Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#331] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sordan, post #330

I tak jesteś lepszy ode mnie bo się wyrobiłeś w terminie, hyhy. CH dwa lata temu zajął chyba 7. miejsce za bycie niedokończonym krapem, więc się nie przejmuj tylko już się przymierzaj do nowej prodki - trzeba jakoś dobić do tych 100%. ;)

I to co Selur pokazał szalenie mi się podobało, ale w obecnym stanie to to jednak było za mało na zajęcie wysokiego miejsca. Ale stary, piksele czadowe, ciśnij z pełną grą!

A wizard dobitnie pokazał że żeby wygrać nie trza być turbo koksem ze scrollowanym ekranem, silnikiem mieszczącym się ze wszystkim w jednej klatce itd. Gra została napisana w C i chodziła wolniej gdy było wiecej obiektów na planszy. Mimo to - dało się grać i jej całokształt wizualno-dźwiękowo-klimatowy oraz prezentowanie gry w wolnym czasie na dedykowanym stanowisku zrobiły swoje!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 23:55:05 przez teh_KaiN
[#332] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sordan, post #310

Nazywanie Pegasusa prawdziwym sprzętem to lekkie nadużycie imo, co innego gdybyś miał NES-a albo Famicona.
[#333] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@zeter, post #328

Dzięki za ciepłe słowa o Tanks Furry ;) Duża w tym zasługa Juena, że w grę gra się tak przyjemnie. Miał świetny pomysł jak ogarnąć całą mechanikę, dzięki czemu poruszanie jest intuicyjne i nie sprawia problemów. Engine jest na tyle szybki i wydajny, że wiele obiektów na ekranie nie powinno sprawiać problemu nawet nierozbudowanym maszynom ;)
Jestem bardzo zadowolony z pracy koderskiej bo wrzuciłem praktycznie wszystko co mi się zamarzyło z grafiki, a jest jeszcze sporo rzeczy które da się jeszcze podkręcić i podpicować.
Aj, tak, a co do trailera, bardzo chętnie :D


W odpowiedzi na #327
Dzięki wielkie za filmik! Fajny klimat, faktycznie jakbym się przeniósł w lata świetności demo-scenowej 90te. W tym roku losy poniosły mnie w tym czasie w zupełnie inne rejony polski, ale tak już jest jak się ma 5 osobową rodzinę to priorytety niestety nie pokrywają się z chęciami :) Szczerze żałuję, że nie byłem :(
Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi którzy głosowali za naszą produkcją, to bardzo pozytywny "kickstart" do dalszej pracy :D Pozdrawiam też konkurencję! Wysoka półka koledzy! Duże brawa! OK

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 08:19:25 przez Koyot1222
[#334] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@zeter, post #328

Zeter! Oczywiscie, ze jestesmy zainteresowani :))
[#335] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Mariodj, post #329

a co masz fajnego ?? :)
[#336] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Sokok, post #332

NESa i Famicoma tez mam i nie mysle, ze nazywanie Pegasusa prawdziwym sprzetem jest naduzyciem. Mimo tego, ze Pegasus to podrobka Famicoma i jeden wielki nielegal to jest na serio dobra konsola (oczywiscie mowie tutaj o Pegasusie IQ-502, a nie o podrobkach, podrobek czyli pseudo Pegasusow z Allegro i targowisk za 40 zl gdzie zasilacz wybucha po 2 godzinach pracy, a pad sie rozsypuje po 15 minutach). Pegasus IQ-502 jest juz dawno nieprodukowany, a za takiego z pudelkiem i osprzeteem w dobrym stanie trzeba dac minimum 300 - 400 zl Allegro

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 09:19:18 przez sordan
[#337] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@twardy, post #325

Impreza była super!

W końcu zobaczyłem Bosmana-8, Mazovię i kilka innych wynalazków. Robiłem też za eksperta pc szrotu ;D

Spotkałem więcej osób niż myślałem, że spotkam a i tak na ircu/forum dowiedziałem się, że wielu innych osób też było a ich nie spotkałem ;(

Poziom produkcji zróżnicowany, kilka osób skrytykowało mój (dość krytyczny) sposób oceniania (na 7+ produkcja musi się już wyróżniać, 10 dałem chyba tylko demu na Sam Coupe, było kilka zer).

Ciekawe dyskusje o różnych różnościach (Adlib, klony spectrum, morphos, stacje dysków atari/c64)...

Cieszę się, że byłem. Za rok też będę.
[#338] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@hrw, post #337

Impreza, klimat super, organizacja perfekcyjna. Poznałem wielu świetnych ludzi. Wielkie brawa dla autorów wszystkich produkcji i organizatorów. W Amiga demo był debiut KK z DMA, świetne demko na A500, KK jest geniuszem, nigdy nic nie robiąc na Amigę w miesiąc zrobił demko, które na A500 (chwilowo na Mist) zapier.... a efekty spowodowały u mnie opad szczęki na podłogę. Party bardzo udane, pozdrowienia dla wszystkich uczestników.
[#339] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sordan, post #336

offtop:

dwa takie zasilacze mi juz wybuchly z czego jeden w "rece" przy podlaczaniu wiec nie polecam.. podrobki pegazy mozna trafic w miare dobre, ale wylacznie te stare

natomiast iq 502 jasne, ze jest fajny, ale za mniej niz polowe tej ceny mozna kupic oryginalnego NES'a z przejsciowka do kartridzy z famicoma i po sprawie. region sie omija banalnie, wystarczy uciac jedna nozke na ukladzie :)
[#340] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

Poniedziałek w pracy, a ja ciągle myślami na imprezie, wciąż mam przed oczami Wasze szlachetne i radosne oblicza emanujące pozytywnym wariactwem.

Świetna organizacja, brawa dla Orgów za sprawne ogarnięcie wszystkiego, czułem się światowo, mogę się tylko domyślać ile zdrowia Was to kosztowało. Dziękuję.

Poznałem wielu ludzi, o których słyszałem tylko lub czytałem, a którzy okazali się tak sympatyczni i skromni, że z miejsca ich pokochałem (specjalne pozdrowienia dla chłopaków z Ghostown).

Scena to prawdziwy fenomen, czułem się między Wami jak mucha przyklejona do zderzaka pędzącej lokomotywy zasilanej pozytywną energią (o tym drugim paliwie nie wspomnę).

Dziękuję DJMariowi za bezpieczny i komfortowy transport, Dezowi i Drako za towarzystwo i wszystkim znanym i poznanym na RK/LE kochanym ludziom, których nie wymieniam z osobna z obawy, że mógłbym kogoś pominąć.

Pozwólcie, że zaprezentuję tych kilka niewyraźnych zdjęć, które może choć w 1% oddadzą czarodziejską atmosferę imprezy.

ps. Kocham Was.

Zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 10:56:47 przez il_capitano
[#341] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@il_capitano, post #340

Wow
widzę że impreza naprawdę udana... tym bardzie szkoda że nie udało mi się ostatecznie dotrzeć.
dla zainteresowanych dodaję link do mojego blogu gdzie po krótce opisałem jak powstawało demko.
retronavigator.com
[#342] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@il_capitano, post #340

Wow! Dzieki chłopaki za takie pozytywne słowa. Trochę zdrowia ta impreza nas kosztowała ale jak widać było warto !
[#343] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@il_capitano, post #340

Fotki super :)
[#344] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@twardy, post #342

Dzięki wszystkim za party, było zajebiście!!!

Amigowe compo i 8 produkcji – coś niesamowitego po prostu!! Magia. Jeszcze miesiąc temu myślałem, że jak będą 4 exeki to będzie dobrze, tymczasem niewiele zabrakło, a byłoby nawet 10. Wyraz uznania zwłaszcza dla debiutantów: Flopsa, Carriona i KK. Totalnie zaskoczyliście wszystkich! Mnie osobiście rozwaliły dwie produkcje – demo KK i „Black Light” kodowane przez Sachy’ego. Sachy moim zdaniem przeszedł samego siebie, w życiu bym się nie spodziewał tak świeżych i zaawansowanych efektów. I nie było glenza, jejeje! OCS-owa ekstraliga jak dla mnie (zarówno Sachy, jak i KK).

Jedna tylko rzecz wymaga IMO poprawy. W trakcie compo zabrakło informacji do jakiej kategorii należy dana produkcja. Czy to intro, czy demo, czy music disk. Myślę, że mocno stracił na tym Phibrizzo - podejrzewam, że nikt nie wiedział, że jego bumpmapper to 4-kilówka.

A z innej beczki - przyjemnie było przegrać z XTD w music compo ;)

Dla zainteresowanych moje kawałki z kompotów:

CHIP
MOD
Muza z dema.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 12:59:37 przez Jazzcat
[#345] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Jazzcat, post #344

dubel (błąd serwera 500)

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 13:48:32 przez mccnex
[#346] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Jazzcat, post #344

dubel!

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 13:48:09 przez mccnex
[#347] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Jazzcat, post #344

@Jazzcat

dzięki wielkie za fantastyczny support party, muszę chyba faktycznie zredukować liczbę godzin snu, a przeznaczać je na robienie stuffu!

100% racja co do info o typie exe w konkursie.

Wszystkie uwagi, komentarze, nasze spostrzeżenia, fuckupy - wszystko ląduje w naszym post-partyjnym notatniku. Jeśli w przyszłości zrobimy party - obiecujemy poprawę we wszystkim co tym razem poszło nie tak jak powinno!

---

A tymczasem mamy dla Was garść statystyk produkcyjnych. Wyniki się nadal robią, na tę chwilę podajemy ile czego było w danej kategorii:

Chip Msx: 16 - miks utworków ZX, Atari XL, Commodore, Amiga AHX, CPC, Atari ST
8bit Gfx: 9 - miks ZX, SAM Coupe, Commodore 64
8bit Exe: 7 miks C64, Atari XL, SAM Coupe oraz ZX

Wild: 13 - po prostu miks (mp3, avi, exe etc.)

Amiga Gfx: 9
Amiga Msx: 9
Amiga Exe: 8

Wielkie dzięki i szacunek za wszystkie produkcje, które dostarczyliście !!!
[#348] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Jazzcat, post #344

Super klimat, już się nie mogę doczekać 2017. Podobnie jak Jazzowi gratuluje debiutantom udanych debiutów. Jak KK pozyska A600, to w OCS będzie gorąco - w sumie już jest.

Myślę, że mocno stracił na tym Phibrizzo - podejrzewam, że nikt nie wiedział, że jego bumpmapper to 4-kilówka.


Przy takim łączonym kompo konieczna jest informacja czy prodka obarczona jest dodatkowym limitem. Świetna wejściówka z logiem LE nie zapowiadała 4k.

Sachy, bierz notes.
1. Przy prodkach kodowanych info demo/intro/ile k/ itp.
2. Adres pplace na stronie w kontakcie - Powstańców Warszawskich 25, były maile facebooki, a ja potrzebowałem zaimputować adres nawigacji.
3. Może 2 wildy, jeden muzyczny drugi dla wizuali?
4. OCS 512+512 raytracing compo, takie jak na DC.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 13:59:58 przez codi
[#349] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@mccnex, post #347

Szacunek panowie! Mimo, że mnie nie było, to uważam, że takie party warto wesprzeć i robić produkcje. Świetnie, że a tyle osób postarało się dać coś od siebie. Aż serce rośnie :)
[#350] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@codi, post #348

Dzięki za uwagi, wszystko sobie zanotujemy.

Btw adres na stronie jest ... ale w dziale INFORMACJE. Co nie zmienia faktu, że powinien być w KONTAKCie.

... i mały partyjny wspominek: dzięki za "refuel". Pierwszy raz chyba "lałem do baku" coś co ma chyba ze 200% OK

Świetny stuff przywieźliście na party

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 14:09:59 przez mccnex
[#351] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@mccnex, post #350

Party BOMBA, kto nie był ten TRĄBA :P

Dopiero wracam do świata żywych (ale co to za życie :P, po tym intensywnym weekendzie. Podobnie jak koledzy, na początek OGROMNE podziękowania dla Sachyiego, Mccnexa, Twardego i reszty kolegów za zorganizowanie tak doskonałej imprezy. Najlepsze party w Polsce od wieeeelu lat.

Wiedziałem, że będzie dobrze, ale nie spodziewałem się, że może być aż tak rewelacyjnie. Jesteście wielcy! Loaderror zyskało już przydomek "małego Revision" i nie jest to wcale przesadza. Organizacyjnie perfekcja, klimat jak za starych zacnych imprez no i - co najważniejsze - "duch sceny został (w końcu!) odnaleziony".

Obiekt idealnie "skrojony" na impreże typu demoparty, sporo atrakcji (stoisko Adama, wykłady), bardzo dobry patent z dwoma bigscreenami (na jednym cały czas wyświetlony był numer produkcji), Masa pozytywnych ludzi (pozdro dla wesołej ekipy z "Polski Z" :P No i "mięsco" - czyli produkcje.

Po wielu latach w końcu mieliśmy w Polsce dedykowane Amiga Demo Compo, dedykowane Amiga Gfx Compo i dedykowane Amiga Music Compo wszystkie z dużą ilością, momentami naprawdę mocnych, prac. Szacunek dla wszystkich twórców "kodowanych". KK, Flops, Carrion, Asman, Phibrizzo, Sachy - respekt. Faktycznie, tak jak napisał JazzCat, niedużo brakowało, a liczba kodowanych demo produkcji na Amigę, przekroczyła by 10 (co najmniej kilka nie zostało skończonych na czas). Bardzo podobało mi się też Amiga Gfx Compo - świetny poziom, chyba wyższy niż na Revision! Pewnie jeszcze wrócimy do niego w temacie "Scenowe pixele" (Jok?) :)

Słowa uznania również dla sceny 8bit, świetne demko na Sama od speccy.pl, mocne prodki na C64 i Atari.

ps1. Dzięki za pomoc i wsparcie przy testach naszego dema i umożliwienia nam jego ukończenia. Nasz niemiecki kolega - Noname - jest zachwycony swoim pierwszym polskim party, jakie odwiedził (a dobra fama na pewno pójdzie w świat). No a Żubrowka smakowała wybornie :)

ps2. Mam uwagi do paru szczegółów, aby jeszcze bardziej ulepszyć imprezę, ale to już drobnostki, podeślę Wam za jakiś czas na priva.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 14:23:26 przez slay
[#352] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@slay, post #351

podpisuję "rencamy i nogamy" pod wszystkim pochwałami dla party, super impreza
Slay: sure, już coś szykuję - tylko mi troszkę więcej pewnie zajmie powrót do wspomnianego świata (żywych)
[#353] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@slay, post #351

Prośba gorąca, również do Jokov-a i innych biorących udział w GFX compo o wrzucenie "scinek" do watku "produkcyjnego" pixele w dziale twórców :) Duże brawa! OK
Niedługo wrzucę "timelapsa" gifa ze swojej produkcji.


Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 14:58:50 przez Koyot1222
[#354] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Koyot1222, post #353

z niecierpliwością czekam na pozostałe pixele z Amiga gfx compo. jestem ciekaw prac Joka Slayera, Koyota i pozostałych....
btw: mój timelaps z prac nad grafiką jest już na moim blogu jeśli kogoś to interesuje.
http://retronavigator.com/post/131364530963/teapot-genie-the-making-of
[#355] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@retronav, post #354

Carrion, wszystko się pojawi :) Tymczasem nasze zwycięskie Wild Demo (dzięki Codi za wrzutkę):


TRYBUNA LODA




Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 15:18:43 przez slay
[#356] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@slay, post #355

Hahahahah, zajebiste :)
[#357] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@hrw, post #337

Oprócz braku info o rodzaju prodki, o czym już inni pisali, to jak dla mnie (i nie tylko mnie) największy fuckup to puszczenie dema Ghostown w compo dwa razy. Tak się nie robi. Nigdy. Choćby nie wiem jak publika błagała i choćby nie wiem jak demo było dobre.

Cała reszta w pytkę. Rozpiszę się bardziej jak się trochę odnajde w rzeczywistości @_@
[#358] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@AceMan, post #357

True. To już zostało zanotowane, nasz błąd. Ewentualne bisy od tego razu zawsze po zamknięciu głosowania.

Dzięki za uwagę i dzięki za support.
[#359] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@twardy, post #342

No ja dalej nie moge dojść do siebie po party :)

Poznałem tylu zacnych ludzi że moje słowa nie są wstanie tego opisać

Serdeczne brawa dla organizatorów za zacne party a w szególności za możliwość pogadania przy tak napiętym programie

Poznanie Ghostown coś wpaniałego i tego nie da się przekazać w formie pisanej .
Dalej nie moge uwierzyć że mi się to udało i to nie jest sen . I za autografy na płycie ;)

Sordan : Wiesz za co i fajną gre w swosa

Adam Zalepa : ufff jak miło być zaskoczonym że masz mniej lat niż myślałem hehehe .....

MarioDJ za transport , Dezowi & il_capitano za wspaniałą zabawe podczas tej dalekiej wyprawy

AceMan : za sklepik i to że udało ci się pograć razem z Mario i Voyagerem .


I reszty uczestników których było mi dane poznać.
Do zobaczenia za rok .
Lub jak mam nadzieje na AmiParty :)
[#360] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@slay, post #355

Trybuna Loda była w pytę!

No i na YT można spokojnie scrolle przeczytać ;D
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem