nie slyszalem zadnego swietnego modulu na 2 kanalach STe.


Nie mam klapek na oczach i cenię amigę amigę równie jak atari. Ale z całą świadomością mogę powiedzieć wszystkim że STE zagra lepiej od każdej amigi z paulą!
A odtwarzacz CD z 2 kanałami (1 stereo) zagra lepiej od każdej amigi i atari ;)


Przestancie wprowadzac ludzi w blad, bo rzeczywistosci nie zmienicie a kazdy na wlasne oczy moze zobaczyc i posluchac roznice miedzy kiepskim ST/STe a swietna Amiga.

Totalna bzdura. STf, STfm owszem, yamaszke ni jak porównać do pauli. Ale STE ma lepsze przetworniki od każdej amigi. I bardzo dobrze że każdy może posłuchać STE bo prawda jest tylko jedna
[#21] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@atarens, post #20

Już było o tym, porównaj konkrety: ilość kanałów, max częstotliwość, posiadane DMA i przekonaj mnie.
Napewno Atarynka nie zagra lepiej 4 kanałowego moda!
[#22] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@atarens, post #20

Z czystej ciekawości, jak ma STE zrealizowany dostęp do tych przetworników? DMA (jak w Ami), jakaś własna pamięć układu dźwiękowego, czy zwykłe PIO?
[#23] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@BULI, post #21

Przecież każdy o tym wie ;]
[#24] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@atarens, post #20

Ale z całą świadomością mogę powiedzieć wszystkim że STE zagra lepiej od każdej amigi z paulą!


Mimo całej sympatii do komputerów Atari, to jednak trochę przesadziłeś :)
[#25] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@atarens, post #20

"kwestia gustu"

Prawie wszyscy procz atarowcow przyznaja, ze najlepszym dzwiekiem wsrod 8bitowcow dysponowal c64.
A to co gra w ST to ten sam AY, ktory mial Spectrum128 i Amstrad, wiec to nie kwestia gustu tylko namolne gadanie atarowcow.

"Ale STE ma lepsze przetworniki od każdej amigi. I bardzo dobrze że każdy może posłuchać STE bo prawda jest tylko jedna"

To pokazcie wreszcie te niesamowite moduly miazdzace amigowe hity.
Minelo juz 20 lat a ja nadal nie slyszalem zadnego atarowego hitu.
Ostatnio ktos tu wrzucil linka do niesamowitego hiper dema na STE, ktore plasowalo sie w gornych stanach srednich dem na A500.
Tak wiec prosimy o linki i filmiki do tych "LEPSZYCH" od amigowych produkcji albo skonczcie swoja atarowa mantre i nigdy wiecej juz nie wprowadzajcie ludzi w blad!



Najlepsze tlumaczenie atarowca:
- atari jest lepsze bo ma szybszy procesor od amigi
o ile ?
- o 6% ! ale jest szybszy!
- atari jest lepsze bo ma lepsze przetworniki!
o ile ?
- o 4khz
ale to tylko 2 kanaly
- to co z tych dwoch mozna zrobic szesnascie
- atari jest lepsze bo moze wyswietlic dziesiatki kolorow jednoczesnie!
no ale wtedy nie ma mocy na nic innego.
- to co ale od patrzenia na statyczny obrazek, mozna dostac orgazmui!

ale przeciez wiekszosc amigowych gier jest bardziej kolorowych, plynniejszych z piekna muzyczka w tle
- to co! ale atari moze to zrobic lepiej!
a czemu nie zrobilo do tej pory?
- bo juz wkrotce (za okolo 10 lat) pokazemy game kilery, ktore zmiazdza amigowe gry
tylko musimy sie nauczyc jak wykorzystac te 6% wiecej mocy aby mozna bylo jednoczesniej odgrywac te 16 kanalow, wyswietlac wielokolorowa grafike i poruszac 20 plynnymi obiektami jednoczesnie.

Moral z tego taki, ze pojedynczo Atari ma wszystko lepsze tyle, ze jak sie wszystko zbierze "do kupy" i "odpali" to przypomina to to bardziej wypasionego ZX spectrum niz Amige.
Ale jak mawia atarowiec
Kwestia Gustu
[#26] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@neuroup, post #19

Zawsze wydawało mi się, że Atari
guruje nad Amigą pod względem
muzyki.


W temacie gurowania Amiga bezdyskusyjnie ma pałeczkę pierwszeństwa. siedzi, pije i chrupki
[#27] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@snajper, post #26

gurowania i medytowania
;)
[#28] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@selur, post #25

Po pierwsze różnica między 8MHz a 7,16MHz to nie 6%.
Po drugie ST ma trzy a nie jak piszesz dwa kanały dźwiękowe.
A kojarzenie Atarynki z dźwiękiem jest o tyle prawidłowe że miała MIDI i przez sporo czasu najlepsze oprogramowanie do niego.


Pozdrawiam
[#29] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@RadoslawF, post #28

Pytanie wiec ile atarowy procek w rzeczywistosci jest szybszy od amigowego
Mowimy o STE i dwoch kanalach "two 8 bit PCM (Pulse Coded Modulation) channels"
[#30] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@selur, post #29

Teoretycznie o 0,86MHz, praktycznie więcej bo przy braku wielozadaniowości nic nie spowalnia aktualnie wykonywanego zadania.
STE też ma trzy kanały, dwa są przetworniki cyfrowo-analogowe o rozdzielczości 8 bitów i częstotliwościach próbkowania 6258 Hz, 12517 Hz, 25033 Hz oraz 50066 Hz.


Pozdrawiam
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem