Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#481] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@aMifan, post #480

Na FB Retrokompa całkiem zacny klip z imprezy się pojawił jak by ktoś nie widział :) :)
[#482] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@zeter, post #481

Na szczęście od 13 XII będzie jeździło pendo-lino z Rzeszowa na północ, więc za rok zapewne dam się skusić!!
[#483] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@DiskDoctor, post #482

No ja się wybieram do Chełmna jak będzie kolejne Amiparty. Osobiste zaproszenie od sympatycznych panów kolegów z CHAL to już coś :)
[#484] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@aMifan, post #483

W imieniu organizatorów zapraszam do Chełma w woj. lubelskim, a nie do Chełmna. Przypuszczam, że to literówka, ale tak piszę na wszelki wypadek.
[#485] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@aMifan, post #483

a to zleci ojojoj :) 19-21 lutego zapraszamy na wschód :)
[#486] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Mariodj, post #485

Panowie Orgowie, czy będą udostępnione zapisy video z wszystkich kompotów? Widziałem, że jeden kolega dzielnie wszystko kamerował. Buk zapłać.
[#487] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@slay, post #486

Siema!

Na razie udało mi się złożyć do kupy to o czym kolega wyżej wspomniał jest na FB i na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=7X4KTkfagb0, reszta kompotów, wykłady TDC, wywiad z Adamem Zalepą i reszta będzie sukcesywnie wrzucana. Mogę umieszczać linki w tym wątku na forum. Pozdro!
[#488] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@slay, post #486

Amiga Executable

Jutro wrzucę następny, pozdro!
[#489] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Raybeez, post #488

[#490] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Raybeez, post #489

Byłem bardzo ciekawy tematu "Rynek komputerowy w latach 80/90" z racji mojego zaangażowania w temat w tamtych czasach. Niestety, prezentacja jest o czymś innym.
[#491] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Fei, post #490

A to już do Adama musisz pisać reklamację ;)
Ja nie ingerowałem w treści wykładów.
[#492] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Raybeez, post #491

Witam.
Czy można prosić o kontakt do człowieka od kolekcji Palmptopów i kalkulatorów w gablotce na Party ?
Zrobiłbym wymiankę softu/doświadczeń odnośnie Psiona REVO.
Pozdr
[#493] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Mikrobi, post #492

o co chodzi z wymianą softu w REVO ?
mi z psionów został tylko Ericsson MC 218 i revo+ ale rozwalony :)
a miałem kiedyś wszystkie modele łącznie z psion 7 i netbookiem (oczywiście nie tym na windowsie) i to w idealnym stanie, bardzo fajne zabawki, revo wspominam najlepiej bo to mój pierwszy psionik.

Sory źle zrozumiałem, pomyślałem że jakąś wymianę softu w ROMie albo cuś :P

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 15:35:18 przez QUAD
[#494] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@QUAD, post #493

No właśnie co dobrego moge wgrać? Na razie revo robi za czytnik ebooków i organizer/notatnik.Wgrałem emiulator zxspectrum ale wyświetlał co którąś linię.Ekstra ze jest polski język za darmo.
Poszukuje schematu kabla rs232 bo na razie wszystko robie przez irdę - uciążliwe.
Pozdr
[#495] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Mikrobi, post #494

sprawdze w gratach czy nie mam przypadkiem stacji dokującej do revo, bo kiedyś miałem 4 i może jakaś się ostała :) ale dopiero w piątek wieczorem będę na chacie więc się przypomnij na priv :)
[#496] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Mikrobi, post #492

To muzeum z Koszalina lub Gdańskiego Technikum Łączności. Na stronach jest jakiś kontakt.
[#497] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@QUAD, post #495

Wielkie Dzięki!
[#498] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@retronav, post #354

BTW: Może kogoś to zainteresuje....
Przekonwertowałem swoją grafikę na Commodore +4.

Ciekawostka. Na C+4 wykorzystuje ona 56 kolorów :)

http://retronavigator.com/post/134199365068/teapot-genie-4
[#499] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@retronav, post #498

Grafika wygląda szokująco dobrzeOK
[#500] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@retronav, post #498

Fajna praca, ale przynam że z paletą 56 kolorów to jeszcze nie pracowałem. Może kiedyś... ;)
[#501] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Koyot1222, post #500

@koyot
C+4 ma w sumie 121 kolorów. Jak dobrze pokombinujesz to możesz wszystkich użyć na raz na ekranie - bez trików softwareowych. tutaj użyeł akurat 56.
[#502] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Koyot1222, post #500

To trenuj z amigowa paleta w trybie EHB :)
[#503] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@twardy, post #417

Ktoś wie gdzie można znaleźć produkcje: "Ziggy", "RPG TechDemo" oraz "Total Pattern"?
[#504] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@mailman, post #503

Ziggi mial byc na pouecie. Nawet ktos sie mnei pytal o to czy mozna umiescic.
Jak cos to jeszcze dzis umieszcze linka do archiwum tylko musze sie ogranac z kilkoma sprawami.
[#505] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Phibrizzo, post #504

Hej, jak dasz linka do archiwum to zrobię entry na pouecie.
[#506] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@mailman, post #503

Jeśli chodzi o "total pattern" to mogę za kilka dni udostępnić dość rozbudowane demo gry z 14-stoma etapami. Demo ma menu , 14 etapów , grafika lekko zmieniona gdyż na obecną chwilę brak jest wolnych grafików , efekty dzwiękowe są ale nie ma muzyki gdyż nie ma muzyków chętnych stworzyć nowego modka do tej gry. Zapał programistyczny na 24% gdyż gra jest na ostatnim miejscu w rankingu gier amigowych na RK/LE15.
Z drugiej strony szkoda żeby gdzieś zapodział mi się kod gry i to co jest przepadło.
[#507] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@djpiotrs, post #506

Ranking nie jest w pelni miarodajny, wiec nie panikuj.
Predzej bym gral w Total Paterna niz polowe tych gier co byly wyzej.
Ze wzgledu na mala ilosc produkcji, to jest wrzucone wszystko do jednego wora i tak naprawde nie ma co porownywac np. gry "The Wizard" z "Turbo Snail" mimo, ze obie sa wysoko, to dzieli je przepasc miedzy soba. Duzo tych prezentacji nie bylo tez dokonczonych nawet w jednej czwartej a ocene wystawia sie na koncu a nie na poczatku projektu, nie ma czego zalowac, tylko trzeba klepac dalej ok, racja

p.s.
podeslij pozniej szablony grafiki i napisz co potrzeba, to cos tam sklece w wolnym czasie. Nie bedzie to szalowe, ale lepsze niz sraczkowate kolory OK
[#508] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@selur, post #507

A tak w ogole, to wszelakie turnieje/konkursy sa po to, by sie bawic a nie wieszac na skakance itp. po przegranej
Ja rozumiem, ze bysmy sie mordowali jak talibowie gdyby glowna wygrana bylo np. 100 000$ ale tak to nie wypada...
Co wy tak przezywacie ta krytyke jak mrowka okres? zimowa depresja czy jak...
[#509] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@djpiotrs, post #506

Ej no nie trać zapału, pomysł jest naprawdę fajny, faktycznie może brakuje tylko nieco wykończenia.
[#510] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@mailman, post #503

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem