Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
Wątek zamknięty
[#151] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@grg, post #149

witam
nie chciałem się długo wypowiadać w tym wątku ale nikt nie napisał jednej rzeczy
Atari ST/STE przegrywa graficznie z każdą Amigą
Linie dźwiękowe w STE L Out i R Out lecą niefortunnie pod zasilaczem i Atari po prostu pierdzi - proszę sobie odpalić TOSa i puścić max głośność w głośnikach.
Z tego powodu dzwięk w STE jest zniekształcony przez denerwujący warkot zasilacza.
W Amidze takich zakłóceń po prostu nie ma

Po drugie Amiga odgrywa z zajętością procesora 0,05 % CPU mody - ile procent na mixowanie 4 kanałów do 2 jest w STE ? ok 30 - 45 % w zależności od playera.
[#152] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@grg, post #149

"A teraz, jeśli klikniesz sobie w listę
produkcji amigowych na AGE na
pouecie, to 2009 rok zaczyna się na
drugiej stronie. Na drugiej stronie
produkcji dla Atari STe razi po oczach
rok 1994 (sic!)."

Bo Amiga Idzie w jakość, nie w ilość. siedzi, pije i chrupki Amiga nie potrzebuje udowadniać światu, że jest najlepsza, bo już to zrobiła i wszyscy o tym dobrze wiedzą. siedzi, pije i chrupki Zasypanie kilku diamentów kupami nie ujmuje nic na wartości tym diamentom.
Amiga rulez. Lotus na Amidze rulez.
[#153] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@snajper, post #152

"Zasypanie kilku diamentów kupami nie ujmuje nic na wartości tym diamentom." - dobra aluzja :)
[#154] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@rafgc, post #153

Nie ma to jak święta Wojna..
na /I\ forum też już to było wałkowane trylion razy:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9758

I co z tego kto wygrał?
Amiga Zbankrutowała,
Atari Zbankrutowało.

Wygrał grzyb z jabkiem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 14:06:02 przez as...
[#155] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@greymsb, post #142

NATIVE na Atari Jaguar'a

Szkoda, że nie wyszedł ten tytuł bo wyglądał świetnie!

Reszta propozycji, wygląda ok, ale bez fajerwerków w stosunku do tego co można odpalić na Ami
[#156] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@as..., post #154

I co z tego kto wygrał?
Amiga Zbankrutowała,
Atari Zbankrutowało.


Dawno temu interesując się historią Polski i obserwując to co działo się z Amigą począwszy od jej powstania, najlepszego okresu, przez upadek i dzień dzisiejszy, wyszło mi jakoś, że historia Amigi i jej społeczności mocno mi przypomina historię Rzeczpospolitej i jej wielkiego narodu. Tak na poziomie emocjonalnym jak i wypadków historycznych :)

Kiedyś silna, kierująca się szlachetnymi ideami, budząca szacunek u przyjaciół i respekt u wrogów... potem wypadkową własnych błędów, swojej specyfiki niedostosowanej do czasów, wspólnych spisków wrogów podłych, rozszarpana podstępem i przez długi czas opluwana, sponiewierana, rozgrabiona itd. wręcz z nienawiści i zawiści za czasy jej chwały...

Dzisiaj domaga się należytego szacunku, ale jest wewnętrznie skłócona, podzielona, ogołocona z tego co miała w złotych latach. Na własnych doświadczeniach wzniosłych i cierpieniach wrażliwa na cudze cierpienie. Ciągle ma aspiracje by odzyskać dawną pozycję, ale okoliczności i czasy na to szansę dają iluzoryczną. Często ma rację i walczy o jeszcze słabszych mając za oręż jedynie rację moralną, ale nikt się z nią nie liczy, bo wygrali ci... podstępni, agresywni, fałszywi i źli :)
[#157] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga vs Atari - Lotus Music
[#158] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga vs Atari - Lotus Music
[#159] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@parallax, post #135

Ale biedna grafika w tych samych strzelankach

Kpisz, czy o drogę pytasz?
[#160] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@kjb666, post #159

Myślę, że sobie żartował ;)
[#161] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@RadoslawF, post #140

Mam najnowszą dostępną na Aminecie wersję na 020+.
Problem jest że mało kto odróżnia odtwarzanie bezstratne od odtwarzania.


Nie chciałbym Cię urazić, ale słusznie podejrzewałem, że to jednak jest problem po Twojej stronie. Twoje słowa "nad którego ustawieniami nie panujesz", też o tym swiadczą- tak Amiga może być trudnym komputerem, jak widać :(
Co ciekawe nawet autor w dokumentacji mpegi podaje, że na jego konfigu (060) to działa na maxsa!

Pomijam też fakt, że są szybsze narzędzia do mp3 pod Ami- życzę więcej "zaparcia" na przyszłość , szczególnie gdy się chce być opiniotwórcą na forum- bez urazy.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 16:34:17 przez BULI
[#162] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #158

Tak jak atarowcy wychwalają to swoje Atari i mówią o jego mitycznych super mocach których jednak ni widu ni słychu :) Jak zwykle fanatyzm i propaganda ma się dobrze. :D

Obecne czasy są takie że chyba każdy ma obie(a nawet cztery) konsole i potrafi dostrzec różnicę i ocenić obiektywnie, no chyba że ktoś jest dalej w takim wieku że dostaje końsole jednej marki na komunię i nienawidzi obozu konkurencji
[#163] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #156

Bardzo trafne porównanie :P
[#164] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@BULI, post #161

Zresztą na 040 też można słuchać w pełnej okazałości MP3 128 kbps OK
[#165] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@BULI, post #161

Niesłusznie podejrzewałeś a "działa na maxa" nie oznacza bezstratnego odtwarzania każdego pliku MP3.


Pozdrawiam
[#166] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga vs Atari - Lotus Music
[#167] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga vs Atari - Lotus Music
[#168] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga vs Atari - Lotus Music
[#169] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Zuzikofon, post #1

Kiedy czytam ten wątek mam wrażenie, że ciągle mam 17 lat. Zamiast po po raz kolejny gadać o tym samym chyba lepiej wziąć się do roboty - napisać jakiego moda, wypocić obrazek. Żeby chociaż w jednej trzeciej nasza demoscena tak dynamiczna, jak kiedyś. Żeby można było z przyjemnością posłuchać nowej kompozycji, obejrzeć nowy obrazek, bić brawo i przecierać oczy.
Niemożliwe... Chyba możliwe. Mam wrażenie, że dla większości z Was chcieć, znaczy móc. OK
[#170] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@advantage, post #169

Ostatniego MODa (czy raczej XMa) zrobilem w '97.
Mimo namów przez Westerna aby coś spłodzić, stwierdziłem, że jeżeli już, to dopiero na Natami z jej 16 bitami ;)

Swoją drogą, ciekawe czy trzeba będzie długo czekać na jakiegoś trackera, który wykorzysta nowe układy Natami. A może któryś z istniejących będzie to potrafił?
[#171] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga vs Atari - Lotus Music
[#172] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga vs Atari - Lotus Music
[#173] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Duracel, post #170

@Duracel Mogę nigdy nie usłyszeć Twojego kawałka. Zobacz proszę na to, co robi chociażby kolega Yerzmeyey (post #45). Odwiedź proszę jego stronę autorską.

@Solo Kazuki Nawiązując do brzmienia AY, SIDa i POKEYa polecam ten wątek na ppa.pl i ten wątek na AOL. Można się wiele dowiedzieć.

Jeśli chcesz usłyszeć podobne brzmienie na POKEYu do tego z "Fanta in Space" wystukaj kolegę booker lub TL na ASMADB. Tu masz jeszcze "Gębofon" Bookera.

Najważniejsze: preferencja brzmienia muzyki komputerów 8-bit i 16-bit zależy w dużej mierze od naszych osobistych skojarzeń z okresem dzieciństwa i dorastania, które nam się za zwyczaj pozytywnie kojarzą. Nie sposób tego oderwać i nawet wysokie tony POKEYa są dla takich jak ja milsze dla ucha niż fagotowe brzmienie SIDa. Podobnie, choć wydaje się to niewiarygodne, trudno wytłumaczyć niektórym STfanom naszą miłość do Pauli. Warto dodać, że słuchanie jednego, jak i drugiego jest raczej dla koneserów.


Na zakończenie tutaj różne wersje tych samych utworów na Paulince i AYku. Na początku wątku jest też kilka zbiorów muzy.

Nie zapomnijcie proszę o naszym wątku z modami. :)

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 11:51:30 przez advantage
[#174] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga vs Atari - Lotus Music
[#175] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@advantage, post #173

Pokey gra inaczej,
Sid gra inaczej.

Były ewenementy że Pokey grał sida,
nawet mamy projekt Slight Sid i można sobie sidem grać na Atari :)
Czy poszliście w 2gą stronę i gracie Commodorem Pokey-a ?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 12:26:10 przez as...
[#176] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@as..., post #175

Czy poszliście w 2gą stronę i gracie Commodorem Pokey-a ?

Po co? To SID jest w dwudziestce najważniejszych wynalazków w historii komputeryzacji a nie Pokey ;)
[#177] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@Diabeł, post #176

Aha czyli Commodor nie zagra na pokeyu.
A Atari potrafi zagrać na Sidzie..
Fiu fiu ...

Idąc w ten tok rozumowania to nie dojdziemy do niczego...
Zawsze można sobie obejrzeć panią basię:
http://www.youtube.com/watch?v=L8iNXunTcng



Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 13:18:59 przez as...
[#178] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@as..., post #177

Zastanawiające że atari reklamują osoby z marginesu, dziwacy i menele ...no w sumie Pani Basia to tylko aktorka udająca patologie ;)


Aha czyli Commodor nie zagra na pokeyu.

Po co ma grać na brzęczącym pokeyu skoro może grać tak FANTA IN SPACE
[#179] Re: Amiga vs Atari - Lotus Music

@advantage, post #173

advantage, zajrzałem na stronę Yerzmeyey'a i widać, że chłopak poświęca na to sporo czasu chyba :)
Natami, ze względu na to, że ciągnie się już dosyć długo jest pewnie taką trochę wymówką dla mnie z braku czasu, chęci i motywacji ;) ...ale jak się ukaże, to nie będę miał wyjścia. Z jednej strony przejadła mi się specyfika muzyki z trackerów, z drugiej kumpel próbował mi podsuwać Fruity Loops'a ale ja już za stary jestem, żeby się uczyć od nowa, bo umysł nie chłonie już tak jak kiedyś i człowieka nie stać na siedzenie po nocach :)

Jeżeli chodzi o SIDa i aktualne wydarzenia, to jestem pod wrażeniem twórczości Lukhasha...

LukHash

...którego kawałki wrzucałem już na forum. Wspomaga się PieCem, ale podstawa to dźwięki z SIDa :) Z resztą z tego co widziałem na stronie promującej Silly Venture, to udostępnił swój utwór SIDowy, promując niejako Atari :)


--------------------
diabeł
Możesz się człowieku odbić od mojej osoby i przestać klepać trzy po trzy?
Jedyne co mam we krwi to niechęć do demagogów którzy stosują technikę "powtórz sto razy kłamstwo czy brednie, a stanie się prawdą powszechną". Odsyłam cię do statystyk poświęconych awaryjności sprzętu, do fachowych porównań obydwu konsol prowadzonych przez uznane autorytety na świecie w tej dziedzinie, oraz do wyników konkursów na najlepszą grafikę i grę roku na największych imprezach dotyczących tej branży. Twoje subiektywne brednie na mój temat czy temat PS3 są mało istotne. Zakończ zatem swą jałową gadkę.
[#180] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga vs Atari - Lotus Music
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem