Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Ludzie, Muzyka
Wątek zamknięty
[#151] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #148

Chodzi mi o grę na małe Atari. :)
[#152] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Deftronic/..., post #151

Chodzi mi o grę na małe Atari. :)

Domyślam się, że chodzi o jakąś grę. Tyle, że nie sądzę abym miał z nią cokolwiek wspólnego.
[#153] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #152

Autor był podpisany jako Piotr Bendyk. :)
[#154] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Deftronic/..., post #153

Chętnie obejrzę to coś. Serio.
[#155] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@KAM_, post #150

W kwestii coverów... Otóż w 2003 popełniłem cover Ride w AHXie. Dlaczego Ride? Zawsze był jednym z moich ulubionych, no i chciałem zobaczyć jak to wyjdzie w 4ch, ponieważ był to jeden z pierwszych wielokanałowców. No i krótki. ;)

Dzięki! To miłe, że zrobiłeś cover. I to bardzo fajny.
To już drugi cover tego utworu. Mam jeden cover Ride'a autorstwa X-Raya na Atari XL. :) link

Mam gdzieś jeszcze covery utworów All The Way, Ballady, Far Away, Activity i jeszcze jakiegoś kawałka. :) Całkiem to miłe jak ktoś doceni moją pracę na tyle, żeby zrobić cover.

Oczywiście poproszę o oryginalnego THX-a.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 16:48:47 przez XTD
[#156] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #154

Z tego co pamiętam było w któymś z Bajtków z 1986 albo 1987. Serio. Może ktoś sprawdzi jak ma PDFy czy skany?

Edit:OK, cos mi się popieprzyło. Sorry. Sprawdziłem i to nie Ty.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 18:04:38 przez Deftronic/...
[#157] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Deftronic/..., post #156

W Bajtku był "XTD Syntezator" autorstwa Piotrka. Poszukam.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 19:38:43 przez Ralpheeck
[#158] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Ralpheeck, post #157

Więc pewnie o to mi chodziło. OK
[#159] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Deftronic/..., post #158

Znalazłem. Bajtek z Grudnia 1989 roku.
Może ktoś to przepisać i odpalić? Jestem ciekaw. Zapodajcie blik bas.
Tego Nessie nie znalazłem, ale tez jestem ciekaw. Znalazłbyś Deftronic?


Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 21:44:53 przez Ralpheeck
[#160] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Ralpheeck, post #159

Fajne :)
Poszukam jeszcze przez weekend wywiadu w Amiga Magazyn :)


Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 22:17:23 przez Ralpheeck
[#161] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #154

Ciekawa sprawa serio. Mam jakieś Bajtki z 87 ale tego nie. Na screenshot jak byk XTd. Więc czekam na rozwój wydarzęń, kto był autorem czy XTD i zapomniał, czy to inny Piotr Bendyk czy przypadek - ktoś się podszywał? :D
[#162] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Creonix, post #161

Bo "Syntezator" był mój. Ale gra Nessie - nie.
Ciekawostka jeżeli chodzi o "Syntezator" - miałem jakieś programy, przy pomocy których można było grać na klawiaturze. Ale działały, delikatnie mówiąc, beznadziejnie. Przede wszystkim miały nieraz nawet sekundowe opóźnienia od naciśnięcia klawisza do usłyszenia dźwięku. Mnie zależało na zrobieniu czegoś, co działa natychmiastowo i bez opóźnień. Oczywiście byłem młody i niewiele jeszcze potrafiłem ale jakoś mi się udało. Natomiast bajtkowi specjaliści zupełnie słusznie wytknęli mi błędy i zaproponowali własną wersję. I napisali, że "zmiany spowodują zmniejszenie prędkości działania programu". Teraz już nie pamiętam, czy te wszystkie wymienione błędy były aż tak istotne, w każdym razie program został opublikowany i byłem zadowolony.

Trzeba by się też było dowiedzieć kiedy ten Bajtek rzeczywiście wyszedł. Z tego co pamiętam w pewnym momencie Bajtek miał całkiem spore opóźnienie i grudniowy numer potrafił się ukazać w marcu. Jak również możliwe było, że wysłałem go do Bajtka pół roku wcześniej.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 12:58:15 przez XTD
[#163] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #162

Dwa lata temu, robiłem sobie maraton czytania zinów z lat 91-95 (polecam). O Xtd było bardzo dużo, zwłaszcza w pierwszych zinach. Szkoda że nie zrzucałem screenów.
Nie ma co ukrywać - był gwiazdą każdego party na którym się pojawił.
Wiele było w magazynach papierowych. W C&A prowadził kurs Protrackera, wywiad z Amiga Magazynu Sierpień 93 (part 1, part 2), czy wyniki z Żywca, gdzie jest zdjęcie, ale nie wiem czy z muzykami czy z Mad Elksami.

Swoja drogą, dziwimy sie mu "jak to nie pamiętasz???", a sami mylimy jakieś Nessie z jego Syntezatorem, albo Jestera z Jasper Kydem

Tak z ciekawości. Nigdy nie kusiło Cię XTD żeby odpalic port Protrackera albo Fast Trackera?
http://16-bits.org/ft2.php

Czy ma ktoś (aby nie wypytywać naszego gościa), lub wie, jakie są pozostałe jego Musicdyski?
Ja wiem tylko o tych dwóch:
Starlight, i Vengeance.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 16:43:48 przez Ralpheeck
[#164] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Ralpheeck, post #163

Był jeszcze music-disk "Infection". No i bardzo stary Musictracks (wspólny z kilkoma innymi muzykami). Czy były inne? Ha, nawet nie pamiętam.

Dzięki za link do klona FastTrackera. :)

Na zdjęciu stoję z Mad Elksami.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 17:34:58 przez XTD
[#165] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Ralpheeck, post #159

Nessie jest w bajtku 1/1987.

Rocznik Bajtka 1987

I nie, Nessie napisał Waligórski. Popieprzyło mi się z tymi organkami. Po latach przeglądając stare Bajtki trafiłem właśnie na ten syntezator i karpia strzeliłem widząc dane autora. :)

Co do Music-disków XTDa to największy sentyment mam do tego, który wypuścił na Eastern Conference. Pewnie dlatego, że słuchałem go nieraz podczas ... z moją dziewczyną. Mnie się podobała muza, jej też wiec całe godziny to leciało. Jezu, jakie to były zajebiste czasy... ok, racja

A po latach najbardziej podoba mi się muza, którą dał tego dema:

Planet Logus-T5

Zresztą na którymś Retro Komp powiedziałem o tym XTD. Świetna muza i produckja. OKok, racja

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 18:49:22 przez Deftronic/...
[#166] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Deftronic/..., post #165

Znalazłem. Nessie podpisany jest jeszcze innym nazwiskiem.

Ja natomiast, zawsze preferowałem jego spokojne i wolne kawałki. Pamiętam jak pojechałem na Polish Summer, i bodajże Little Horror nagrał mi trzy dyskietki jego modułów. Do literki D lub E. Te wszystkie obsłuchałem kilkaset razy :) Chyba najbardziej podobały mi się All the way, Come Loose, Awareness, Blind Flying i Expedition. Wtedy za gówniaka, non stop je słuchałem :)
[#167] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Ralpheeck, post #166

Fajnie to wszystko wychodzi, bo ja też wielu rzeczy mogę się dowiedzieć. To zawsze miłe.
[#168] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #167

To jeszcze ja zapytam, czy jeździłeś w latach tak 89-93 na zagraniczne party czy tylko na polskich byłeś?
[#169] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Creonix, post #168

Wyjazd wtedy na zachodnie party to był MEGA-koszt. Na jednym - The Party 4 albo 5 to pamiętam, że Extend opowiadał, że był - wtedy z Marsem(RIP)?
[#170] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Deftronic/..., post #169

The Party 3 - jedyne zachodnie party, na którym byłem.
[#171] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #170

Świadek jest wolny. Nie mamy więcej pytań. Jak coś to dział HR się skontaktuje :)
Wielkie dzięki za czas i wysiłek. To było bardzo fajne AMA.
Jak skończysz Closer, to daj znać tu na forum ;D Będziemy czekać.
[#172] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Deftronic/..., post #169

obejrzałem sobie na slengpungu fotki z edycji The Party co prawda XTD nie było nawet na tych z 1993 ale zapewne pamięta klimat imprezy. Piękny oldschool :))
[#173] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Creonix, post #172

Dla chętnych - stworzyłem dział "LEFTOVERS" na mojej stronie w sekcji "MUSIC".
http://www.xtd.evil.pl/?sel=music
Może się komuś spodobają różnego typu dziwadła muzyczne i inne odpady.

Co jakiś czas będę tam coś dorzucał.
[#174] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #173

stworzyłem dział "LEFTOVERS"


"Raidensław" doskonałe.
Powinieneś rozwinąć w pełnoprawny utwór, IMO :)
[#175] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@AceMan, post #174

Ee, bez przesady. :)

Dodałem jeszcze trochę. Będę dodawał, bo takich dziwadeł mam trochę. Nawet takie, których nie mogę odnaleźć na dysku - np. pewną wersję utworu "Closer" w innym, krótkim wykonaniu (i z innymi instrumentami). Całkiem przyjemna ale trzeszczy a nie mogę odnaleźć źródeł na dysku. :)
[#176] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #175

PS. Znalazłem źródło, poprawiłem nieco, wstawiłem. :)
[#177] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #176

"Poranek piano short" to nie wiem czemu ale skojarzyło mi się z "Top of the morning" Oldfielda :P
[#178] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #173

Mam pytanie... a można z nich wrzucać na inne strony z muzyką scenową itp? Inaczej mowiac upowszechniać ale na stałe?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 01:23:51 przez Creonix
[#179] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@XTD, post #173

Wow. Poranek na pianinie brzmi jak zupełnie jak inny utwór.
Trzeba będzie częściej wpadać do Ciebie na stronę.

Happy Washing kojarzy mi się z jakimś kocio-myszym bułgarskim pościgiem ;)

Closer pianinowy, zaczyna sie na osterj k...,
Przerobiony na wyciszoną muzykę filmową mógłby być jeszcze wolniejszy. I ten instrument brzmi zbyt midi Może zrób wersję z wysokimi skrzypcami jak w Warfare 2? szeroki uśmiech

P.S.
Zapodałbyś chociaż jedną paternę odświeżonego Drizzle?
[#180] Re: Wywiad z XTD - Wasze pytania

@Ralpheeck, post #179

Nie będę robił innych wersji itd. To nie są kawałki, nad którymi pracuję, tylko takie właśnie dziwne shorty. Mam sporo rzeczy do dokończenia.

Pomyślę o Drizzle. :)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem